منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • نگاهی به دنیای فین‌تک در سال 2022 • TechCrunch

نگاهی به دنیای فین‌تک در سال 2022 • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نگاهی به دنیای فین‌تک در سال 2022 • TechCrunch

در اینجا داستان هایی وجود دارد که بیشترین علاقه را در بین خوانندگان ایجاد کردند

نگاهی به دنیای فین‌تک در سال 2022 • TechCrunch

U

خوش آمدید به تبادل! اگر این را در صندوق پستی خود دریافت کردید، از ثبت نام و رای اعتماد شما سپاسگزاریم. اگر این مطلب را به عنوان یک پست در سایت ما می خوانید، لطفا ثبت نام کنید اینجا بنابراین شما می توانید آن را به طور مستقیم در آینده دریافت کنید. هر هفته نگاهی به داغ‌ترین اخبار فین‌تک هفته قبل خواهم داشت. این شامل همه چیز می شود، از دورهای تأمین مالی گرفته تا روندها، تجزیه و تحلیل یک فضای خاص تا نظرات داغ در مورد یک شرکت یا پدیده خاص. اخبار فین‌تک زیادی وجود دارد، و وظیفه من این است که با آن‌ها همراه باشم – و آن‌ها را بفهمم – تا بتوانید در جریان باشید. – مری ان

با نزدیک شدن به پایان سال جاری، بدیهی است که زمان خوبی است تا نگاهی به برخی از نکات برجسته (و نقاط ضعف) در دنیای اخبار فین تک داشته باشیم.

ما سال 2022 را با سرعت نسبتا بالایی آغاز کردیم. مگا راندها هنوز در حال وقوع بودند! تزئینات متولد شد. سرمایه خطرپذیر هنوز به راحتی در دسترس بود. سپس در سه ماهه دوم همه چیز تغییر کرد. و از آن زمان به دور خود می چرخیدند.

وقتی تصمیم گرفتم چگونه به آخرین نسخه این خبرنامه برای سال نزدیک شوم، کنجکاو بودم که کدام یک از داستان های من بهترین عملکرد را دارد. بنابراین از مدیر توسعه مخاطب شگفت انگیزمان پرسیدم، آلیس استرینگر، برای دانلود 15 داستان برتر من بر اساس بازدید از صفحه. به طور خلاصه، خوانندگان عزیز، به نظر می رسد که همه شما بیشتر علاقه مند به پوشش شرکت ها در اوج و پوشش شرکت ها در نادر خود هستید. بهترین زمان ها بود و بعد احساس کردم در بدترین زمان ها هستم. و اوه، بسیاری از شما در مورد مفهوم سرمایه گذاری کسری املاک و مستغلات کنجکاو بودید.

در اینجا 15 داستان خوانده شده من در TechCrunch در سال 2022 آمده است:

