منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ناامیدی و عصبانیت پس از پلتفرم SPV Assure کاربران را قبل از تعطیلات به حاشیه می‌برد • TechCrunch

ناامیدی و عصبانیت پس از پلتفرم SPV Assure کاربران را قبل از تعطیلات به حاشیه می‌برد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ناامیدی و عصبانیت پس از پلتفرم SPV Assure کاربران را قبل از تعطیلات به حاشیه می‌برد • TechCrunch

طی یک دهه گذشته یا بیشتر، دنیای سرمایه‌گذاری استارت‌آپی که زمانی باشگاهی بود، توسط تعدادی از نوآوری‌ها، از جمله وسایل نقلیه با هدف ویژه (SPVs)، که اساساً صندوق‌های سرمایه‌گذاری پاپ‌آپ هستند که به سرعت از انواع مختلف اعتبار جمع‌آوری می‌کنند، باز شده است. سرمایه گذاران – از موسسات گرفته تا سرمایه گذاری های مخاطره آمیز تا دندانپزشکان – برای به دست آوردن سهام در یک شرکت خصوصی.

با این حال، از آنجایی که بازار دچار رکود شده است، بسیاری از سرمایه گذاران به سختی یاد می گیرند که SPV ها پیچیده، گران هستند و مسیر مطمئنی برای رسیدن به ثروتی که زمانی به نظر می رسید نیستند. در واقع، برخی از کسانی که شروع به مونتاژ این SPV ها کردند، به سادگی توسط یک پلتفرم مدیریتی محبوب SPV، Assure کنار گذاشته شدند، که در اواخر نوامبر به طور ناگهانی اعلام کرد که در حال تعطیل شدن است و مشتریانش باید خانه جدیدی برای سرمایه خود پیدا کنند. تا پایان سال .

این حرکت بسیاری را عصبانی و عصبانی کرد. اریک بان، یکی از بنیان‌گذاران استارت‌آپ Hustle Fund، که پنج سال پیش برای راه‌اندازی چند SPV به Assure مراجعه کرد، می‌گوید: «ما برای مدتی در آنجا بسیار ناراضی بودیم. استفاده از نرم افزار سخت به نظر می رسید. اما اینکه گفته شود Assure درست قبل از روز شکرگزاری بسته می شود، بدترین زمان ممکن است. اگر می خواهید به دنبال تامین کننده جدیدی بگردید، نمی خواهید این کار را در پایان سال انجام دهید.”

ما در روزهای اخیر برای اظهار نظر با Assure تماس گرفتیم و پاسخی دریافت نکردیم. همچنین با جیسون کالاکانیس، سرمایه‌گذاری که یک SPV برای سرمایه‌گذاری در Assure ایجاد کرد، تماس گرفتیم، سپس خدمات آن را در پادکست This Week in Startups خود به‌شدت تبلیغ کرد.

در پاسخ به درخواست ما برای کمک، کالاکانیس از طریق ایمیل پاسخ داد “در صورت تمایل از من در توییتر بپرسید.”

بر اساس صحبت هایی که با Bahn و بسیاری از مشتریان دیگر Assure داشته ایم، ارائه پوشاک هرگز خیلی پیچیده نبوده است. در عوض، مزیتی که شرکت 10 ساله سالت لیک سیتی ارائه داد، قیمت رقابتی آن بود. در حالی که برخی از مشتریان 8000 دلار به ازای هر SPV پرداخت کرده اند، برخی دیگر می گویند حتی کمتر برای مدیریت SPV خود توسط Assure پرداخت کرده اند، از جمله 2000 دلار و 3000 دلار برای هر SPV در برخی موارد.

در مقایسه با AngelList، پلتفرم سرمایه‌گذاری که به محبوبیت سرمایه‌گذاری SPV کمک کرد، که هزینه راه‌اندازی 8000 دلار به اضافه هزینه‌های اضافی شامل 1000 دلار برای سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی، 2000 دلار برای سرمایه‌گذاری‌های رمزنگاری شامل توکن‌ها و 10000 دلار برای گزارش‌های SPV مدیریت مالی دریافت می‌کند. به نظر بعضی ها دزدی بود

متأسفانه، چون Assure از قبل هزینه بیشتری دریافت نمی کرد، شرکت برای پوشش تمام هزینه های عملیاتی خود به جریان ثابتی از مشتریان جدید متکی بود. با چرخش بازار و از دست دادن اشتهای سرمایه گذاران برای SPV ها، این مشتریان جدید تا حدی کاهش یافتند که منجر به بسته شدن Assure شد.

