منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • همیشه یک هک کریپتو کابوس دیگر در گوشه و کنار وجود دارد – TechCrunch

همیشه یک هک کریپتو کابوس دیگر در گوشه و کنار وجود دارد – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
همیشه یک هک کریپتو کابوس دیگر در گوشه و کنار وجود دارد - TechCrunch

بازگشت شما را به … خوش آمد می گوییم واکنش زنجیره ای.

هفته گذشته ما به آینده نزدیک بازی های رمزنگاری شده نگاه کردیم زیرا سرمایه گذاری خطرپذیر بر محل قرار دادن شرط های مصرف کننده تمرکز می کند. این هفته به کیف پول‌های سخت‌افزاری و سفر بی‌پایان برای احساس امنیت در دنیای ارزهای دیجیتال نگاه می‌کنیم.

برای دریافت این در صندوق پستی خود هر پنجشنبه، می توانید در صفحه خبرنامه TechCrunch مشترک شوید.

همیشه یک هک کریپتو کابوس دیگر در گوشه و کنار وجود دارد - TechCrunch


جایی برای پنهان شدن وجود ندارد

پیام هفتگی از میز ویرایشگر رمزنگاری TechCrunch لوکاس ماتنی:

دنیای کریپتو می‌تواند مکانی بی‌رحمانه و غیرقابل بخشش باشد، و در حالی که سرمایه‌های مخاطره‌آمیز و صندوق‌های سرمایه‌گذاری رمزنگاری خوشحال هستند که مؤسسات را نجات می‌دهند، گاهی اوقات مصرف‌کنندگانی که در این فضا می‌گردند، خود را در سرما رها می‌کنند. چندین هک پرمخاطب در این هفته میلیون‌ها هزینه برای سرمایه‌گذاران کریپتو داشته است، اما هک‌های کوچک‌تر و مرموزتر احتمالاً باعث می‌شود خریدارانی که برای اولین‌بار برای اولین بار کلید خصوصی‌شان را در دست بگیرند و برای بهترین‌ها دعا کنند.

قرار دادن پول در هر جایی نوعی اعتماد است، که گاهی اوقات خنده‌دار می‌کند که کلمه «بی‌اعتماد» یک عبارت کلیدی در باورهای دینی رمزارزها بوده است که سرمایه‌گذاران برای جلب افراد تبدیل‌شونده از آن استفاده می‌کنند. تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که کلید خصوصی خود را در نزدیکی خود نگه دارد و بتواند بدون نیاز به اعتماد به یک مؤسسه مالی سنتی، مطمئن باشد که پول او همیشه وجود دارد. اما مصرف کنندگان در حال کشف برخی از آثار قدیمی شناخته شده این وعده هستند.

این هفته، هزاران کاربر سولانا وارد اپلیکیشن کیف پول رمزنگاری خود شدند تا تمام وجوه خود را از بین ببرند. بسیاری از این کاربران ادعا می‌کنند که هفته‌ها یا ماه‌ها از کیف پول‌ها استفاده نکرده‌اند و نوعی امضای انبوه یک قرارداد مخرب را رد می‌کنند. اگرچه این یک هک کم هفت رقمی بود، اما این رمز و راز قابل توجه بود. در ابتدا، کاربران مطمئن نبودند که آیا این حمله به شبکه اصلی Solana است یا یک ارائه‌دهنده خدمات اصلی که کیف پول‌های متعدد به آن متکی هستند. در میان همه سردرگمی ها، کیف پول ها به تخلیه شدن ادامه دادند و در نهایت محتویات بیش از 8000 حساب شخصی را خالی کردند.

سرمایه گذاران در اکوسیستم سولانا (بنیانگذار شبکه از توییتر منصرف شدند بازتوییت می کند) شکایت کرد که رسانه ها زمانی که پل Nomad را به قیمت 190 میلیون دلار درست یک روز قبل هک کردند، بیشتر بر روی بهره برداری میلیونی تمرکز کردند. اما ماهیت حمله ترسناک تر از دلار بود.

