منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مدیران سابق Everyrealm از شرکت به دلیل آزار جنسی، تبعیض نژادی شکایت کردند • TechCrunch

مدیران سابق Everyrealm از شرکت به دلیل آزار جنسی، تبعیض نژادی شکایت کردند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مدیران سابق Everyrealm از شرکت به دلیل آزار جنسی، تبعیض نژادی شکایت کردند • TechCrunch

هر قلمرو، فراجهان این شرکت املاک و مستغلات که در ماه فوریه بازوی کریپتو ریپابلیک را جدا کرد، با دو شکایتی مواجه است که ابتدا در ماه آگوست توسط مدیران سابق شرکت مطرح شد و ادعا می‌کنند که هر کدام در حین کار در آنجا با حوادث متعدد تبعیض و آزار و اذیت روبرو شده‌اند. علاوه بر خود شرکت، چندین نفر از مدیران Everyrealm نیز به عنوان متهم در این شکایت نام برده می شوند، از جمله مدیر عامل شرکت Janine Iorio و یکی از بنیانگذاران جولیا شوارتز.

امروز، Seppinni LLP، شرکت حقوقی کار به نمایندگی از هر دو شاکی، شکایات اصلاح شده را از طرف هر یک به دادگاه فدرال در ناحیه جنوبی نیویورک، جایی که پرونده در حال بررسی است، ارسال کرد. شکایات اصلاح شده از بازیکن سابق NFL تایو جانسون، که به عنوان مدیر شراکت استراتژیک Everyrealm کار می کرد، و کاترین یوست، مدیر سابق منابع انسانی این شرکت، حاوی چندین اتهام جدید در مورد آزار و اذیت جنسی است که آنها ادعا می کنند در شرکت انجام شده است.

اگر قاضی ناظر بر رسیدگی حکم کند که این ادعاها بر اساس قانون دو حزبی که پرزیدنت بایدن در ماه مارس برای پایان دادن به داوری اجباری برای چنین مواردی امضا کرد، یک مناقشه آزار جنسی است، علیرغم فشار Everyrealm برای اجبار داوری، هر دو دعوی به محاکمه خواهند رفت. اگر این اتفاق بیفتد، این می تواند اولین مورد در ایالات متحده باشد که قانون جدید بر آن اعمال می شود خاتمه داوری اجباری قانون تجاوز جنسی و آزار جنسی (EFA) – شین سپینی، وکیل شاکیان در مصاحبه با TechCrunch گفت که همیشه در دادگاه اجرا می شود.

ادعاهای جدید در شکایت اصلاح شده جانسون بیان می کند که او تجربه “آزار و اذیت جنسی بی امان» در طول مدت حضورش در شرکت، از جمله مواردی از اظهارات صریح جنسی، شوخی ها و جنجال ها. به طور خاص، شکایت اصلاح شده جانسون ادعا می‌کند که یوریو و شوارتز نظرات ناخواسته‌ای درباره زندگی جنسی او و چرخه قاعدگی دوست دختر آن زمان‌اش داده‌اند و یوریو او را مجبور به تماس جنسی با همکاران و مشتریان به عنوان بخشی از یک “بازی” کرده است. با “کارکنان خود را بشناسید” تماس بگیرید.

شکایات اصلاح شده جانسون و یوست همچنین شامل مواردی است که سپینی ادعا می کند اسکرین شات هایی از پیام های متنی بین Iorio و یک کارمند Everyrealm (که سپنی از شناسایی او خودداری کرد) است که نشان می دهد Iorio با سایر کارمندان با عباراتی مانند “بیدمشک” و “خنگ” رفتار می کند. شاکیان این تصاویر را برای حمایت از ادعای خود مبنی بر ایجاد یک محیط کاری خصمانه در شرکت یوریو اضافه کرده اند.

شکایت اولیه جانسون از اوت قبلاً شامل ادعایی بود مبنی بر اینکه یوریو نظرات نامناسبی در مورد ظاهر خود ارائه داده است، که تیم او استدلال می کرد که به عنوان آزار و اذیت جنسی است. شکایت کامل همچنین شامل اتهاماتی غیر از آزار و اذیت جنسی است، مانند اینکه جانسون، که سیاه پوست است، با تبعیض پرداختی در شرکت مواجه شده است و اینکه یوریو نظرات نژادپرستانه ای را به جانسون ارائه کرده است، مانند اینکه او را “سیاهپوست احمق” خطاب کرده است. “سفیدترین سیاه پوست” مرد.” “، و تهدید به “تعوض” او در صورت عدم اجرای نقشش.

سخنگوی Everyrealm در بیانیه‌ای که به TechCrunch ایمیل شده است، این اتهامات را رد کرد و به پرونده‌های حقوقی عمومی این شرکت در این پرونده اشاره کرد، اما توضیح بیشتری ارائه نکرد. در همین حال، یوریو به درخواست TechCrunch برای اظهار نظر در مورد این دعاوی تا زمان انتشار پاسخی نداده بود.

جانسون و یوست هر دو قبل از طرح دعوی از شغل خود در Everyrealm اخراج شدند. دعوای یوست ادعا می کند که فسخ او یک اقدام تلافی جویانه غیرقانونی توسط شرکت علیه او به دلیل صحبت در مورد سیاست مرخصی خود بوده است، در حالی که شکایت جانسون ادعا می کند که وی به دلیل نژادش در نتیجه تبعیض فسخ شده است. جانسون همچنین ادعا کرد که پس از اینکه به مدیران اجرایی اشاره کرد که طرح پیشنهادی قمار رمزنگاری که آنها می‌خواهند انجام دهند، بالقوه غیرقانونی است، با تلافی‌جویی از سوی شرکت مواجه شده است.

