منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هشتمین پرتاب راکت در سال 2022 رکورد بدترین جناس در فضا را شکست • TechCrunch

هشتمین پرتاب راکت در سال 2022 رکورد بدترین جناس در فضا را شکست • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هشتمین پرتاب راکت در سال 2022 رکورد بدترین جناس در فضا را شکست • TechCrunch

Rocket Lab امروز بعدازظهر یک موشک الکترون را با یک ماهواره جدید برای برنامه Argos به فضا پرتاب کرد که امکان اتصال به تعدادی از تلاش های علمی را فراهم می کند. این یک نقطه عطف برای شرکت است، اما مهمتر از آن، به راحتی – بدترین جناسی را که تا به حال به فضا پرتاب شده است، نشان می دهد. این ماموریت “It Argos Up From Here” نام داشت.

شرکت پرتاب کننده (و به طور فزاینده فضاپیما) همیشه در نام ماموریت خود لحن ملایمی داشته است، معمولاً به شکل نوعی شوخی یا جناس. من می ترسم که این ممکن است نشان دهنده نقطه اوج باشد یا برخی می گویند نادیر این عمل. اگر جناس بدتری در مدار وجود دارد، باید طبقه بندی شود.

اما شاید مهمتر از آن برای Rocket Lab، این پرتاب هشتمین سال است که رکورد قبلی آنها را برای پرتاب سالانه شکسته است. در نهایت، همانطور که پیتر بک، مدیرعامل و بنیانگذار آن بارها گفته است، هدف این است که پنج تا 10 برابر این عدد را ارائه دهید، اما این جاه‌طلبی نیست که بتوانید یک‌باره آن را انجام دهید.

برنامه Argos یک برنامه بین المللی است که به حسگرها در مکان های دور اجازه می دهد تا داده های خود را به خانه ارسال کنند. اغلب برای ردیابی حیوانات در طبیعت یا برای موقعیت های دیگری که ارتباط نامشخص است – جنگل ها، اقیانوس ها و غیره استفاده می شود. اگرچه NOAA یکی از معماران اصلی آن است، این سیستم به طور منظم توسط بیش از صد کشور استفاده می شود.

هشتمین پرتاب راکت در سال 2022 رکورد بدترین جناس در فضا را شکست • TechCrunch

همان جناس و تصویر یک سفینه فضایی در مدار. اعتبار تصویر: آزمایشگاه موشک

ماهواره ای که بلند شد توسط جنرال اتمیکس ساخته شد و آرایه ارتباطی Argos-4 را حمل می کرد. این تنها محموله الکترونی بود که به هر حال، راکت لب این بار تلاشی برای بازیابی آن نکرد. آنها احتمالاً در میانه راه اندازی فرآیند دستگیری و بازیابی خود پس از تظاهرات موفقیت آمیز خود در ماه مه هستند.

این سی و یکمین پرتاب کلی آزمایشگاه راکت بود، و برنامه های بیشتری برای سال 2022 برنامه ریزی شده است. یکی دیگر از مجموعه پرتاب اصلی آنها در نیوزلند، و سپس پرتاب افتتاحیه LC-2 در ویرجینیا – که امیدواریم در آن شرکت کنیم.

اگر در ماه دسامبر به TC Sessions: Space بیایید، می‌توانید بک را شخصاً ببینید. به این نگاه کن