اگرچه کاربران کیف پول‌های مختلف این مشکل را گزارش کرده‌اند، اما این مشکل به یک آسیب‌پذیری در کیف پول Slope خلاصه می‌شود که – بدون اطلاع کاربران – کلیدهای خصوصی خود را در باطن ثبت می‌کند و در صورت وارد کردن کلید به یک برنامه دستگاه تلفن همراه، آنها را در برابر عوامل بد آسیب‌پذیر می‌کند. . این حماسه احتمالاً به عنوان نقطه شکست دیگری در سیستم برای کاربران جدیدی که ممکن است فکر می‌کردند وجوه آنها در یک کیف پول امن‌تر از یک صندوق صرافی متمرکز بوده است. اما کاربران قدیمی رمزارز شانه بالا انداختند و اشاره کردند که این دلیل دیگری برای کاربران است وجوه خود را حفظ کنند در به اصطلاح کیف پول‌های سخت‌افزاری – دستگاه‌های فیزیکی که کلیدهای خصوصی کاربر را ذخیره می‌کنند و به طور چشمگیری تعداد بردارهای حمله را برای هکرها فراتر از خطای انسانی کاهش می‌دهند.

اکنون، تحت فشار قرار دادن هر کاربر جدید برای خرید یک کیف پول سخت‌افزاری 100 دلاری برای ایمن کردن واقعی دارایی‌های خود، مشخصاً بلیطی برای پذیرش گسترده در کوتاه‌مدت نیست، و با این حال به نظر می‌رسد که این یک قانون سرانگشتی است که کسانی که در عمیق‌ترین فضا هستند همچنان به آن پایبند هستند. در حالی که بسیاری از ثروتمندترین ارزهای رمزپایه به استراتژی هایی پایبند هستند که بیش از هر چیز امنیت را ارتقا می دهند، همچنین به نظر می رسد که بسیاری از آنها در حال سرمایه گذاری و ترویج پروژه هایی هستند که بر سرعت و گنجاندن یکپارچه به هزینه امنیت تاکید دارند. کاربرانی که راه خود را به سمت ریل برنامه‌های مصرفی شیک می‌روند ممکن است متوجه شوند که موانع پذیرش اولیه ارزهای دیجیتال به دلایلی بالا بوده است و کاربران ثروتمندی که رایانه‌های دارای شکاف هوا را خریداری می‌کنند و کلیدهای خود را روی یک کاغذ نگه می‌دارند داستان زیادی دارند. پارانویای خود را ترسیم می کند.


آخرین غلاف

Chain Reaction دوباره این هفته برگشته و بهتر از همیشه! ما در این هفته دو تغییر بزرگ را در گروه اعلام کرده ایم. اول از همه، ما یک میزبان مشترک جدید داریم، ژاکی ملینک، هر هفته به ما بپیوندید تا در مورد بزرگترین عناوین وب 3 صحبت کنیم. ژاکی دوست بزرگ ما و دوستمان است یک خبرنگار TechCrunch+او مشتاق است وارد علف های هرز شود تا به ما کمک کند تا همه چیز را رمزگشایی کنیم.

دوم، ما برنامه هفتگی خود را به دو قسمت جداگانه تقسیم می کنیم: بخش اخبار هفتگی. ژاکی که اولین آن امروز پخش شد و بخش مصاحبه ای که توسط آنیتا و لوکاس میزبانی شد. منتظر قسمت پایانی مصاحبه باشید که هفته آینده منتشر می شود، جایی که با Uniswap COO MC Lader صحبت کردیم.

برای اخبار این هفته، ما دو مورد را باز کردیم هک های با مشخصات بالا در دو روز اول ماه اتفاق افتاد (فو). ما هم بحث کردیم آخرین دور برش های Robinhood و 30 میلیون دلار جریمه ای که این شرکت به تنظیم کننده ها در نیویورک پرداخت کرد.

اشتراک در Chain Reaction در یک سیب، Spotify یا پلتفرم پادکست جایگزین شما که هر هفته با ما همراه باشید.


