منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • متا به تازگی شبکه Proud Boys را که مخفیانه در فیس بوک و اینستاگرام سازماندهی کرده بود حذف کرد – TechCrunch

متا به تازگی شبکه Proud Boys را که مخفیانه در فیس بوک و اینستاگرام سازماندهی کرده بود حذف کرد – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
متا به تازگی شبکه Proud Boys را که مخفیانه در فیس بوک و اینستاگرام سازماندهی کرده بود حذف کرد - TechCrunch

تقریباً چهار سال از ممنوعیت «پسرهای مغرور» از فیس بوک می گذرد، اما ظاهراً اعضای آن همچنان در تلاش هستند تا پس از این همه مدت به این شبکه اجتماعی بازگردند.

متا روز پنجشنبه فاش کرد که اخیراً شبکه‌ای از فعالیت‌های مرتبط با این گروه افراطی خشونت‌آمیز را پس از اینکه اعضایی را که دوباره وارد فیس‌بوک و اینستاگرام می‌شوند، حذف کرده است. این شرکت می‌گوید حدود 480 حساب، صفحه، گروه و رویداد Proud Boys را از طریق استراتژی‌ای که آن را «تخریب شبکه استراتژیک» می‌نامد حذف کرده است – که اساساً شبکه‌ای از فعالیت‌های مرتبط با یک گروه ممنوعه را در یک پاکسازی هدفمند و همزمان خنثی می‌کند.

با استفاده از این تاکتیک، متا می‌گوید که می‌تواند به طور موثر علیه سازمان‌های خطرناکی مانند گروه‌های نفرت و تروریستی که به دنبال حفظ جای پای خود در پلتفرم هستند، عمل کند و احتمال هماهنگی و ظهور مجدد این حساب‌ها را کاهش دهد.

دینا حسین، رئیس سیاست ضد تروریسم متا گفت: «در حالی که در اینجا هیچ گلوله نقره‌ای وجود ندارد، رویکرد ما بر این سازمان‌های خطرناک تأثیر می‌گذارد و می‌توانیم ببینیم که دشمنان بیشتر تلاش می‌کنند تا وابستگی خود را پنهان کنند و تاکتیک‌های خود را تغییر دهند.» در توییتر نوشت. ما همچنان هوشیار بوده و یافته های خود را به اشتراک خواهیم گذاشت.»

علاوه بر این اجرای هدفمند خاص، متا می‌گوید که تاکنون ۷۵۰ حساب، گروه، صفحه و رویداد مرتبط با Proud Boys را در طول تلاش‌های عادی خود در سال ۲۰۲۲ حذف کرده است. برخی از این فعالیت‌ها شامل هدایت اعضای Proud Boys کاربران فیس‌بوک به سایر پلتفرم‌هایی بود که سازمان ممنوع نیست، اگرچه متا از ذکر نام این سرویس‌ها خودداری کرد.

فیس بوک در اکتبر 2018، به دنبال تصمیم توییتر برای انجام همین کار در ماه آگوست، گروه Proud Boys را ممنوع کرد و این گروه را تحت قوانین پلتفرم خود به عنوان یک سازمان خطرناک نفرت پراکن معرفی کرد. قبل از ممنوعیت، TechCrunch بررسی کرد که چگونه پسران مغرور از فیس بوک به عنوان یک مرکز اصلی استخدام استفاده می کردند و یک شبکه سراسری از فصل های سازمان یافته را برای گسترش رتبه های خود از طریق گروه های شبکه اجتماعی و ارجاع الگوریتمی راه اندازی می کردند.

در حالی که Proud Boys زمانی در فیس بوک حضور داشتند و به آن افتخار می کردند، اکنون تلاش های آنها برای بازسازی حضور خود در آنجا بسیار گریزان شده است. این شامل پنهان کردن وابستگی‌های اعضا، تبلیغ گروه‌های جعلی، و انتشار محتوای بدخیم‌تر است که حاوی پیام‌های افراطی آشکار نباشد.

متا همیشه حرکاتی را که علیه افراط گرایان و گروه های نفرت انجام می دهد به اشتراک نمی گذارد، به خصوص زمانی که این حرکت ها بخشی از تلاش های مداوم باشد. در توییتر، حسین تصمیم شرکت برای به اشتراک گذاشتن اقدامات اخیر خود علیه Proud Boys را برای «پررنگ کردن جهش‌های خصمانه‌ای که می‌بینیم» در میان گروه‌های ممنوعه که تلاش‌های مستمری برای بازگرداندن راه خود به پلتفرم دارند، بیان کرد.

رویکرد متا به افراط گرایی از زمان اوج آنلاین پسران مغرور، توطئه گران QAnon و تعداد بی شماری شبه نظامیان خشن ضد دولتی که زمانی آشکارا در فیس بوک و اینستاگرام سازماندهی می کردند، به طور قابل توجهی تکامل یافته است. متا اکنون در حال استفاده از درس‌های آموخته شده از طریق تلاش‌های سنتی‌تر و قدیمی‌تر ضد تروریسم و ​​همچنین استراتژی‌های اخیراً توسعه‌یافته‌اش برای مقابله با آنچه «رفتار غیراصیل هماهنگ» می‌نامد – کمپین‌های تأثیرگذاری که اطلاعات نادرست یا سایر تبلیغات را منتشر می‌کنند، استفاده می‌کند. وابسته به حکومت های استبدادی

این سازمان خشن راست افراطی که به دلیل برانگیختن نبردهای خیابانی در شهرهای چپ‌گرای آمریکا در دوران ترامپ شناخته می‌شود، اکنون در مرکز تحقیقات درباره حمله 6 ژانویه به کنگره قرار دارد. در ژوئن امسال، وزارت دادگستری پنج عضو از جمله هنری “انریکه” تاریو، رهبر سابق پسران مغرور را به توطئه شورشیان به دلیل نقش ادعایی آنها در برنامه ریزی و مشارکت در حمله متهم کرد.