منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نگاهی به پیشرفت سرمایه گذاری خطرپذیر در این روز برابری زنان – TechCrunch

نگاهی به پیشرفت سرمایه گذاری خطرپذیر در این روز برابری زنان – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نگاهی به پیشرفت سرمایه گذاری خطرپذیر در این روز برابری زنان - TechCrunch

امروز زن است روز برابری که به عنوان روزی که زنان حق رای پیدا می کنند نیز شناخته می شود. البته در این تاریخ تفاوت‌های ظریفی وجود دارد، زیرا تا سال 1962 زنان بومی این حق را در هر ایالت تضمین نمی‌کردند و زنان سیاه‌پوست تا سال 1965 اجازه رأی دادن نداشتند.

این داستان پیشرفت کند هنوز در هر صنعت و بخش آمریکایی دیده می شود. سرمایه گذاری خطرپذیر تفاوتی ندارد. در مجموع، زنان 2.3 درصد از 341 میلیارد دلار سرمایه سرمایه گذاری شده توسط استارت آپ های ایالات متحده در سال گذشته را دریافت کردند – حدود 7.7 میلیارد دلار که برای شرکت هایی که صرفاً توسط زنان تأسیس شده است، رکوردی بی سابقه است.

پیشرفت در میزان سرمایه‌گذاری خطرپذیر که توسط شرکت‌هایی با تیم‌های زنانه جمع‌آوری می‌شود، اگر ثابت باشد، کند و دلهره‌آور بوده است. با نگاهی به داده‌های PitchBook، در سال 2008، تیم‌های تمام زنانه، 461 میلیون دلار از نزدیک به 37 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده در استارت‌آپ‌های آمریکایی در آن سال، جمع‌آوری کردند. تا سال 2012، این رقم به 750 میلیون دلار (از بیش از 41 میلیارد دلار) و سپس به 1.6 میلیارد دلار (از بیش از 72 میلیارد دلار) در سال 2014 افزایش یافت.

زنان بیشتری نیاز به تامین مالی دارند و سایزهای گرد باید بزرگتر شوند.” کریستی پیتس، شریک عمومی، Backstage Capital

این گروه در سال 2016 اندکی کاهش یافت و 1.4 میلیارد دلار (از نزدیک به 78 میلیارد دلار) جمع آوری کرد، مبلغی که به 3.1 میلیارد دلار (از حدود 140 میلیارد دلار) در سال 2018 افزایش یافت. از آن زمان، مبالغ جمع آوری شده توسط مؤسس تمام زن تیم ها در سال 2020 دوباره اندکی سقوط کردند و در نهایت به جایی که امروز هستند رسیدند: 3 میلیارد دلار در صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر، در مقایسه با 144.2 میلیارد دلار سرمایه گذاری در استارت آپ های ایالات متحده در دو سه ماهه اول سال 2022.

این اعداد داستانی به قدمت زمان را بیان می کنند – این تغییر به دور از خطی است.