منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • مالیات کریپتو هند، معامله گران را به سمت مبادلات خارجی سوق می دهد • TechCrunch

مالیات کریپتو هند، معامله گران را به سمت مبادلات خارجی سوق می دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
مالیات کریپتو هند، معامله گران را به سمت مبادلات خارجی سوق می دهد • TechCrunch

مالیات کریپتو هند، معامله گران را به سمت مبادلات خارجی سوق می دهد • TechCrunch

طبق یک گزارش جدید، قوانین مالیاتی کریپتو هند، که آوریل گذشته به اجرا درآمد، باعث شده است که صرافی‌های محلی، سهم عمده بازار را به صرافی‌هایی که توسط بازیگران خارجی اداره می‌شوند، واگذار کرده‌اند.

بر اساس گزارش اندیشکده Esya مستقر در دهلی نو، بایننس، کوین‌بیس و سایر صرافی‌های خارجی تا اکتبر 2022، 67.6 درصد از سهم بازار کریپتو در هند را در اختیار داشتند که این رقم در نوامبر 2021 50 درصد بود.

در این گزارش آمده است که از فوریه 2022، زمانی که هند سیاست مالیاتی بر ارزهای دیجیتال خود را معرفی کرد، تا اکتبر 2022، حجم معاملات 3.8 میلیارد دلاری از صرافی‌های متمرکز محلی به صرافی‌های خارج از کشور منتقل شد (PDF).

Esya گفت که صرافی های هندی از جمله WazirX، CoinSwitch و CoinDCX 81 درصد از حجم معاملات خود را در چهار ماه بین جولای و اکتبر از دست دادند و این روند را به قوانین محلی TDS نسبت داد.

هند از جمله کشورهایی است که رویکرد سختگیرانه ای را در مورد ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است. در آوریل سال گذشته مالیات بر ارزهای مجازی را آغاز کرد و 30 درصد مالیات بر سود و 1 درصد کسر برای هر تراکنش ارزهای دیجیتال اعمال کرد.

این گزارش ادعا می کند که معامله گران به صرافی های خارجی روی می آورند زیرا معتقدند می توانند فعالیت های خود را از مقامات محلی پنهان کنند. بسیاری از صرافی‌های خارجی، از جمله Binance، همتا به همتا را در رمپ و خارج از رمپ ارائه می‌دهند و به کاربران این امکان را می‌دهند تا از انجام تراکنش‌های تجاری خودداری کنند.

علاوه بر این، بسیاری از صرافی‌های خارجی، از جمله KuCoin و Gate، به تجارت کریپتو در محدوده سرمایه معین (معمولاً چند هزار دلار در روز) بدون جزئیات KYC اجازه می‌دهند. صرافی های غیرمتمرکز مانند DYDX از نظر طراحی به KYC نیاز ندارند. در گذشته، مدیران ارشد در صرافی‌های هند هشدار داده‌اند که رژیم مالیاتی هند، مصرف‌کنندگان را مجبور می‌کند به نهادهای غیرقانونی روی آورند.

منظور آنها این است که هند نه تنها در رقابت بین المللی در اکوسیستم VDA (دارایی دیجیتال مجازی) که ارتباط تنگاتنگی با چندین فناوری نوظهور دارد، از دست می دهد، بلکه نقدینگی محدود را نیز از دست می دهد که برای ایجاد همزمان ارزش اقتصادی در جهان مهم است. کشور» اسیا نوشت.

نکته مهم این است که مفاهیم معماری فعلی VDA برای درآمد مالیاتی دولت نیز نامشخص است.

این گزارش از دولت هند می‌خواهد که مالیات خود را بر کریپتوها ارزیابی کند و پیشنهاد می‌کند که حداقل از مالیات 1% TDS بر تراکنش‌ها چشم پوشی کند.

اکثر دولت های محلی همچنان برخی از سرسخت ترین مخالفان کریپتو هستند. رئیس بانک مرکزی هند ماه گذشته هشدار داد که رمزارزهای خصوصی باعث بحران مالی بعدی خواهند شد مگر اینکه استفاده از آنها ممنوع شود.

بانک مرکزی هفته گذشته اعلام کرد که هند تحت ریاست فعلی G20، توسعه یک چارچوب نظارتی جهانی برای دارایی‌های رمزنگاری ناامن، استیبل کوین‌ها و امور مالی غیرمتمرکز را در اولویت قرار خواهد داد و «امکان [their] ممنوعیت.»