منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نحوه ایجاد یک شبکه سرمایه گذاری از ابتدا به عنوان اولین بنیانگذار • TechCrunch

نحوه ایجاد یک شبکه سرمایه گذاری از ابتدا به عنوان اولین بنیانگذار • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نحوه ایجاد یک شبکه سرمایه گذاری از ابتدا به عنوان اولین بنیانگذار • TechCrunch

ساختن سرمایه گذار شبکه از ابتدا دلهره آور به نظر می رسد. این امر به ویژه اگر مانند بسیاری از بنیانگذاران، بخشی از یک حلقه اجتماعی یا اقتصادی نباشید که در آن شروع گفتگوهای اولیه با سرمایه گذاران بالقوه کار بیهوده ای باشد، صادق است.

ما اخیراً با سه VC که بنیان‌گذاران هم بودند صحبت کردیم تا در مورد راه‌های مختلفی که بنیان‌گذاران می‌توانند به این مشکل برخورد کنند، نحوه درست درآوردن اولین ترم و آنچه که آن عبارت باید داشته باشد، صحبت کردیم.

امروز اولین قسمت از این گفتگو را برای شما آورده ایم. ما با سرمایه گذاران جیمز نورمن از Black Operator Ventures، ماندلا شوماخر-هاج دیکسون از AllRaise و کوین لیو از Techstars و Uncharted Ventures صحبت کردیم.

در بخش دوم، سرمایه‌گذاران جزئیات بیشتری را در مورد آنچه در برگه اصطلاح درخواست کنند و به چه چیزی نه بگویند، پوشش می‌دهند.

(یادداشت سردبیر: این مصاحبه برای طولانی بودن و وضوح کمی ویرایش شده است.)


چگونه می توان یک شبکه را از ابتدا شروع کرد؟

جیمز نورمن: زمانی که برای اولین بار بنیانگذار هستید، بسیار متنوع است. بسته به اینکه از چه شبکه هایی آمده اید، وضعیت شما ممکن است متفاوت باشد. برخی از افراد می توانند با پول دوستان و خانواده شروع کنند. برای افرادی که در جمعیتی که من روی آنها سرمایه گذاری می کنم، بسیار غیرمعمول است که این یک چیز باشد.

اگر 50 گفتگو با سرمایه گذاران داشته باشید، می گویم 10 یا 20 مورد اول را به عنوان تمرین در نظر بگیرید. کوین لیو، کارگردان، Techstars

دسترسی به سرمایه گذاران فرشته می تواند آسان تر باشد. اگر هنوز آنلاین نیستید [that comes with] VC ها و یک زمین گرم و می خواهید سرمایه اولیه خود را از بهترین شرکا دریافت کنید، اگر خیلی زود هستید و محصولی ندارید یا می خواهید شخصی را پیدا کنید که واقعاً به شما ایمان دارد، سرمایه گذاران فرشته می توانند مکان خوبی باشند.

اگر شما انجام دادن شما چیزی دارید که کار می کند و واقعاً احساس می کنید که می توانید آن را به چیزی بسیار بزرگ تبدیل کنید، خوب است که بروید و یک شریک VC پیدا کنید – کسی مثل [the pre-seed stage fund] سلف، اسبق، جد.

همه چیز به شرایط شما بستگی دارد. می توانید به دنبال VC بروید. برخی از مردم [are open] اگر به روشی متفکرانه و معنادار پرورش داده شود که در واقع می تواند یک رابطه باشد، به ارتباطات سرد ادامه دهید.

ماندلا شوماخر-هاج دیکسون: موفقیت برنامه ریزی شده، از قبل برنامه ریزی شده و هدفمند است. اگر می‌خواهید در جمع‌آوری کمک مالی موفق باشید، باید بدانید که این یک بازی است، و برای برنده شدن در آن بازی، باید قوانین، فرهنگ و قوانین نانوشته‌ای را که در یک پست وبلاگ یا در مورد آنها نمی‌خوانید، بدانید. در پادکست بشنوید

در مورد آنچه که می‌سازید و اینکه آیا واقعاً علاقه‌مند به ساخت آن “قابلیت VC-backable” هستید، واقعاً واضح باشید. زیرا هنگامی که آن را “قابل پشتیبان VC” می کنید، خود را ثبت نام می کنید تا هر چه سریعتر و بزرگتر شوید. شما باید با سرمایه گذاران در مورد توافقی که با شرکت های بلندمدت خود در مورد بازدهی که برای صندوق خواهند داشت، توافق کنید. حتی قبل از اینکه شما در جلسه حاضر شوید توافقی صورت گرفت.