منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیرعامل Polestar ارزش خودروهای الکتریکی را حتی زمانی که پارک کرده‌اند می‌بیند – TechCrunch

مدیرعامل Polestar ارزش خودروهای الکتریکی را حتی زمانی که پارک کرده‌اند می‌بیند – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مدیرعامل Polestar ارزش خودروهای الکتریکی را حتی زمانی که پارک کرده‌اند می‌بیند - TechCrunch

Polestar در پنج سال فعالیت خود به عنوان یک خودروساز مستقل، دو خودرو را به تولید رسانده و برنامه تحویل چهار خودروی دیگر را اعلام کرده است. آخرین مدل، Polestar 6، یک رودستر الکتریکی است باید در سال 2026 وارد جاده شود. این یک سرعت قابل توجه برای یک شرکت جدید است.

در حالی که بخشی از این موفقیت را می‌توان به طراحی و عملکرد خودروها نسبت داد، مدیرعامل Polestar، توماس اینگنلات، می‌داند که این شرکت باید چیزی بیش از فلز زیبا روی چهار چرخ عرضه کند. این روزها فناوری رانندگی خودکار، شارژ دو طرفه و سایر امکانات در ذهن اوست.

Ingenlath در حاشیه گردهمایی سالانه خودروی Quail که در هفته اتومبیل مونتری برگزار شد، به TechCrunch گفت که طراحی همیشه بخش مهمی از برند بوده است. (و شما باید، Ingenlath قبل از در دست گرفتن سکان Polestar یک طراح خودرو بود.) برای مثال، موفقیت آخرین نسل Volvo XC90 و XC40 (Volvo شرکت مادر Polestar است) نشان داده است که طراحی اسکاندیناوی می تواند موفق باشد.

امروزه، این شرکت در حالی که در حال برنامه ریزی برای عرضه تهاجمی خود است، بسیار فراتر از زیبایی شناسی نگاه می کند.

Polestar 6 EV

EV Polestar 6 رودستر نشان داده شده در رالی بلدرچین اتومبیل در هفته اتومبیل مونتری برگزار شد. اعتبار تصویر: روبرتو بالدوین

راه حل های انرژی

برای Ingenlath، وسایل نقلیه چیزی بیش از یک راه ساده برای رفت و آمد در شهر هستند.

مشکل تحرک این است که مردم بیش از حد روی استفاده از ماشین خود متمرکز هستند. منظورم این است که مردم باید بسیار انعطاف پذیرتر شوند.» اینگنلات گفت.

استفاده از سایر روش‌های حمل‌ونقل برای رفت و آمد در شهر ممکن است منطقی‌تر باشد، اما منجر به یک وسیله نقلیه ثابت وحشتناک می‌شود. استارت‌آپ‌های موبیلیتی مدت‌هاست که از اتلاف وقت و هزینه صرف شده برای وسایل نقلیه‌ای که فقط در اطراف خود هستند، شکایت دارند.

اینگنلات اینطور نمی بیند. او ارزش خودروی الکتریکی پارک شده را می بیند.

او با اشاره به کانسپت Polestar O2 که در نهایت به Polestar 6 Roadster تبدیل خواهد شد، خاطرنشان کرد: باتری ای که ما در آنجا داریم، بخش مهمی از راه حل انرژی برای آینده خواهد بود، زیرا شما به عنوان یک بافر به آن نیاز دارید.

Polestar 6 EV

فضای داخلی رودستر Polestar 6. اعتبار تصویر: روبرتو بالدوین

این شرکت اعلام کرده است که وسیله نقلیه به شارژ (معروف به شارژ دو طرفه) به وسایل نقلیه آنها می آید. Ingenlath به TechCrunch گفت که برای نسل بعدی وسایل نقلیه Polestar در دسترس خواهد بود.

Polestar انرژی را به شبکه بازگرداند (به طور بالقوه باعث کاهش قبوض برق مالک می شود) تا به حفظ یکپارچگی سیستم در زمان اوج استفاده کمک کند. این امر به ویژه زمانی مهم است که خانه دارای پنل های خورشیدی است و برق بیشتری نسبت به مصرف خانه تولید می کند. این خودرو همچنین در صورت قطع برق باتری پشتیبان خواهد بود.

در حالی که تمایل به ذخیره انرژی خورشیدی برای خود وجود دارد، Ingenlath این را بیشتر یک راه حل اجتماعی می داند.

او گفت: “ما باید از شبکه تغذیه کنیم و نمی توانیم همه خود را منزوی کنیم و به این نوع واحد منزوی تبدیل شویم.” ما باید در این زمینه با هم کار کنیم.»

رانندگی خودکار از بالا به پایین

البته، همه افراد لوکس یک سیستم حمل و نقل عمومی قوی را ندارند و هنوز مجبورند به محل کار خود بروند.

به گفته Ingenlath، برای آنها، وسایل نقلیه در نهایت نوعی رانندگی خودکار را ارائه می دهند.

خودروهای ما باید بتوانند این نوع کنترل و تجربه رانندگی را در آینده فعال کنند. اما در عین حال، این عملکرد راحتی دارد که آن را خاموش می کند (به عنوان یک راننده) و تبدیل به بخش یکپارچه تر از رانندگی خودمختار می شود.

شاسی بلند Polestar 3 آینده دارای حسگر لیدار (همچنین رادار و دوربین) برای پشتیبانی از سیستم کمک راننده هندزفری خواهد بود.

در حالی که رانندگی خودران واقعی احتمالاً هنوز سال‌ها برای خودروهای مصرف‌کننده فاصله دارد، Polestar وسایل نقلیه خود را به چندین سنسور مجهز می‌کند تا به آنها کمک کند جاده را در شرایط مختلف ببینند.

آنچه در یک نام است

Polestar 6 EV

اعتبار تصویر: روبرتو بالدوین

من فرآیندهای نامگذاری دردناک زیادی را در صنعت خودرو دیده ام که نمی توانم وارد آن شوم.

برخلاف ولوو که اعلام کرده است به جای نام الفبایی به خودروهای آینده‌اش اسامی داده می‌شود، Polestar به نام‌گذاری توالی عددی پایبند است.

Ingenlath خوشحال است که وسایل نقلیه را آنطور که هستند صدا می کند. به عنوان مثال، رودستر Polestar 6. او همچنین خاطرنشان می کند که به محض اینکه نامی به ذهنتان می رسد، همیشه این احتمال وجود دارد که حقوق شرکت دیگری را نقض کند، و صادقانه بگویم، او از این نوع سردرد خوشش نمی آید.

در عوض، مدیرعامل دنیایی را با Polestar می‌بیند که نه تنها در جاده‌ها، رانندگان دیگر را با طراحی خود تحت تأثیر قرار می‌دهد، بلکه در خانه نیز به برق رسانی به شبکه کمک می‌کند. مدیران عامل شرکت های خودروسازی عموماً از ترک خودرو در خانه برای صلاح جامعه جلوگیری می کنند.

دیدگاه Ingenlath برای Polestar در بازار طنین انداز شد. شاید دیدگاه او برای راه حل های انرژی مبتنی بر جامعه نیز چنین باشد.