منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مجلس نمایندگان ایالات متحده TikTok را از تلفن های رسمی قانونگذاران ممنوع کرد • TechCrunch

مجلس نمایندگان ایالات متحده TikTok را از تلفن های رسمی قانونگذاران ممنوع کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مجلس نمایندگان ایالات متحده TikTok را از تلفن های رسمی قانونگذاران ممنوع کرد • TechCrunch

مجلس نمایندگان ایالات متحده TikTok را از تلفن های رسمی قانونگذاران ممنوع کرد • TechCrunch

مجلس نمایندگان ایالات متحده به کارمندان و قانونگذاران خود دستور داده است تا TikTok را از تمام دستگاه های تلفن همراه صادر شده توسط دولت به دلیل “مشکلات امنیتی” برنامه محبوب اشتراک گذاری ویدیو حذف کنند.

دستور حذف این اپلیکیشن توسط کاترین اسپیندور، مدیر ارشد اداری اتاق صادر شد، که دفتر او در ماه آگوست هشدار داد که این برنامه “خطر بالایی برای کاربران دارد” و به استناد “تعدادی از نگرانی های امنیتی”، هشدار داد.

در یادداشتی که Szpindor در روز سه‌شنبه ارسال کرد و توسط NBC News مشاهده شد، آمده است: «کارمندان خانه مجاز به دانلود برنامه TikTok در دستگاه‌های تلفن همراه House نیستند. “اگر برنامه TikTok را در دستگاه تلفن همراه خانه خود دارید، برای حذف آن با شما تماس خواهیم گرفت.”

این ممنوعیت جدید به دنبال مجموعه ای از اقدامات دولت های ایالتی ایالات متحده برای حذف TikTok، توسعه یافته توسط غول فناوری چینی ByteDance، از دستگاه های دولتی، در میان نگرانی ها مبنی بر اینکه داده های جمع آوری شده می تواند به دولت چین اجازه جاسوسی از آمریکایی ها را بدهد یا الگوریتم این برنامه می تواند بر و آنچه کاربران در برنامه می بینند را سانسور کنید.

تا هفته گذشته، 19 ایالت – از جمله تگزاس، جورجیا، مریلند، داکوتای جنوبی، کارولینای جنوبی و نبراسکا – حداقل تا حدی این برنامه را از دستگاه‌های دولتی مسدود کرده بودند زیرا نگران این بودند که دولت چین بتواند از این برنامه برای ردیابی آمریکایی‌ها و سانسور استفاده کند. محتوا. ارتش ایالات متحده همچنین اعضای سرویس خود را از استفاده از TikTok در دستگاه‌های دولتی منع کرده است، زیرا از ترس این برنامه می‌تواند به طور بالقوه داده‌های شخصی را در معرض «بازیگران ناخواسته» قرار دهد.

یک اقدام گسترده‌تر با هدف ممنوعیت این برنامه از همه دستگاه‌های فدرال در لایحه هزینه‌های 1.66 تریلیون دلاری فدرال که هفته گذشته تصویب شد، گنجانده شد که پس از امضای جو بایدن، رئیس‌جمهور این قانون، اجرایی می‌شود.

در پاسخ به این لایحه هزینه، TikTok گفت که این اقدام “یک حرکت سیاسی است که هیچ کمکی به پیشبرد منافع امنیت ملی نخواهد کرد.” TikTok بلافاصله درخواست TechCrunch برای اظهار نظر را برنگرداند.

همچنین تلاش‌های موازی برای ممنوعیت TikTok از دستگاه‌های مصرف‌کننده در ایالات متحده وجود دارد.

در اوایل این ماه، سناتور مارکو روبیو (R-FL) نیز قانونی را پیشنهاد کرد که TikTok را در سطح ملی ممنوع می کند. روبیو در معرفی این لایحه دو حزبی گفت که این برنامه به دولت چین “فرصتی منحصر به فرد برای نظارت بر بیش از 1 میلیارد کاربر در سراسر جهان، از جمله نزدیک به دو سوم از نوجوانان آمریکایی” اجازه می دهد.

او در مقاله ای در واشنگتن پست گفت: «تا زمانی که TikTok و الگوریتم آن را نتوان از پکن جدا کرد، استفاده از این برنامه در ایالات متحده همچنان امنیت کشور ما را تهدید می کند و راه را برای چشم انداز فناوری تحت تأثیر چین در اینجا هموار می کند».

TikTok چندین سال است که منبع نگرانی های امنیتی و حفظ حریم خصوصی بوده است. ByteDance هفته گذشته اعتراف کرد که کارمندانش به اطلاعات کاربران روزنامه نگاران دسترسی پیدا کرده اند تا منبع اطلاعات افشا شده در مورد شرکت را پیدا کنند.