دنبال پول

پول استارت‌آپ در دنیای رمزارز به کجا می‌رود:

 1. آزمایشگاه های AO 4.5 میلیون دلار از سرمایه گذارانی از جمله Balaji Srinivasan و Sandeep Nailwal برای پلتفرم بازی خود Spacebar web3 جمع آوری کرد.
 2. یک پلت فرم web3 “سبز”. یکی از یک دور استراتژیک به ارزش بیش از 8 میلیون دلار از سرمایه گذارانی از جمله Amex Ventures را بسته است.
 3. یک شرکت مشتقات دارایی دیجیتال OrBit 4.6 میلیون دلار از Matrixport، Brevan Howard و دیگران جمع آوری کرد.
 4. پروتکل اعتبار کریپتو لانگ DAO 3.5 میلیون دلار در دور اولیه به رهبری Dragonfly Capital جمع آوری کرد.
 5. مرکزاستارت‌آپ زیرساخت‌های ارزهای دیجیتال، ۱۱ میلیون دلار از سرمایه‌گذارانی از جمله Thrive Capital، Founders Fund و Volt Capital جمع‌آوری کرده است.
 6. پروژه NFT گری واینرچوک، VeeFriendsسرمایه گذاری 50 میلیون دلاری توسط a16z مشخص شد.
 7. کوازاربر اساس پروتکل Cosmos DeFi، 6 میلیون دلار سرمایه اولیه از Polychain، Blockchain Capital و دیگران جذب کرد.
 8. ورزشگاه به صورت زندهاستارت‌آپ ورزش‌های فانتزی متاورس، ۱۰ میلیون دلار در راند سری A خود از KB Partners، Union Square Ventures، Dapper Labs و دیگران جمع‌آوری کرد.
 9. ارائه دهنده ذخیره سازی غیرمتمرکز داده ها فضا و زمان 10 میلیون دلار برای دور اولیه سرمایه گذاران خود از جمله Framework Ventures و Digital Currency Group جمع آوری کرد.
 10. برای برنده شدن برنامه تناسب اندام Sweatcoin بازی کنید جمع آوری سرمایه 13 میلیون دلاری، شامل فروش توکن خصوصی، از سرمایه گذارانی از جمله Electric Capital و Jump Crypto را تکمیل کرد.

هفته در وب 3

پنجره هفتگی به افکار یک خبرنگار وب 3 آنیتا راماسوامی:

به نظر می رسد با توجه به هک های اخیری که بر پل کریپتو Nomad و اکوسیستم سولانا تأثیر گذاشته است، زمان خوبی برای صحبت در مورد امنیت کریپتوها باشد. به طور فزاینده ای روشن می شود که مهم نیست که یک شرکت رمزنگاری چقدر در مورد استانداردهای امنیتی خود اطمینان می دهد، سرمایه گذاران باید همیشه مراقب آنها باشند. این درد برای دارندگان NFT حتی شدیدتر است، زیرا در صورت سرقت یکی از JPEG های گران قیمت آنها در معرض خطر از دست دادن میلیون ها دلار ارزش خود هستند – فقط به یاد داشته باشید که چه اتفاقی برای بازیگر ست گرین و میمون ربوده شده او افتاد.

چندین گزینه مختلف برای اینکه مردم چگونه می توانند ارزهای دیجیتال خود را به صورت ایمن ذخیره کنند، وجود دارد و همه آنها معاملات خود را دارند. یک “کیف پول داغ” به اینترنت متصل است و آن را در برابر قطع یا مشکلات اتصال آسیب پذیر می کند. علاوه بر این، بسیاری از کیف‌پول‌های داغ توسط نهادهای متمرکز مدیریت می‌شوند، مانند صرافی‌هایی که کلیدهای کاربر را از طرف خود نگه می‌دارند – انتقال قدرتی که بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال تمایلی به اعطای آن ندارند. در همین حال، یک “کیف پول سرد” بسیار ایمن تر در نظر گرفته می شود، اما شامل سخت افزاری دست و پا گیر و سخت است که می تواند به راحتی از بین برود مانند یک “عبارت اولیه”، که رمز عبوری است که برای باز کردن قفل کیف پول رمزنگاری استفاده می شود.

