منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • متا، مایکروسافت، AWS و TomTom بنیاد نقشه های Overture را برای توسعه داده های نقشه باز قابل همکاری راه اندازی کردند • TechCrunch

متا، مایکروسافت، AWS و TomTom بنیاد نقشه های Overture را برای توسعه داده های نقشه باز قابل همکاری راه اندازی کردند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
متا، مایکروسافت، AWS و TomTom بنیاد نقشه های Overture را برای توسعه داده های نقشه باز قابل همکاری راه اندازی کردند • TechCrunch

متا، مایکروسافت، AWS و TomTom بنیاد نقشه های Overture را برای توسعه داده های نقشه باز قابل همکاری راه اندازی کردند • TechCrunch

بنیاد لینوکس با برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری جهان برای توسعه داده‌های نقشه باز و قابل همکاری همکاری کرده است، حرکتی واضح برای مقابله با تسلط گوگل بر داده‌های نقشه.

بنیاد نقشه های Overture، همانطور که تلاش جدید نامیده می شود، به طور رسمی توسط بنیاد لینوکس میزبانی می شود، اما این برنامه توسط خدمات وب آمازون (AWS)، شرکت مادر فیس بوک متا، مایکروسافت، و شرکت نقشه برداری هلندی TomTom اجرا می شود. بیشتر مردم از روزهای قبل از SatNav برای گوشی های هوشمند به یاد می آورند.

ماموریت نهایی بنیاد نقشه های Overture این است که با توسعه مجموعه داده های نقشه برداری که می توانند در برنامه ها و مشاغل مورد استفاده قرار گیرند و مجدداً مورد استفاده قرار گیرند و هر شرکت عضو داده ها و منابع خود را در ترکیب قرار دهد، محصولات جدید نقشه برداری را تقویت کند.

ضد گوگل؟

گوگل یک حذف قابل توجه از بنیانگذاران بنیاد نقشه های Overture است. در واقع، این واقعیت که بسیاری از نام‌ها و رقبای بزرگ فناوری در حال گرد هم آمدن با یکدیگر هستند، احتمالاً شاهدی بر سرکوبی است که گوگل در حال حاضر در دنیای نقشه‌برداری دارد، موقعیتی که از زمان راه‌اندازی سیستم‌عامل موبایل اندروید خود تقریباً پانزده سال پیش به آرامی کسب کرده است. سال.

علاوه بر این، با ورود آیفون در همان زمان، این ترکیب نقشه‌ها و مسیریابی را به جیب میلیون‌ها نفر در سراسر جهان آورد و تأثیری عظیم بر شرکت‌های معتبری مانند TomTom گذاشت که کسب‌وکارهای مهمی را در پشت خود ایجاد کرده بودند. دستگاه های ناوبری فیزیکی که به جلو چسبانده شده اند. شیشه های ماشین. این نمودار نشان می دهد که چگونه سهام TomTom با آغاز عصر مدرن تلفن های هوشمند سقوط کرد.

متا، مایکروسافت، AWS و TomTom بنیاد نقشه های Overture را برای توسعه داده های نقشه باز قابل همکاری راه اندازی کردند • TechCrunch

تام تام از زمان راه اندازی اندروید و iOS در 15 سال پیش به اشتراک می گذارد

داده های نقشه و مکان چنین نقش اساسی در جامعه امروز ایفا می کنند و همه چیز را از دستگاه های IoT (اینترنت اشیا) و ماشین های خودران گرفته تا ابزارهای تدارکات و تجسم داده های بزرگ را تامین می کنند. بنابراین، داشتن تمام این داده‌ها در زیر چتر یک یا دو شرکت بزرگ می‌تواند از نظر کاری که شرکت‌ها می‌توانند با داده‌ها انجام دهند، بسیار محدودکننده باشد، بدون اینکه به هزینه‌های مربوط به صدور مجوز اشاره کنیم.

جیم زملین، مدیر اجرایی بنیاد لینوکس، در بیانیه‌ای گفت: «نقشه‌برداری از محیط فیزیکی و هر جامعه در جهان، حتی با رشد و تغییر، یک چالش بسیار پیچیده است که هیچ سازمانی نمی‌تواند از عهده آن برآید.» صنعت باید دور هم جمع شود تا این کار برای همه کارساز باشد.»

نقشه برداری فضایی همچنین برای فناوری های نوظهور مانند آنچه برای Metaverse مورد نیاز است، که متا سرمایه گذاری زیادی در آن انجام داده است، حیاتی خواهد بود.

جان اریک سولم، مدیر مهندسی نقشه ها در متا، افزود: «تجارب فراگیر که محیط فیزیکی شما را درک کرده و با آن ادغام می شود، برای اینترنت تجسم یافته آینده حیاتی است. با ارائه داده های نقشه باز قابل همکاری، Overture پایه و اساس یک متاورس باز را فراهم می کند که توسط سازندگان، توسعه دهندگان و مشاغل به طور یکسان ساخته شده است.

کنجد را باز کنید

ظهور این بنیاد جدید همچنین با روندهای طیف فناوری، با فشار رو به رشد به سمت شبکه های اجتماعی غیرمتمرکز و متقابل که توسط فشارهای نظارتی و اجتماعی هدایت می شود، سازگار است. در جای دیگر، بنیاد لینوکس همچنین اخیراً بنیاد OpenWallet را برای توسعه کیف پول‌های دیجیتالی قابل کارکرد، به چالش کشیدن سیستم‌های پرداخت بسته ایجاد شده توسط غول‌های فناوری از جمله گوگل و اپل، اعلام کرد.

اطلاعیه امروز بسیار با این روند گسترده تر مطابقت دارد.

شرکت‌های موسس قصد دارند در برنامه‌های نقشه‌برداری مشارکتی شرکت کنند، داده‌ها را از بی‌شمار منابع داده باز به هم متصل کرده و آن‌ها را به قالبی سازگار، استاندارد و مناسب برای استفاده در سیستم‌ها و برنامه‌های تولیدی تبدیل کنند. این شامل انتقال داده ها از پروژه های قدیمی مانند OpenStreetMap، علاوه بر داده های باز ارائه شده توسط شهرداری ها است.

اگرچه تنها چهار شرکت عضو در راه اندازی وجود دارد، برنامه هایی برای گسترش همه چیز در آینده وجود دارد تا هر شرکتی را که مستقیماً علاقه مند به داده های نقشه باز باشد، شامل شود.

در حال حاضر، بنیاد نقشه های Overture اعلام کرد که در حال کار برای انتشار اولین مجموعه داده های خود در نیمه اول سال 2023 است و شامل لایه های “هسته” مانند جاده ها، ساختمان ها و اطلاعات اداری خواهد بود. با گذشت زمان این گسترش خواهد یافت و مکان ها، مسیرها و ناوبری و داده های ساختمان سه بعدی بیشتری را شامل می شود.