اکنون سقوط آن برای مشتریان Assure هزینه دارد، در زمانی که بسیاری از قبل رکود اقتصادی را احساس می‌کنند. اریک سوفرت، تنها شریک عمومی هراکلس کپیتال، یک صندوق اولیه مستقر در آستین که 10 میلیون دلار را مدیریت می‌کند، می‌گوید که به تیم هر کدام 8000 دلار به SPV که از طرف خود مدیریت می‌کند پرداخت کرده است تا در تمام عمر خود به خودرو خدمات رسانی کند. رسیدگی به همه مالیات ها و این چیزها برای آنها یک بار هزینه بود.»

Assure همچنین این هزینه ها را بازپرداخت نمی کند، حتی اگر به وعده خود عمل نکرده باشد. سئوفرت می‌گوید: «این بدان معناست که ما باید هزینه دیگری به یک ارائه‌دهنده دیگر بپردازیم. او می افزاید: «اینطور نیست که من با سرمایه گذاران تماس بگیرم و آنها را وادار به پرداخت مجدد کنم. برای من، این ده ها هزار دلار است که به طور غیرمنتظره ای از جیب من بیرون می آید.

یکی از مدیران صندوق که به‌طور ناشناس درباره تجربه‌اش با Assure صحبت می‌کند، که ده‌ها SPV را برای شرکتش اجرا می‌کند، می‌گوید: «به همان اندازه که Assure درباره محصولاتش صحبت می‌کرد، این یک تجارت خدماتی بود که باید به جذب خود ادامه می‌داد. [employees]. زمانی که بازار کند شد و او با خروجی مواجه شد، این کمبود درآمد باعث مرگ او شد.

به نظر می رسد هیچ کس برای Assure یا موسس و مدیر عامل آن، جرمی نیلسن، که قبلاً مدیر عامل صندوق سرمایه گذاری یوتا، برنامه سهام خصوصی ایالت یوتا بود، متاسف نیست. در توییتر، مشتریان مطمئن هستند تهویه متفاوت برای طرح دعوای دسته جمعی و تمایل آنها برای دیدن نیلسن در پشت میله های زندان.

بان می گوید بخشی از این عصبانیت به نحوه تعطیلی شرکت مربوط می شود – بدون هیچ پشیمانی یا توضیحی برای آنچه اتفاق افتاده است. بان می گوید، علاوه بر این، Assure “هیچ مسیر واقعی مهاجرت” را ارائه نمی دهد. او می‌گوید: «تو متوجه می‌شوی» پیام Assure بود.

او اغراق نمی کند. اعلام غافلگیرکننده Assure در ماه نوامبر تنها با یک ویدیوی از پیش ضبط شده 30 دقیقه ای همراه شد که در آن نیلسن به طور واضح گزارش داد: «این یک ارائه انتقال مطمئن است. همانطور که شنیدید، Assure در حال بسته شدن است. Assure تمام وجوه SPV شما را به شما برمی گرداند. بنابراین این چیزها به شما برمی گردد. اکنون ملک را خواهید داشت. اکنون مسئولیت نگهداری و مالیات و کلیه فعالیت های پس از بسته شدن بر عهده شما خواهد بود. . . البته شما می توانید شخص ثالثی را پیدا کنید که به شما کمک کند. . “

پس از آن، مشتریان می گویند، شرکت تقریباً به طور کامل پاسخ نمی دهد.

این امر به ویژه با توجه به اینکه همه پول خود را از Assure دریافت نکرده اند، نگران کننده است. برای مثال، سوفرت می‌گوید یکی از SPV‌های او در ماه اکتبر برای سرمایه‌گذاران بازگشتی داشته است، اما در حالی که Assure برای دو سوم افرادی که سرمایه را در SPV سرمایه‌گذاری کرده‌اند، چک صادر می‌کند، Assure پس از آن انتقال پول را متوقف کرده و کاملاً به Seufert پاسخ نمی‌دهد. در حالی که او این هفته اشاره کرد که با TechCrunch صحبت کرده است.

