منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • موزیلا Active Replica را خریداری می کند تا بر روی چشم انداز فراجهان خود بسازد • TechCrunch

موزیلا Active Replica را خریداری می کند تا بر روی چشم انداز فراجهان خود بسازد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
موزیلا Active Replica را خریداری می کند تا بر روی چشم انداز فراجهان خود بسازد • TechCrunch

موزیلا Active Replica را خریداری می کند تا بر روی چشم انداز فراجهان خود بسازد • TechCrunch

به روز رسانی خودکار وضعیت Slack تنها چیزی نیست که موزیلا در این هفته دریافت کرد. روز چهارشنبه، این شرکت اعلام کرد که Active Replica، یک استارت‌آپ مستقر در ونکوور را که در حال توسعه یک فراجهان مبتنی بر وب است، خریداری کرده است.

به گفته ایمو اودوم، معاون ارشد موزیلا، Active Replica از کار مداوم موزیلا با Hubs، سرویس چت واقعیت مجازی و پروژه منبع باز دومی پشتیبانی خواهد کرد. به طور خاص، تیم Active Replica را می‌بیند که بر روی سطوح اشتراک سفارشی کار می‌کند، تجربه ورود را بهبود می‌بخشد و قابلیت‌های تعاملی جدیدی را به هاب‌ها معرفی می‌کند.

Udom در یک پست وبلاگی گفت: “با هم، ما این را به عنوان یک فرصت کلیدی برای آوردن نوآوری و خلاقیت بیشتر به Hubs می دانیم تا اینکه به تنهایی بتوانیم.” “ما از تخصص و توانایی منحصر به فرد آنها برای ایجاد تجربیات باورنکردنی استفاده خواهیم کرد که به سازمان ها کمک می کند تا از فضاهای مجازی برای ایجاد تأثیر استفاده کنند.” آنها از مقیاس، استعداد و توانایی ما برای کمک به آنها برای ارائه سریعتر نوآوری های خود به بازار سود خواهند برد.»

Active Replica در سال 2020 توسط Jacob Ervin و Valerian Denis تاسیس شد. اروین یک مهندس نرم افزار حرفه ای است که در استارت آپ های AR/VR Metaio، Liminal AR و Occipital نقش داشته است. دنیس سابقه ای در مدیریت پروژه دارد و برای شرکت های واقعیت مجازی از جمله BackLight کار کرده است که در تجربه های VR مبتنی بر مکان و همهجانبه برای برندها تخصص دارد.

با Active Replica، ایروین و دنیس تصمیم گرفتند تا یک پلتفرم رویدادهای مجازی و جلسات را بر اساس پروژه Hubs موزیلا بسازند. Active Replica بسته‌های رویداد مجازی را می‌فروشد که شامل طراحی مکان، برنامه‌ریزی رویداد، سرگرمی زنده و پشتیبانی فنی است.

قبل از خرید، Active Replica هیچ گونه تامین مالی خارجی را به طور عمومی افشا نکرده بود. اروین و دنیس در چند هفته گذشته مشاغل جدیدی را در موزیلا بر عهده گرفتند و اکنون به ترتیب به عنوان مدیر ارشد مهندسی و مدیر محصول خدمت می کنند.

موزیلا مدت‌هاست که از اینترنت سالم‌تر حمایت می‌کند و الهام‌بخش ما در تعهد و مشارکت خود در وب باز است.» اروین و دنیس در بیانیه ای گفتند: با پیوستن به تیم موزیلا هابز، ما می توانیم ماموریت خود را بیشتر گسترش دهیم و الهام بخش نسل جدیدی از سازندگان، رابط ها و سازندگان باشیم. Active Replica به کار خود با مشتریان، شرکا و جامعه فعلی ادامه خواهد داد.

موزیلا Hubs را در سال 2018 راه اندازی کرد که در آن زمان از آن به عنوان یک “آزمایش” در “تجربه های اجتماعی فراگیر” یاد می کرد. Hubs ابزارها و زیرساخت های توسعه لازم را برای کاربران فراهم می کند تا از طریق هر مرورگری از پورتال بازدید کنند و در یک محیط VR با دیگران همکاری کنند. Hubs با رعایت استانداردهای وب، از تمام هدست‌ها و عینک‌های رایج (مانند Oculus Rift، HTC Vive) پشتیبانی می‌کند و در عین حال برای کسانی که سخت‌افزار VR اختصاصی در رایانه‌های رومیزی و تلفن‌های هوشمند ندارند، باز است.

Hubs اخیراً با راه اندازی یک سرویس ماهانه 20 دلاری گسترش یافته است که خدمات رایگان قبلی را کنار گذاشته است، اما ابزارهای مدیریت حساب، حریم خصوصی و ویژگی های امنیتی را معرفی کرده است. به گفته موزیلا، این برنامه قرار است سطوح اضافی را راه اندازی کند و نسخه رایگان آن را در آینده به همراه کیت های ایجاد فضای سفارشی، گزینه های آواتار و هویت، و ادغام با ابزارهای همکاری موجود، دوباره معرفی کند.

هجوم موزیلا به متاورژن با نتایج متفاوتی روبرو شده است. در حالی که Hubs زنده و فعال است، همانطور که با خرید Active Replica نشان می دهد، Meta در فوریه 2022 فایرفاکس Reality را تعطیل کرد، تلاشش برای ایجاد یک مرورگر با امکانات کامل برای هدست های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، در فوریه 2022. توضیح اینکه چرا تصمیم به بستن Firefox Reality گرفت. موزیلا گفت که اگرچه به توسعه فناوری‌های جدید مانند WebVR و WebAR کمک می‌کند، اما همیشه به میزبانی و رشد طولانی مدت این فناوری‌ها ادامه نمی‌دهد.