منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • نتایج اولیه نشان‌دهنده شکست کالیفرنیا پروپ 30 است، برنامه‌ای برای مالیات بر ثروتمندان و بودجه خودروهای برقی • TechCrunch

نتایج اولیه نشان‌دهنده شکست کالیفرنیا پروپ 30 است، برنامه‌ای برای مالیات بر ثروتمندان و بودجه خودروهای برقی • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نتایج اولیه نشان‌دهنده شکست کالیفرنیا پروپ 30 است، برنامه‌ای برای مالیات بر ثروتمندان و بودجه خودروهای برقی • TechCrunch

نتایج اولیه نشان‌دهنده شکست کالیفرنیا پروپ 30 است، برنامه‌ای برای مالیات بر ثروتمندان و بودجه خودروهای برقی • TechCrunch

به نظر می رسد کالیفرنیایی ها علیه آن رای می دهند یک پیشنهاد انتخاباتی میان دوره ای که برای کمک به پرداخت مشوق های مالیاتی برای وسایل نقلیه الکتریکی و زیرساخت های شارژ EV در ایالت، از ثروتمندترین کالیفرنیایی ها مالیات می گیرد.

به گفته وزیر امور خارجه کالیفرنیا، با شمارش حدود 53 درصد از آرای ایالت، پیشنهاد 30 با 57.3 درصد از دست دادن به 42.7 درصد رسید.

کالیفرنیا در حال حاضر پیشرو در ترویج گذار به خودروهای برقی است و اولین ایالتی بود که فروش خودروهای گازسوز را تا سال 2035 ممنوع کرد. گزاره 30، همانطور که پیشنهاد رای گیری نامیده می شود، وعده می دهد که با افزودن 1، 75 مورد دیگر، این انتقال را تسریع کند. ٪ مالیات بر درآمد بیش از 2 میلیون دلار. علاوه بر کمک به مردم کالیفرنیا، به ویژه ساکنان کم درآمد، برای انتقال به وسایل نقلیه الکتریکی، 20 درصد از این بودجه برای پیشگیری از آتش سوزی و آموزش آتش نشانان استفاده می شود.

شرکت سواری Lyft از Prop حمایت کرد. 30، 95 درصد از کل بودجه کمپین یا 45 میلیون دلار را به خود اختصاص داده است. Lyft قصد دارد تا سال 2030 100٪ وسایل نقلیه روی پلت فرم خود را برقی کند، بنابراین مقرون به صرفه تر کردن مشوق های EV برای رانندگان کم درآمد می تواند برای این شرکت مفید باشد.

Lyft که اخیراً 13 درصد از کارگران خود را اخراج کرده است، اهداف درآمدی و سواری فعال را در درآمدهای سه ماهه سوم خود از دست داده است و باعث سقوط سهام آن شده و سرمایه گذاران نگران هستند که شرکت سواری به رقیب اوبر تسلیم شود.

مخالفان این رای، از جمله فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام، می گویند که لیفت فقط می خواهد به ضرر ثروتمندان به سود خود برسد. آنها استدلال می کنند که مالیات دهندگان ملزم به پرداخت یارانه های خودروهای الکتریکی هستند که Lyft، مانند اوبر، پس از سال 2030، زمانی که قانون کالیفرنیا تصریح می کند که شرکت های حمل و نقل به خودروهای برقی نیاز دارند تا 90 درصد از مایل ها را طی کرده باشند، باید برای خود پرداخت کنند. عجیب است که اوبر در این مورد سکوت کرده است.

نیوسام در آگهی معرفی این پیشنهاد می گوید: «پروپ 30 به عنوان یک ابتکار آب و هوا معرفی می شود. اما در حقیقت توسط یک شرکت واحد اختراع شد تا مالیات بر درآمد دولت را به شرکت خود منحرف کند. به بیان ساده، پیشنهاد 30 یک اسب تروا است که رفاه شرکت را بالاتر از رفاه مالی کل کشور ما قرار می دهد.

حزب دموکرات کالیفرنیا، که نیوسام یکی از اعضای آن است، از پیشنهاد رای گیری حمایت کرد. نیوسام با اتاق بازرگانی و میلیاردرهای دیگر برای مخالفت با پیشنهادی که به گفته آنها ثروتمندان کالیفرنیایی را از ایالت بیرون می کند، همکاری کرده است. گروه های کارگری و فعالان محیط زیست از این اقدام دفاع می کنند.