منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هفت اسکیل آپ بیش از 70 درصد از تامین مالی پرداخت های خورشیدی در آفریقا را تامین می کنند • TechCrunch

هفت اسکیل آپ بیش از 70 درصد از تامین مالی پرداخت های خورشیدی در آفریقا را تامین می کنند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هفت اسکیل آپ بیش از 70 درصد از تامین مالی پرداخت های خورشیدی در آفریقا را تامین می کنند • TechCrunch

هفت اسکیل آپ بیش از 70 درصد از تامین مالی پرداخت های خورشیدی در آفریقا را تامین می کنند • TechCrunch

طی 10 سال گذشته، استارت آپ های خورشیدی خارج از شبکه در آفریقا بیش از 2.3 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده اند. با این حال، طبق گزارش بانک جهانی دوسالانه که به تازگی منتشر شده است، بیشترین سهم از بودجه فقط به هفت شرکت پرداخت مستقر در آفریقا اختصاص یافته است و صدها شرکت دیگر در مراحل اولیه برای جمع آوری سرمایه با مشکل مواجه شده اند.

هفت استارت‌آپ خورشیدی با بیشترین سرمایه‌گذاری عبارتند از Sun King، Zola Electric، M-Kopa، Bboxx، d.light، Engie Energy Access و Lumos که بر اساس پایگاه داده سرمایه گذاری Gogla، 72 درصد از سهام، بدهی و کمک مالی را در این بخش افزایش داده‌اند. بیش از 150 استارت آپ در مراحل راه اندازی و راه اندازی بقیه مبلغ را تشکیل می دهند.

از نظر تامین مالی سهام، اسکال آپ ها بین سال های 2015 تا سال گذشته 600 میلیون دلار سرمایه گذاری دریافت کردند، زیرا استارت آپ های اولیه در همان دوره 255 میلیون دلار سرمایه VC جذب کردند.

به طور کلی، دسترسی به بدهی برای اکثر استارت‌آپ‌های در مراحل اولیه در آفریقا آسان نبوده است، به خصوص از زمان شروع همه‌گیری COVID

مقیاس‌های فوق‌الذکر مدل‌های پرداختی را اجرا می‌کنند که تأمین مالی مبتنی بر دارایی (پرداخت به مالک) را برای کیت‌ها و فانوس‌های خورشیدی ارائه می‌کنند، محصولاتی که در جنوب صحرای آفریقا بسیار محبوب هستند، جایی که میلیون‌ها نفر از شبکه خارج از شبکه هستند زیرا شبکه‌های برق ملی توسعه نیافته هستند. .

کمبود سرمایه به این معنی است که استارت‌آپ‌های در مراحل اولیه نمی‌توانند دارایی‌هایی مانند کیت‌های خورشیدی و فانوس‌هایی را که برای کمک به مقیاس‌پذیری و جذب کاربران و بازارهای بیشتر مورد نیاز است، به دست آورند. کنیا، اوگاندا، نیجریه، رواندا و غنا، DRC برخی از بازارهای اصلی آنها در آفریقا هستند.

استارت‌آپ‌ها گزارش می‌دهند که دسترسی به سرمایه یک چالش بوده و منجر به اهرم بیش از حد شده است و دیگران با مشکلات تجاری مواجه هستند. فقدان سرمایه در مراحل اولیه رشد بسیاری از شرکت‌ها را متوقف کرده است.

این مانعی برای گسترش انرژی خورشیدی خارج از شبکه به بازارهای جدید است. در این گزارش آمده است: مانند سهام، کمک های مالی، یا مشوق های مبتنی بر عملکرد، مانند تامین مالی مبتنی بر عملکرد، بهترین ابزار برای گسترش بازار هستند.

این روند احتمالاً ادامه خواهد داشت، زیرا داده‌های معاملات فاش شده از پایگاه داده Big Deal نشان می‌دهد که تا کنون در سال جاری، تعداد کمی از هفت افزایش، بیشترین منابع مالی را توسط شرکت‌های عوارض خورشیدی خارج از شبکه جمع‌آوری کرده‌اند.

بررسی داده‌ها نشان می‌دهد که در سال جاری نزدیک به نیم میلیارد دلار سرمایه بدهی از طریق نزدیک به 30 استارت‌آپ و بزرگ‌آپ جمع‌آوری شده است. از این مبلغ، 367 میلیون دلار سرمایه سهام است که توسط 11 شرکت – از جمله SunKing، M-Kopa و d.light، که 93٪ از کل سهام را ادعا می کنند، جمع آوری شده است. اگر 50 میلیون دلار بودجه بدهی d.light و 35.5 میلیون دلار بودجه بدهی Bboxx را اضافه کنیم، چهار افزایش تا کنون نشان دهنده 86٪ از کل بودجه بدهی است که توسط استارت آپ ها در بخش خورشیدی پرداخت شده در آفریقا جمع آوری شده است.

توانایی این شرکت ها در جذب منابع مالی به دلیل توانایی آنها در تصرف بازارهای بزرگ در آفریقا و از طریق استفاده از وام های سندیکایی است. این شرکت‌ها، که برخی از آنها برای سایر دارایی‌ها تأمین مالی ارائه می‌کنند، همچنین به سرعت جریان‌های درآمدی جدیدی را اضافه کرده و پایگاه مشتریان خود را افزایش داده و بیشتر کرده‌اند.