الکس تاوب، بنیانگذار و مدیرعامل Upstream، که در زیرمجموعه ها داشتیم. هفته گذشته، می گوید استارتاپ او راه حلی کاربرپسند دارد که به افراد اجازه می دهد تا کنترل کلیدهای خود را به صورت دیجیتالی و بدون به خطر انداختن امنیت حفظ کنند. این یک تصمیم منحصر به فرد است که در یک زمان خاص به دست می آید. برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه کارکرد و چرایی تفاوت آن با آنچه قبلاً در بازار وجود دارد، به مقاله من مراجعه کنید اینجا.


تجزیه و تحلیل TC+

در اینجا برخی از تحلیل‌های رمزنگاری این هفته موجود در سرویس اشتراک +TC ما توسط یک خبرنگار ارشد آمده است. ژاکلین ملینک:

رویکرد سریع سولانا به ارزهای دیجیتال علیرغم مشکلاتی که وجود دارد، توسعه دهندگان را جذب می کند
در حالی که بازار ارزهای دیجیتال همیشه آفتابی و رنگارنگ نیست، برخی از بازیگران برجسته در این صنعت، از جمله بنیانگذار سولانا، راج گوکال، هنوز چشم‌اندازی خوش‌بینانه برای رشد دارند – حداقل در مورد پروژه‌های خود. گوکال گفت، علیرغم مشکلات اخیر سولانا با 8000 کیف پول هک شده در روز سه شنبه، بلاک چین Tier 1 حدود 15 تا 20 میلیون آدرس فعال ماهانه دارد که برخی از بالاترین ها در صنعت کریپتو هستند. پاسخ او می‌گوید: «سوالی که زیاد از ما پرسیده می‌شود این است که بازار چگونه بر سرعت توسعه و سرعت ساخت‌وساز تأثیر می‌گذارد؟» واقعا اینطور نیست.

چرا آموزش برای متوقف کردن هک هایی مانند سوء استفاده ۱۹۰ میلیون دلاری Nomad کلیدی است؟
پس از از دست دادن تقریبا 200 میلیون دلار در بهره برداری امنیتی از پروتکل رمزنگاری Nomad، کارشناسان امنیتی اصرار دارند که آموزش و پروتکل های امنیتی بیشتری برای محافظت از جوامع وب 3 در برابر هکرها مورد نیاز است. دانیل کلر، یکی از بنیانگذاران Flux به TechCrunch گفت: همانطور که اکوسیستم کریپتو در طول زمان بزرگتر می شود، قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای نیز به رشد خود ادامه خواهد داد، “در سطوح عمیق با تمرکز بر امنیت و تمرکززدایی”. “با این حال، امنیت، نه فقط سرعت توسعه، باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا ما محصولات DeFi را به توده ها ارائه می دهیم.”

غوطه ور شدن تیفانی و گوچی در کریپتو تعادلی بین شهرت و درآمد است
آیا ادغام کریپتو از برندهای معروف و تیم‌های ورزشی شواهدی از موارد استفاده رو به رشد برای دارایی‌های دیجیتال و ارزهای دیجیتال است – یا بیشتر یک ترفند بازاریابی؟ این هفته، Tiffany & Co.، Gucci و FC Barcelona با مشارکت در دنیای دارایی‌های دیجیتال، عمیق‌تر به حوزه کریپتو رفتند. اما آیا این مشارکت‌ها واقعاً برای اکوسیستم کریپتو معنی دارند؟ تعدادی از بازیگران بازار نظرات خود را در مورد مزایای مالی، ریسک و بازی تجاری پشت این ادغام های جدید به اشتراک گذاشتند.


با تشکر برای خواندن! و – دوباره – برای دریافت این در صندوق پستی خود هر پنجشنبه، می توانید در صفحه خبرنامه TechCrunch مشترک شوید.