سفر Everyrealm از طریق فراجهان

Everyrealm در ماه فوریه از پلتفرم سرمایه‌گذاری جمعی دارایی جایگزین، بازوی کریپتو جمهوری، جدا شد. این شرکت در آن زمان به TechCrunch گفت. استارت آپی که خود را توصیف می کند به عنوان “ساخت پورتال برای کل اکوسیستم فراجهان”، در همان زمان اعلام کرد که او مطرح کرده است طبق داده‌های PitchBook، در یک دور سری A به رهبری آندریسن هوروویتز (a16z)، 60 میلیون دلار با ارزش 195 میلیون دلار.

این شرکت زمین‌های مجازی را که به عنوان NFT فروخته می‌شوند، در جهان‌های فراجهانی مانند Decentraland و The Sandbox خریداری و توسعه می‌دهد. الف را نیز انجام می دهد آکادمی آموزش مجازی در فراجهان Somnium Space، جایی که دانش‌آموزان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مفاهیم web3 هر کدام بیش از 1000 دلار می‌پردازند.

اگرچه Everyrealm یک نهاد مستقل جدا از Republic است، Republic و شرکت تابعه آن Republic Crypto به همراه Everyrealm در دعاوی جانسون و Yost به عنوان متهمین مشترک نام برده می شوند. از ماه مارس، اندرو دورگی، رئیس رمزارز و توکن سازی در جمهوریهمچنین به عنوان مدیر عامل Everyrealm خدمت کرد و در هیئت مدیره آن خدمت کرد. یک پرونده SEC را نشان می دهد.

“OpenDeal Inc. dba Republic و شرکت های تابعه آن در دعاوی حقوقی Yost و Johnson به اشتباه نام برده شدند. سخنگوی دفتر دادستان عمومی جمهوری در بیانیه ای که به TechCrunch ایمیل شده است، نوشت: شکایات و درخواست ها و درخواست های مرتبط حاوی اتهامات خاصی علیه افرادی نیست که در حال حاضر توسط جمهوری یا نهادهای تحت کنترل جمهوری استخدام شده اند.

در این بیانیه اشاره شده است که Republic Crypto “به عنوان یک ارائه دهنده خدمات برای مشتریان متعدد در فضای Web3، از جمله شرکت های وابسته خاص Everyrealm باقی می ماند.”

یوریو، که رهبری تلاش‌های سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات متاورس جمهوری را در سال 2020 آغاز کرد، در فوریه به TechCrunch گفت که جمع‌آوری سرمایه Everyrealm یکی از بزرگترین دورهای سری A بود که توسط یک شرکت با یک مدیر عامل زن جمع‌آوری شده است. Coinbase Ventures، Lightspeed و Dapper Labs نیز در این دور شرکت کردند، همانطور که چندین سرمایه گذار فرشته برجسته، از جمله پاریس هیلتون شرکت کردند.

در شکایت اصلاح شده جانسون، او ادعا می کند که مشاور عمومی Everyrealm، ویلیام کر، و سایر مدیران شرکت بارها از هیلتون با نام مستعار “شبی در پاریس” یاد کرده اند، که تیم جانسون معتقد است که آزار جنسی است. این نام مستعار، طبق شکایت جانسون، به یک ویدیوی پورنو انتقامی از هیلتون اشاره دارد که در سال 2004 بدون رضایت او به صورت آنلاین به بیرون درز کرد.

به گفته جانسون، صندوق رهبری فرهنگی a16z (CLF)، که مأموریت آن حمایت از کارمندان سیاه پوست در فناوری است، ظاهراً نقش کلیدی در تسهیل بسیاری از معرفی بین Everyrealm و سرمایه گذاران برجسته آن ایفا کرده است. این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر به طور علنی درباره هیچ یک از اتهامات مطرح شده در پرونده جانسون یا یوست اظهار نظر نکرده است.

سخنگویان a16z و a16z CLF به درخواست‌های TechCrunch برای اظهار نظر در مورد دعاوی تا زمان انتشار پاسخی ندادند.

آیا پرونده ها به دادگاه می رود؟

سوابق دادگاه نشان می دهد که پس از اینکه جانسون و یوست شکایت های خود را در ماه آگوست تسلیم کردند، Everyrealm با ارائه یک درخواست و دعوای متقابل علیه دو شاکی پاسخ داد تا آنها را وادار کند که از شکایت خود صرف نظر کنند و در عوض از یک فرآیند داوری خارج از کشور عبور کنند. Everyrealm ادعا می‌کند که جانسون و یوست قراردادهایی را امضا کرده‌اند که در آن توافق می‌کنند در هنگام استخدام هر گونه اقدام قانونی علیه شرکت را داوری کنند، و این که آنها این قراردادها را نقض می‌کنند و بنابراین باید فرآیند داوری را طی کنند.

جانسون و یوست، به نوبه خود، استدلال می کنند که Everyrealm دارای جایگاه قانونی نیست تا آنها را مجبور به انجام فرآیند داوری کند، زیرا موارد ادعای آزار جنسی که آنها در دادخواست های خود ذکر می کنند، پس از امضای EFA و ورود به قانون رخ داده است. از 3 مارس به اجرا در می آید.

در 9 اکتبر، سوابق دادگاه نشان می‌دهد که قاضی منطقه، پل انگلمایر به هر دو شاکی اجازه داد تا شکایات خود را اصلاح کنند تا جزئیات بیشتری در مورد ادعاهای آزار جنسی خود درج کنند. قاضی انگلمایر سپس تعیین خواهد کرد که آیا همه پرونده ها به محاکمه می روند یا به داوری می روند، اگرچه زمان مورد انتظار برای آن تصمیم نامشخص است.