منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • همانطور که هوش مصنوعی به بیوتکنولوژی حمله می کند، سرمایه گذاران در سال 2023 به دنبال چه چیزی هستند؟ • TechCrunch

همانطور که هوش مصنوعی به بیوتکنولوژی حمله می کند، سرمایه گذاران در سال 2023 به دنبال چه چیزی هستند؟ • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
همانطور که هوش مصنوعی به بیوتکنولوژی حمله می کند، سرمایه گذاران در سال 2023 به دنبال چه چیزی هستند؟ • TechCrunch

شرکت حقوقی کولی دره سیلیکون اخیراً گزارش داد که “298 صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر قابل افشا را برای سه ماهه سوم سال 2022 پردازش کرده است که نشان دهنده 8.1 میلیارد دلار سرمایه سرمایه گذاری شده است، روند نزولی را برای هر دو معیار ادامه می دهد و پایین ترین سطح را برای هر دو از سه ماهه چهارم 2019 نشان می دهد. “

این شرکت گفت که حجم معاملات، حجم دلار و اندازه معاملات برای تامین مالی شرکت های علوم زیستی نیز در سه ماهه سوم سال 2022 در مقایسه با سه ماهه دوم 2022 و 2021 کاهش یافته است.

با این حال، در ماه نوامبر، بانک آمریکایی JP Morgan تصمیم گرفت راه‌اندازی روش سرمایه‌گذاری خطرپذیر مراقبت‌های بهداشتی خود را اعلام کند، که در شرکت‌های در مراحل اولیه تا رشد در این فضا سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

اعلام جی پی مورگان در زمانی است که به گفته شریک عمومی B Capital و رئیس بخش مراقبت های بهداشتی دکتر رابرت میتندورف، “با افزایش نرخ بهره و تمرکز بر رشد کوتاه مدت بیشتر از وعده های طولانی تر، بیوتکنولوژی های بازار عمومی به شدت کاهش یافته اند. -توسعه مدت نتایج و تایید به موقع.

میتندورف تنها نیست که چنین احساسی دارد. شش سرمایه‌گذار فعال بیوتکنولوژی که اخیراً مورد بررسی قرار گرفتیم به ما گفتند که محیط کلان قطعاً تأثیر زیادی بر جریان معاملات، ارزش‌گذاری و M&A در بیوتکنولوژی داشته است.

بیوتکنولوژی خصوصی کجا را ترک می کند؟ میتندورف می‌گوید استارت‌آپ‌ها در این فضا «در حال بررسی اولویت‌بندی مجدد دارایی‌های خود، تصمیم‌گیری برای مشارکت با دومین یا سومین دارایی با استراتژی‌ها و ارزیابی ساختارهای تأمین مالی برای دستیابی به اهداف جمع‌آوری سرمایه خود هستند».

Shak Vaida، مدیر شرکت Lux Capital گفت: با این حال، اشتهای Big Pharma برای ادغام و اکتساب آن‌قدر که مردم انتظار داشتند قوی نیست.

«در حالی که بازارهای سرمایه گسترده‌تر اشتهای خرید قوی از شرکت‌های دارویی پیشرو را به دلیل ارزش‌گذاری پایین پیش‌بینی می‌کردند، در عمل به نظر می‌رسد که آنها طرفدار مشارکت و ترتیبات حق امتیاز برای برنامه‌های مرحله بعدی و VC شرکتی به عنوان وسیله‌ای برای مرحله مشارکت در مراحل اولیه هستند.»

این لزوماً خبر بدی برای سرمایه گذاران خطرپذیر نیست، زیرا از فرصت هایی استفاده می کنند که دیگران حتی متوجه آن نمی شوند. به عنوان مثال، میتندورف خاطرنشان کرد که او و همکارانش در B Capital “احساسات بازار را بیش از حد منفی می بینند.”

از جمله فرصت‌هایی که VCهای بیوتکنولوژی می‌بینند، ترکیب کردن یک جزء هوش مصنوعی است. جیمز کوتس، مدیر بخش سلامت و عملکرد انسانی Decisive Point به TechCrunch گفت: «همه‌جای هوش مصنوعی در عملکردی که من می‌بینم شگفت‌انگیز است.

سارا گوئو، بنیانگذار Conviction، گفت: ممکن است قبلاً در مورد دخالت هوش مصنوعی در کشف مواد مخدر شنیده باشید، اما موارد بیشتری نیز وجود دارد.

ما شاهد پیشرفت‌های باورنکردنی در چند سال گذشته در مدل‌های هوش مصنوعی تا کردن و اتصال پروتئین‌ها بوده‌ایم – مشکلات کلیدی علمی. اما وقتی به جنبه تجاری نگاه می‌کنیم، فرصت‌هایی نیز برای استفاده غنی‌تر از داده‌ها و گردش‌های کاری نرم‌افزاری هوشمندتر برای افزایش کارایی و اثربخشی در همه جا در مراقبت‌های بهداشتی وجود دارد: از تشخیص، پزشکی از راه دور، آزمایش‌های بالینی، مشارکت بیمار و حمایت از تصمیم‌گیری. تصمیمات پزشک. به مدیریت چرخه درآمد و رسیدگی به مطالبات، “او گفت.

با این حال، سرمایه‌گذاران نسبت به سال‌های گذشته، و نه فقط به خاطر Theranos، در بررسی دقیق‌تر خود عمل می‌کنند. به عنوان مثال، فرانک لسکور، شریک Elaia Partners، گفت که شرکت او “افزایش تصاعدی در نگرانی در مورد مسائل آب و هوایی و محیطی، هر پروژه که قبلاً فقط “خوب بودن” بود، مشاهده کرده است.

در میان دیگر روندها، تأثیر بدتر شدن روابط آمریکا و چین بر ذهن سرمایه گذاران است. فرانسیسکو دوپازو، شریک عمومی صندوق هومبولت، تأیید کرد: «ما قبلاً شاهد تأثیر CFIUS بر برخی از معاملاتی بودیم که در آن شرکت داشتیم.

دوپازو گفت، اگر تحریم‌های ایالات متحده علیه چین به بیوتکنولوژی گسترش یابد، «تأثیر آن می‌تواند از منابع مالی (مثلاً شرکت‌ها نتوانند از سرمایه قوی و استراتژیک چین استفاده کنند) و مقیاس (مانند دسترسی سخت‌تر به CROهای پیشرفته) به توسعه کسب‌وکار تغییر کند. و تجاری سازی (مثلا فرصت های کمتر برای معاملات توسعه کسب و کار). واضح است که تأثیر منفی کوتاه مدت/میان مدت بر کل صنعت خواهد داشت.»

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه سرمایه گذاران چگونه در مورد پیامدهای تحریم های ایالات متحده بر چین فکر می کنند، استارتاپ ها چه مواردی را در هنگام تامین سرمایه از سوی نهادهای دولتی در نظر بگیرند، چگونه این سرمایه گذاران را جذب کنند و موارد دیگر، مطالعه کامل را اینجا بخوانید.