منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ماسک 3.5 میلیارد دلار از سهام تسلا را به دلیل نگرانی سرمایه گذاران در مورد مشارکت توییتر می فروشد • TechCrunch

ماسک 3.5 میلیارد دلار از سهام تسلا را به دلیل نگرانی سرمایه گذاران در مورد مشارکت توییتر می فروشد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ماسک 3.5 میلیارد دلار از سهام تسلا را به دلیل نگرانی سرمایه گذاران در مورد مشارکت توییتر می فروشد • TechCrunch

ماسک 3.5 میلیارد دلار از سهام تسلا را به دلیل نگرانی سرمایه گذاران در مورد مشارکت توییتر می فروشد • TechCrunch

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، بیش از 20 میلیون سهم از سهام این شرکت را بین دوشنبه تا چهارشنبه فروخت. طبق یک پرونده نظارتی، ارزش این فروش حدود 3.5 میلیارد دلار است. آخرین کاهش سهام ماسک به دنبال سهامی به ارزش تقریباً 4 میلیارد دلار است که او ماه گذشته فروخت.

ماسک این بار به طور علنی دلیلی برای فروش سهام ارائه نکرد و اینکه آیا این کار برای آن روز انجام شده است یا خیر. در ماه آوریل، او 8.5 میلیارد دلار از سهام تسلا را فروخت و در ماه آگوست، ماسک 7 میلیارد دلار دیگر را تخلیه کرد.

پس از فروش سهام در روز چهارشنبه، ماسک حدود 66 میلیارد دلار سهام تسلا را در اختیار دارد.

این فروش در حالی صورت می‌گیرد که سرمایه‌گذاران تسلا در مورد مشارکت ماسک در توییتر، که اخیراً مدیرعامل پس از یک خرید بحث‌برانگیز و گران قیمت، مسئولیت آن را بر عهده گرفت، ابراز نگرانی کرده‌اند. سرمایه گذاران می گویند دخالت ماسک با پلت فرم رسانه های اجتماعی برای تسلا مضر است، استدلال هایی که آنها با اشاره به قیمت سهام این شرکت پشتیبانی می کنند. سهام تسلا با قیمت 156.80 دلار پس از ساعت کاری در روز چهارشنبه، 60.8 درصد نسبت به ژانویه کاهش یافته و در مسیر بدترین عملکرد سال خود قرار دارد.

برخی از تحلیلگران حدس می زنند که فروش سهام امروز پاسخ ماسک به برخی از بدهی های پر بهره ای است که او در قرارداد 44 میلیارد دلاری خود در توییتر پرداخت می کند. توییتر 13 میلیارد دلار بدهی را به عنوان بخشی از این معامله متقبل شد، از جمله حدود 3 میلیارد دلار بدهی بدون وثیقه که توییتر 11.75 درصد سود پرداخت می‌کند.

سرمایه گذاران می گویند که به نظر نمی رسد این فروش برنامه ریزی شده باشد و مشخص نیست که آیا ماسک فروش را تکمیل کرده است یا خیر. با این حال، ماسک فقط تا جمعه فرصت دارد تا سهام بیشتری را قبل از اینکه تسلا وارد یک دوره آرام تا پایان سه ماهه شود، بفروشد. برخی از سرمایه گذاران از اینکه ماسک در فروش سهام غیرقابل پیش بینی بوده است ابراز ناامیدی کرده اند. او سال ها پیش گفته بود که سهام نمی فروشم. زمانی که اوایل امسال به آن بازگشت، ماسک گفت که فروشش تمام شده است. اما بعد، ببینید، او جلو می رود و دوباره سهام را در سه موقعیت جداگانه تخلیه می کند.

فروش سهام همچنین در حالی رخ می دهد که برخی از سرسخت ترین سرمایه گذاران تسلا از ماسک و هیئت مدیره می خواهند تا با ادامه کاهش قیمت سهام شرکت، بازخرید سهام را در نظر بگیرند. ماسک در جریان تماس درآمد سه ماهه سوم تسلا گفت که این شرکت احتمالاً در سال آینده بازخرید خواهد کرد، احتمالا بین 5 تا 10 میلیارد دلار.

آخرین کاهش سهام ماسک در همان روزی است که فدرال رزرو نرخ بهره را به محدوده بین 4.25 تا 4.5 درصد افزایش داد. قیمت سهام اغلب با افزایش نرخ بهره ضربه می زند، بنابراین ماسک ممکن است در انتظار از دست دادن ارزش سهام تسلا در هفته های آینده، فروش داشته باشد.