 1. مدیر عامل Better.com در جلسه اخراج کارکنان به کارکنان گفت: “ما احتمالاً 200 میلیون دلار دیوانه هستیم.” زک ویتاکر، جایی که خطاب ویشال گرگ به کارمندان را برای خود شنیدیم. . . و زیبا نبود
 2. به سرعت بسته می شود پس از رشد آهسته، فرسودگی شغلی بالا گزینه های جمع آوری کمک را از کار می اندازد: همکاری با دوست عزیزم، ویرایشگر +TC و همکار میزبان پادکست Equity الکس ویلهلم. تماشای استارت آپ پرداخت با یک کلیک Crash and Burn مطمئنا یکی از بزرگترین داستان های فین تک امسال بود.
 3. Ramp پس از افزایش تقریباً 10 برابری درآمد سالیانه، ارزش گذاری 8.1 میلیارد دلاری جدید را تأیید می کند: استارتاپ مخارج سازمانی ارزش گذاری خود را از آگوست 2021 تا مارس 2022 دو برابر کرد. فضایی که در آن فعالیت می کند به تازگی افزایش یافته است – پر جمعیت. در همین حال، شرکت از آن زمان به سمت خطوط جدید تجارت گسترش یافته است.
 4. جمع بندی فین تک: پس از بازگشت ویشال گارگ، مدیر عامل شرکت Better.com، کارگران Better.com به صورت دسته جمعی ترک می کنند: این برای من به ویژه مهم است زیرا راه اندازی نرم چیزی بود که در نهایت تبدیل به The Interchange می شد. همچنین، یکی از بسیاری از اسکوپ های مرتبط با Better.com.
 5. پی پال دفتر خود در سانفرانسیسکو را می بندد: این نوع من را شگفت زده کرد، زیرا تحت تأثیر قرار نگرفتم که اخبار مهم، اما شاید این نشانه ای از آنچه قرار بود بعدا در سال 2022 بیاید بود.
 6. Forerunner, Bezos back Arrived، استارت آپی که به شما امکان می دهد اجاره های یک خانواده را با “فقط 100 دلار” خریداری کنید: این تقریباً با بخش PayPal بالا مطابقت دارد. این مورد توجه زیادی به خود جلب کرد – شاید ترکیبی از مدل تجاری بسیار قانع کننده و این واقعیت بود که جف بزوس یک حامی بود.
 7. کارمندان Better.com با نمایش چک‌های مزایا در برنامه حقوق و دستمزد در مورد اخراج‌ها مطلع شدند: یکی دیگر از مواردی که باعث شد بسیاری از ما سرهای خود را با تعجب تکان دهیم (و نه به روش خوبی).
 8. گزارش شده است که Fintech Klarna با ارزش 6.5 میلیارد دلار افزایش می یابد و معنای جدیدی به عبارت “پایین” می دهد: این ممکن است نقطه اوج در سال 2022 باشد. وقتی یک شرکت با ارزش 45 میلیارد دلار در سال گذشته حدود 1/7 از آن را افزایش می دهد، مردم توجه می کنند. . جزر و مد در فضای فین‌تک در حال تغییر بود و این خبر بسیاری را عصبی کرد زیرا به نظر می‌رسید که جشن سال 2021 به پایان رسیده است.
 9. Better.com در حال از دست دادن مدیران ارشد بیشتری است زیرا کارمندان برای اخراج دسته جمعی دیگری آماده می شوند: حرکت دیگری که باعث می شود بسیاری از ما سر خود را با تعجب تکان دهیم (و نه به روش خوبی).
 10. اخراج‌های فین‌تک همچنان ادامه دارد: وقتی سال 2022 شروع شد، تنها اخراج‌هایی که پوشش دادم از Better.com بود. اما در اوایل نوامبر، متأسفانه، بسیار آشکار بود که اخراج‌ها در صنعت فین‌تک گسترده شده است.
 11. Alchemy که قصد دارد «پلتفورم واقعی» برای توسعه دهندگان برای ساخت وب 3 باشد، اکنون 10.2 میلیارد دلار ارزش دارد: من این را زمانی نوشتم که هنوز در حال انجام برخی گزارش های رمزنگاری بودم. کیمیا خیلی خیلی سریع رشد کرد. ممکن است زمان خوبی برای بررسی آنها باشد، با توجه به همه چیزهایی که از این تجمع در فضای کریپتو اتفاق افتاده است.
 12. Fintech Brex ارزش 12.3 میلیارد دلاری را تأیید می کند، Meta Executive را به عنوان رئیس محصول خدمت می کند: این در ژانویه منتشر شد. تا مهرماه در مورد اخراج ها در شرکت نوشتم. چیزهای زیادی در این بین اتفاق افتاده است، از جمله تصمیم بحث برانگیز این شرکت برای توقف ارائه خدمات به SMB ها.
 13. Better.com قصد دارد حدود 4000 نفر را در این هفته اخراج کند، منابع می گویند: حدس زدید، یک پیمانه دیگر.
 14. استارت‌آپ فین‌تک Jeeves ۱۸۰ میلیون دلار جمع‌آوری می‌کند و ارزش آن را چهار برابر می‌کند و به ۲.۱ میلیارد دلار در نیم سال می‌رساند: نرخ رشد و ارزش‌گذاری Jeeves چشمگیر بوده است. یک شرکت BaaS در فضای مدیریت کارت و هزینه سازمانی. اما در ماه مارس، مدیر عامل این استارت آپ در مورد فرآیند جذب سرمایه اظهار داشت: «بازار در ژانویه و فوریه بسیار متفاوت از ماه دسامبر به نظر می رسید».
 15. لاندا می تواند شما را تنها با 5 دلار صاحبخانه کند: همانطور که گفتم، به نظر می رسد که همه شما واقعاً علاقه مند به سرمایه گذاری بخشی در املاک و مستغلات هستید، یا شاید افراد زیادی مخفیانه بخواهند صاحبخانه شوند.

سالی پرحادثه و در مواقعی اعصاب خردکن بود که بسیار بیشتر از موارد فوق بود. دلارهای مخاطره آمیز که به فین تک سرازیر می شوند، مانند هر بخش دیگری کند شده است. قهرمانان مورد سوال قرار گرفتند. اما من همچنان امیدوار هستم. شرکت‌هایی که در سال‌های 2021 و 2022 کارهای مهمی انجام دادند، به این کار ادامه خواهند داد. آنها ممکن است آگاهانه تر هزینه کنند و کمی بی سر و صدا تر کار کنند – اما IMHO، این چیز بدی نیست. نوآوری فین‌تک مهم‌تر از همیشه باقی می‌ماند، به‌ویژه وقتی صحبت از گنجاندن و دسترسی به میان می‌آید. استارت آپ های زیادی هستند که کارهای شگفت انگیزی انجام می دهند. ما نمی توانیم اجازه دهیم چند سیب بد همه چیز را آلوده کنند. می دانم که راه زیادی در پیش است. ما اصلاح افراط‌های سال 2021 را تمام نکرده‌ایم. اما من، به عنوان مثال، درباره آنچه فین‌تک در سال 2023 به ارمغان می‌آورد هیجان‌زده هستم. (در مورد آن، پیش‌بینی‌های تیم Equity برای سال آینده را اینجا ببینید.)