او می‌گوید: پس از ارسال یک ایمیل التماس‌کننده به Assure که از آنها بخواهد توزیع‌های SPVهایی را که منتشر شده است، انجام دهند، آنها با این کار موافقت کردند.

در همین حال، زمان بندی نیلسن به سختی می تواند بدتر باشد. اگرچه پلتفرم های جدیدتر خدمات مرتبط خود را در حال حاضر تبلیغ می کنند – Vauban، یک پلت فرم سرمایه گذاری آنلاین که اخیرا توسط Carta خریداری شده است، خدمات خود را به شدت تبلیغ می کند. در همین حال، اطمینان حاصل کنید که مشتریان را به سمت پلتفرم بازارهای خصوصی نوپای تخصیص هدایت می‌کند – بان می‌گوید، فروشندگان دیگر «هیجانی ندارند که با شما صحبت کنند، زیرا آنها «از قبل کار مالیاتی و حسابرسی را برای Q1 انجام می‌دهند».

آن‌ها همچنین نمی‌خواهند ریسک‌های غیرضروری را از جانب شرکتی که به وضوح اردک‌های خود را پشت سر هم نداشته است، بپذیرند.

Avlok Kohli مدیر عامل AngelList Venture توضیح می دهد که Bahn توانست به AngelList نزدیک شود، اما AngelList برخی از مدیران دیگر را به خاطر امنیت خود رد می کند. کوهلی می‌گوید: «ما در مورد پذیرش هر مشتری به طور کلی محتاط بوده‌ایم، دقیقاً به این دلیل که در مورد انواع مشتریان و محصولاتی که می‌خواهیم از آنها حمایت کنیم بسیار عمدی هستیم، و فکر می‌کنیم موارد ناشناخته‌ای در پذیرش محصولات از دیگری وجود دارد. فروشنده.”

متأسفانه، این امر بسیاری از مدیران SPV را با گزینه های خوب کمتری مواجه می کند، در حالی که باید سریع عمل کنند.

جیسون برک، موسس و مدیرعامل یک پلتفرم نرم افزاری به نام All Stage در بوستون، که به Assure برای مدیریت بیش از 30 SPV از طرف او پول داده است، از جمله افرادی است که هنوز در حال بررسی حرکت های بعدی است. چیزی که او مطمئناً می داند این است که نمی تواند کاری انجام دهد.

برک می‌گوید: «من فکر می‌کنم کسانی را پیدا خواهیم کرد که چشم‌بند ببندند و فعلاً آن را نادیده بگیرند، اما مردم از انجام آن پشیمان خواهند شد. «دولت، IRS، قرار نیست این موارد را نادیده بگیرد. مردم در این SPV ها پول می گذارند و می خواهند بازده یا توانایی رد ضرر را داشته باشند، بنابراین یافتن راهی به عهده گروه سندیکایی است.

سوفرت از دیگر مشتریان ناامید Assure تقریباً همین را می شنود. او چند هفته پیش یک گروه Slack برای آنها ایجاد کرد که اکنون 35 عضو دارد. با این حال، اواسط دسامبر است و سئوفرت – که علاوه بر اداره یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر، یک وبلاگ تجاری در مورد تبلیغات موبایلی نیز منتشر می کند – هنوز در تلاش است تا خودش برنامه ای برای SPV های خود ارائه دهد و در عین حال مسئولیت های دیگر خود را انجام دهد.

او خاطرنشان می‌کند که «تعدادی از شرکت‌های دیگر برای آن کسب‌وکار رقابت می‌کنند، دسته‌ای از استارت‌آپ‌ها در پی آن فضا هستند». اما او تعجب می کند که آیا آنها مانند Assure واقعاً می دانند دارند چه می کنند. سوفرت می‌گوید: «از کجا بدانم که چند سال دیگر مجبور به انجام این کار نخواهم شد؟»