منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هدف Nucleus ساده‌سازی فرآیند مدیریت میکروسرویس‌ها • TechCrunch

هدف Nucleus ساده‌سازی فرآیند مدیریت میکروسرویس‌ها • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هدف Nucleus ساده‌سازی فرآیند مدیریت میکروسرویس‌ها • TechCrunch

تعداد فزاینده‌ای از سازمان‌ها از ریزسرویس‌ها استفاده می‌کنند، سرویس‌هایی که به‌طور مستقل به هم متصل هستند و به‌طور مستقل قابل استقرار هستند که با هم یک برنامه کاربردی را تشکیل می‌دهند. بر اساس نظرسنجی اوریلی در سال 2020، 77 درصد از سازمان‌ها در این مرحله میکروسرویس‌ها را پذیرفته‌اند و 29 درصد گزارش داده‌اند که در حال مهاجرت یا استقرار اکثر سیستم‌های خود با استفاده از میکروسرویس‌ها هستند.

با این حال، پذیرش گسترده میکروسرویس ها مشکلات جدیدی را در توسعه اپلیکیشن ایجاد کرده است. طبق همین مطالعه اوریلی، فرهنگ شرکت و ادغام با سیستم‌های نگهداری به چالش‌های اصلی در عرصه خدمات میکرو تبدیل شده است.

استارت‌آپ‌ها برای پر کردن خلأ راه‌حل عجله کرده‌اند. Helios وجود دارد، یک پلتفرم مدیریت میکروسرویس که به توسعه دهندگان کمک می کند تا بفهمند کد آنها چگونه با بقیه برنامه هایشان تعامل دارد. فروشندگانی مانند OpsLevel و Temporal برای کسب و کار با Helios رقابت می‌کنند و پلتفرم‌هایی را ارائه می‌کنند که میکروسرویس‌ها را در یک پورتال متمرکز سازماندهی می‌کنند. یک شرکت جدیدتر در این فضا Nucleus است که هدف آن این است که توسعه دهندگان را قادر سازد تا معماری های میکروسرویس را با استفاده از مجموعه ای از زیرساخت ها، ابزارهای امنیتی و نظارتی توسعه دهند. Nucleus با حمایت Y Combinator تا به امروز 2.1 میلیون دلار پول VC جمع آوری کرده است.

Nucleus توسط Evis Drenova و Nick Zeley در سال 2021 پس از اینکه این دو تقریباً هفت سال برای ساختن پلتفرم‌های زیرساختی در شرکت‌های بزرگ سازمانی (مانند IBM، Garmin) و استارت‌آپ‌ها (Skyflow، Newfront) صرف کردند، تأسیس شد. الهام بخش Nucleus پس از آن بود که Drenova و Zelei متوجه شدند که اغلب مجبور بودند یک پلتفرم مشابه را بازسازی کنند تا به توسعه دهندگان در ساخت، آزمایش و استقرار میکروسرویس های خود کمک کنند.

ما متوجه شدیم که شرکت‌های بیشتری تلاش می‌کنند وارد شوند [microservices] درنووا از طریق ایمیل گفت: و یکپارچگی آنها را بشکنم، اما من واقعاً برای انجام این کار به خوبی تلاش کردم. برخی از شرکت‌هایی که سعی کرده‌اند به سمت میکروسرویس‌ها حرکت کنند، انگشتان خود را سوزانده‌اند، زیرا ابزار مناسب و مهم‌تر از آن، افراد مناسب در اختیار نداشتند… ما می‌خواهیم حرکت شرکت‌ها را نه تنها به سمت میکروسرویس‌ها آسان و قابل اعتماد کنیم. اما معماری های سرویس گرا بدون نیاز به متخصص بودن در زمینه امنیت، زیرساخت و قابلیت مشاهده.”

با Nucleus، توسعه‌دهندگان میکروسرویس‌ها را تعریف می‌کنند و آنها را در پلتفرم Nucleus مستقر می‌کنند، که به طور خودکار جنبه‌های امنیت، دید و موارد دیگر را پیکربندی می‌کند. Nucleus از طریق یک رابط خط فرمان طراحی شده برای متناسب شدن با جریان های کاری توسعه دهندگان موجود ارائه می شود و با ادغام های از پیش ساخته شده از جمله ابزارهایی مانند Hashicorp، Cloudflare و Okta ارائه می شود.

هسته

اعتبار تصویر: هسته

Drenova گفت: “Nucleus یک پلت فرم زیرساختی است که به شما امکان آزادی کامل در کد خود را می دهد.” “به عنوان یک توسعه دهنده، می توانید کد خود را به هر زبانی که می خواهید بنویسید و ما فوراً از آن پشتیبانی می کنیم. ما با منطق کسب و کار شما تداخل نمی کنیم—یک راه فکر کردن به آن این است که ما قفسی ساخته ایم که می توانید کد خود را در آن قرار دهید و آن قفس با زیرساخت ها و ابزارهای شخص ثالث شما یکپارچه شده است و بسیار ایمن است. “

Drenova رقبای زیادی را در فضای ارکستراسیون میکروسرویس ها تصدیق می کند. اما او جمعیت DIY را به عنوان رقابت اصلی Nucleus می بیند.

درنووا گفت: «قبل از نوشتن هر کدی، با 55 مدیر ارشد فناوری مصاحبه کردیم و 90 درصد گفتند که چیزی مشابه در گذشته ساخته بودند و به طور متوسط ​​8 تا 12 ماه طول کشید، بیش از 1 میلیون دلار هزینه داشت و سه مهندس ارشد تمام وقت را استخدام کردند.» . ما معتقدیم که می‌توانیم محصول بهتری را در 10 درصد از زمانی که برای انجام کارهای خود انجام دهید و با 10 درصد هزینه ارائه کنیم. این کاملاً جذاب است.»

اینها وعده های بزرگی هستند. اما به اعتبار Drenova، Nucleus – که پلتفرم آن هنوز در مرحله بتا است – قبلاً “چندین” مشتری اولیه و هشت شریک طراحی دارد. سرمایه گذاران نیز با حامیانی از جمله Soma Capital، Y Combinator، LombardStreet Ventures و “ده ها” فرشته ای که سرمایه را به سمت هسته می اندازند، جذب شده اند.

هسته یک نرم افزار حیاتی است. ما همه خدمات شما را پشتیبانی و مدیریت می‌کنیم.” Drenova افزود. “این بزرگتر از هر توسعه دهنده منفرد است، به این معنی که CTO ها همیشه خریداران ما هستند… بازار هدف ما شرکت هایی با بیش از 20 توسعه دهنده است که به سمت معماری سرویس گرا حرکت می کنند. اما هر شرکتی که از خدمات استفاده می کند، می تواند از ما استفاده کند.»

Nucleus در حال حاضر بر رشد ارگانیک متمرکز است و به یک تیم کوچک متشکل از چهار کارمند، از جمله بنیانگذاران، می چسبد. Drenova در نظر دارد 1-2 مهندس را در سال آینده استخدام کند، اما او محافظه کار است و منتظر نشانه های قوی تر از تناسب محصول با بازار است.

درنووا گفت: «در شرایط رکود، زمین بازی برای شرکت‌های در مراحل اولیه سطح‌تر است، و در حالی که رقبای بزرگ‌تر روی کاهش پول نقد و زنده ماندن تمرکز می‌کنند، ما پدال را روی فلز قرار می‌دهیم و به دنبال فرصت هستیم. ما پول زیادی در بانک داریم و برای چند سال آینده یک باند داریم.»