اخراج Better.com ویشال گارگ اذعان می کند که در یک یادداشت فاش شده که جزئیات کاهش قابل توجه کارکنان را شرح می دهد، در بسیاری از زمینه ها

ضبط جلسه منقضی شده/Better.com اعتبار تصویر: TechCrunch

اخبار هفتگی

اپلیکیشن بانکی مس محصولی را برای سرمایه گذاری روی نوجوانان عرضه کرد

ویزا طی پنج سال آینده یک میلیارد دلار در آفریقا سرمایه گذاری خواهد کرد

چرا Checkout.com رتبه داخلی خود را کاهش داد؟

Chime دو پیشنهاد برای خرید DailyPay داد که به 2 میلیارد دلار رسید، اما رد شد

Robinhood نرخ بهره را برای اعضای Gold افزایش داده است – تا 4٪ APY

Insurtech Vouch خط مشی حفاظت از وب 3 را راه اندازی می کند که به عنوان اولین بیمه ای که به طور خاص برای شرکت های وب 3 طراحی شده است، تبلیغ می شود

وایز مستقر در لندن می گوید سودآور است و قصد دارد بیش از 250 کارمند جدید را در سه دفتر ایالات متحده استخدام کند.

Self Financial گزارش اجاره و خدمات شهری را به مجموعه محصولات اعتباری خود اضافه می کند

Capchase که بودجه «غیر کاهشی» را برای شرکت‌های SaaS فراهم می‌کند، می‌گوید درآمد در سال 2022 250 درصد افزایش یافته است.

مایکروسافت 4 درصد از سهام گروه بورس لندن را به عنوان بخشی از یک شراکت 10 ساله ابری به دست خواهد آورد

Highnote با صدور گواهینامه با ناوگان راه حل های پرداخت ویزا، قابلیت های پلتفرم را گسترش می دهد.

Paytm هند تا 103 میلیون دلار برای بازخرید سهام هزینه می کند

تامین مالی و M&A

پولیت میلیون ها نفر را جمع آوری می کند تا سرمایه گذاران معتبر را به شرکای بلندمدت در صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر، صندوق های سرمایه گذاری خصوصی تبدیل کند.

Nilus 8.5 میلیون دلار به رهبری Bessemer برای خودکارسازی عملیات مالی شما دریافت می کند

Vic.ai 52 میلیون دلار افزایش می دهد، نشان می دهد که فرآیندهای حسابداری خودکار می تواند سودآور باشد

Bondaval فین‌تک B2B مستقر در لندن 15 میلیون دلار از سری A جمع‌آوری می‌کند

DataVisor 40 میلیون دلار بودجه رشد استراتژیک جمع آوری می کند

Plooto سری B 20 میلیون دلاری را برای کمک به SMB ها در مدیریت جریان نقدی می بندد

Oyster برای راه اندازی پلت فرم نقطه فروش بیمه شخصی خود 3.6 میلیون دلار جمع آوری می کند

شرکت فین‌تک بارسلونا، نوویکاپ، 200 میلیون یورو بدهی جمع‌آوری می‌کند تا رشد کسب‌وکارها و سازمان‌ها را افزایش دهد.

PSA دوستانه: از شما می‌خواهیم در 20 آوریل در TechCrunch Early Stage 2023 در بوستون به ما بپیوندید، و ما یک تخفیف عالی در اواخر سال 2022 داریم تا به شما در خرید بقیه تعطیلات کمک کنیم. با این لینک ثبت نام کنید تا ساعت 11:59 شب PST در 31 دسامبر و یک Founder Pass فقط 75 دلار رزرو کنید — معمولاً 149 دلار! Early Stage یک اجلاس یک روزه بنیانگذاران TechCrunch است که در آن نکات و بینش‌های عملی را از کارشناسان برتر دریافت می‌کنید، با کارآفرینان دیگری که سفرهای مشابهی دارند ملاقات می‌کنید، تجربیات خود را به اشتراک می‌گذارید، و اعتماد به نفس خود را برای برداشتن گام‌های بعدی برای رشد کسب‌وکارتان ایجاد می‌کنید. منتظر نباشید – همین امروز Founder Pass خود را با فقط 75 دلار رزرو کنید ارتباط!

و با آن من امضا می کنم. این آخرین خبرنامه ای است که در سال 2022 ارسال خواهم کرد. نمی دانم امسال کجا گذشت و صادقانه بگویم، از بسیاری جهات واقعاً بسیار سخت بود. اما نکات برجسته بسیاری نیز وجود داشته است، از جمله افزایش مخاطبان خبرنامه و مفتخر به اشتراک گذاری این محتوا با همه شما. بازم ممنون تعطیلات برای همه شما مبارک و سال جدید شاد و سلامت باشید! باشد که سالی بهتر، روشن تر و عالی باشد. xoxo، مری آن