منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • متا برخی از پیشنهادات شغلی تمام وقت را لغو کرد • TechCrunch

متا برخی از پیشنهادات شغلی تمام وقت را لغو کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
متا برخی از پیشنهادات شغلی تمام وقت را لغو کرد • TechCrunch

یکی از سخنگویان تایید کرد که متا پیشنهادات تمام وقت برخی از متقاضیان کار را رد کرده است.

سخنگوی متا به TechCrunch گفت: «در حالی که ما به ارزیابی مجدد نیازهای استخدامی خود ادامه می دهیم، تصمیم دشواری برای پس گرفتن پیشنهادات به تعداد کمی از نامزدها گرفته ایم. اگرچه این تصمیم ساده نبود، اما به ما این امکان را می‌دهد که هوشیار باقی بمانیم، زیرا استخدام تا سال 2023 را مجدداً تنظیم می‌کنیم تا با بالاترین اولویت کاری خود هماهنگ شویم.»

متا در مورد تعداد افرادی که تحت تأثیر قرار گرفته اند یا اینکه کدام بخش پیشنهادات را لغو کرده اند، اظهار نظری نکرد.

به قول یک مهندس و یک نویسنده گرگلی اوروش، حدود بیست نفر از فارغ التحصیلان اخیر پیشنهاداتشان برای کار در دفتر متا لغو شد. TechCrunch پست‌های لینکدین را از دو متقاضی لغو شده که مشاغل مهندسی نرم‌افزار در صف داشتند، بررسی کرد.

متا قبلاً پیشنهادات خود را برای کارآموزی تابستانی 2023 در دفتر لندن خود لغو کرده بود. در سراسر شرکت، متا 11000 کارگر (یا 13 درصد از نیروی کار خود) را در ماه نوامبر اخراج کرد.

از آنجایی که متا میلیاردها دلار به بخش غیرسودآور Reality Labs خود وارد می کند، چشم انداز مالی شرکت باعث ایجاد عدم اطمینان در بین سرمایه گذاران آن شده است. در سه ماهه دوم سال 2022، متا اولین کاهش درآمد خود را گزارش کرد. سه ماهه بعد، درآمد متا با 4 درصد کاهش در سال به 27.7 میلیارد دلار رسید. در همین حال، درآمد خالص تنها 4.395 میلیارد دلار بود که نسبت به سال گذشته 9.194 میلیارد دلار کاهش داشت. Reality Labs، بخش متا برای پروژه های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی، تنها در سه ماهه سوم 3.672 میلیارد دلار ضرر کرده است.

وضعیت متا با وضعیت کلی صنعت فناوری کمک نمی کند. شرکت هایی مانند آمازون و کوین بیس نیز پیشنهادات کاری را لغو کرده و اخراج های گسترده ای را آغاز کرده اند.