منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • لایه مرزی از کشتی های کانتینری به هیدروفویل های شخصی تبدیل می شود • TechCrunch

لایه مرزی از کشتی های کانتینری به هیدروفویل های شخصی تبدیل می شود • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
لایه مرزی از کشتی های کانتینری به هیدروفویل های شخصی تبدیل می شود • TechCrunch

لایه مرزی از کشتی های کانتینری به هیدروفویل های شخصی تبدیل می شود • TechCrunch

Boundary Layer که محموله هوایی محلی را دنبال می کند و در اوایل سال جاری شرکای متعددی را برای پرتاب خود اعلام کرده است، امروز تغییر استراتژی را با برخی از شناورهای شخصی با کارایی بالا اعلام کرد. به SeaDoo در ارتفاع کم فکر کنید و ایده درستی خواهید داشت.

محصول جدید Valo نام دارد و قابلیت حمل دو سرنشین را خواهد داشت. این کشتی با استفاده از یک موتور الکتریکی 108 اسب بخاری می تواند دو فوت بالاتر از سطح آب با حداکثر سرعت 58 مایل در ساعت (50 گره) حرکت کند که آن را به سریع ترین کشتی تولیدی در جهان تبدیل می کند. با این سرعت ها از کشتی خارج نمی شوید. که بسیار ناخوشایند خواهد بود

اد کرنی، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت پشت Valo، Boundary Layer Technologies، با خشکی گفت: “ما به شما توصیه می کنیم که در 50 گره افت نکنید.”

این شرکت می گوید هیدروفویل ها کاملا جمع شونده خواهند بود که امکان اتصال یک تریلر قایق معمولی را فراهم می کند.

Valo یک انقلاب کامل در کشتی های شخصی خواهد بود. اولین جت اسکی 50 سال پیش در این سال وارد بازار شد و زمان آن رسیده است که یک ارتقاء اساسی انجام دهیم. سریع، زیرک و بسیار هیجان انگیز خواهد بود، در حالی که تقریباً ساکت و بدون بیداری است. این مانند پرواز با یک هواپیمای شیرین کاری خواهد بود، اما روی آب. ما این را به عنوان یک شکل کاملاً جدید از تحرک آب می بینیم.”

این یک چرخش عجیب برای این شرکت است که قبلاً روی کشتی های مسافربری تجاری متمرکز بود. انتقال از حمل‌ونقل سبک و پرسرعت به کشتی‌های تفریحی نمی‌توانست انتخاب آسانی برای شرکت تحت حمایت Y Combinator باشد که اعلام کرد ۴.۸ میلیون دلار از سرمایه‌های کربن پایین، پنجاه سال و سوما کپیتال جمع‌آوری کرده است. در آن زمان، این شرکت ادعا کرد که پیش‌سفارش‌هایی به ارزش 90 میلیون دلار از اپراتورهای کشتی برای کشتی‌های مسافربری برقی 220 صندلی خود داشته است.

“سایر پروژه ها متوقف شده اند. ما یک فرصت بزرگ برای فویلینگ الکتریکی، کشتی‌ها و کشتی‌های کانتینری برای جایگزینی ترس می‌بینیم. برای ما، سوال این است که “از کجا شروع کنیم؟” کرنی در مصاحبه ای گفت. ما برای این وسایل نقلیه، عمدتاً کشتی های مسافربری، نامه های تعهد داشتیم. مشتریان به دنبال گام بعدی در پیشرفت فنی بودند. اما بین شرایط جهانی قیمت نفت و آشفتگی ژئوپلیتیکی برای آنها زمان بسیار چالش برانگیزی بوده است. آنها مشتاقانه منتظر ما خواهند بود تا به مرحله بعدی برسیم تا بتوانند کشتی های خود را در اختیار داشته باشند.

بنابراین مجموعه اولیه مشتریان در حال حاضر باید کمی صبور باشند – اما چرا آنها به کشتی های شخصی روی آوردند؟

من روی قایق‌های بسیاری با فویل‌ها بوده‌ام، اما هیچ چیز با پتانسیل کاملی که فویل کردن باید به یک کشتی بیاورد، مطابقت ندارد. شما باید مانند اسکی در سراشیبی حرکت کنید، پودرهای عمیق را برش دهید، یا دوچرخه جاده ای که از تپه پایین می رود و به پیچ ها خم می شود. این چیزی است که ما می توانیم به این تجربه بیاوریم.» کرنی می خندد. “امروز، این وجود ندارد. و من واقعاً می خواهم از سانفرانسیسکو مارینا به Sausalito در هشت دقیقه برسم.

موسس این شرکت می گوید که چرخش بیشتر در مورد تغییر تمرکز است.

کرنی می گوید: «ما فقط از «اول بزرگ» به «اول سریع» رفتیم. آنچه ما در مورد Valo دوست داریم این است که چقدر سریع می توانیم وارد بازار شویم. ما از تمام فناوری‌هایی که برای کشتی‌های کانتینری و کشتی‌های عظیم توسعه داده‌ایم استفاده می‌کنیم و از آن برای ارائه یک محصول سرگرمی جهنمی استفاده می‌کنیم.

این شرکت ادعا می کند که طراحی و ساخت اولین نمونه اولیه این کشتی “تقریبا کامل شده” است و این شرکت انتظار دارد اولین نمایش های خود را در سه ماهه اول 2023 به مشتریان ارائه دهد. این شرکت تعداد کمی از نسخه های محدود “Founders Edition” را خواهد ساخت. تا اواسط سال 2023 قبل از عرضه خودروی تولیدی در سال 2024، با قیمت مورد انتظار 59000 دلار.