منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • قارنوت با قرار دادن سرورها در بویلرهای حرارت مرکزی، مراکز داده سبز ایجاد می کند • TechCrunch

قارنوت با قرار دادن سرورها در بویلرهای حرارت مرکزی، مراکز داده سبز ایجاد می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
قارنوت با قرار دادن سرورها در بویلرهای حرارت مرکزی، مراکز داده سبز ایجاد می کند • TechCrunch

راه اندازی یک مرکز داده به این معنی است که باید راه های خلاقانه ای برای مدیریت گرمای سرورها پیدا کنید. و استارتاپ فرانسوی Qarnot فرآیند خود را برای استفاده مجدد از گرمای کشنده و تبدیل آن به یک دارایی استاندارد کرده است.

در حالی که این استارت آپ مدتی است که وجود دارد، قارنوت اکنون می خواهد آن را به سطح بعدی برساند. 12.5 میلیون یورو (13.3 میلیون دلار به نرخ ارز امروز) سرمایه جذب کرده است. این کشور همچنین با یک خط اعتباری 22.5 میلیون یورویی (24 میلیون دلاری) برای تامین مالی پروژه های آتی خود موافقت کرده است.

Société Générale Ventures، ADEME Investissement، Demeter، la Banque des Territoires و Colam Impact در دور مالی امروز شرکت می کنند.

کارنوت با بخاری های برقی برای شرکت های ساختمانی که به دنبال بخاری برای ساختمان های جدید خود هستند، شروع به کار کرد. این شرکت سرورهایی را در این بخاری ها قرار داد تا پردازنده ها و سایر اجزای آن گرما تولید کنند. بقیه بخاری به عنوان یک سیستم خنک کننده غیرفعال عمل می کند و ساختمان های مسکونی و اداری را گرم می کند.

از طرف دیگر، شرکت هایی مانند BNP Paribas، Société Générale و استودیوی انیمیشن سه بعدی Illumination این سرورها را برای نیازهای خود اجاره می کنند. این روشی نوآورانه برای ساخت مراکز داده غیرمتمرکز است.

از 12 سال پیش که کارنوت را راه اندازی کردیم، هدف ما تخمین گرمای کشنده کامپیوترها بود. این یک موضوع داغ امروز است و بسیاری از مردم در مورد آن صحبت می کنند.

اما مشکل اصلی این سیستم عدم نیاز به بخاری در تمام طول سال است. Qarnot راهی برای مقابله با این اثر فصلی با ساخت یک محصول جدید – سیستم های بویلر مقیاس پذیر – پیدا کرد.

این ماژول ها تا 12 سرور را به صورت استاندارد بر اساس طرح های سرور پروژه محاسبه باز با پردازنده های AMD Epyc و Intel Xeon بسته بندی می کنند. سپس هر ماژول به سیستم آب متصل می شود تا آب سرد وارد ماژول شده و به آب گرم تبدیل شود. تا 95 درصد از گرمای هدر رفته کامپیوتر به آب گرم تبدیل می شود.

از فصلی بودن دیگ بخار پرسیدم. و معلوم می شود که شبکه های گرمایشی در تمام طول سال کار می کنند. به عنوان مثال، آنها آب گرم تولید می کنند که همیشه مورد نیاز است.

ما می‌خواهیم بار پایه را مدیریت کنیم. ما در تمام طول سال کار خواهیم کرد و شبکه گرمایش به یک منبع رایگان متکی خواهد بود.” ساختمان ها یا محله ها همچنان از برق مستقیم یا گاز طبیعی برای آن شب های سرد زمستان استفاده می کنند.

قارنوت می تواند چندین ماژول را ارائه کند و آنها را به صورت موازی اجرا کند. آب گرم بیشتری تولید می کند و قدرت محاسباتی کلی پلت فرم قارنوت را افزایش می دهد.

ایده این است که ما باید بتوانیم مراکز داده را در مکان هایی قرار دهیم که مردم گرما مصرف می کنند. این یک رویکرد کاملاً متفاوت در مقایسه با مراکز داده سنتی است.

دیگ های دیجیتال قارنوت در یک شبکه گرمایشی در فنلاند کار می کنند

اعتبار تصویر: کارنو

مشتریان شامل مالکان اجتماعی، پیمانکاران ساختمان، مقامات محلی، استخرهای شنا و اپراتورهای گرمایش منطقه ای هستند. قارنوت قبلاً یک مرکز داده آزمایشی با 100 کیلووات محاسبات راه اندازی کرده است. این یک مرکز داده کوچک است، اما شرکت در حال حاضر به دنبال مکان‌های دیگری با ظرفیت محاسباتی 500 کیلووات تا چندین مگاوات است.

با سیستم ما، شما نیازی به سیستم خنک کننده ندارید و ما می توانیم گرمای تولید شده توسط سرورهایمان را بفروشیم. در صنعت مرکز داده، وقتی سرورهایی دارید که به 1 کیلووات نیاز دارند، آنها همچنین به 500 وات تهویه مطبوع نیاز دارند.

و این کلید درک جذابیت قارنوت است. از منظر تجاری، قارنوت از برق به دو روش مختلف استفاده می کند. او کامپیوترها را اجرا می کند و گرما می فروشد که برای سود شرکت عالی است. از منظر زیست محیطی، قارنوت به طور قابل توجهی ردپای کربن مراکز داده را بهبود می بخشد.

ما فکر می‌کنیم آینده مانند مراکز داده با اندازه متوسط ​​است. محاسبات لبه به آرامی در حال ظهور است. امروز، ما واقعا نمی دانیم که چگونه خواهد بود، اما می دانیم که اپراتورهایی وجود دارند که به دنبال صدها مرکز داده چند کیلوواتی هستند.

قارنوت می تواند صنعت مراکز داده را عمیقاً تغییر دهد. اگر این شرکت به موفقیت بزرگی دست یابد، دیگر هیچ دلیلی برای ساخت ساختمان های ویژه برای نگهداری صدها هزار کامپیوتر وجود نخواهد داشت.

نمودار ردپای کربن قارنوت

اعتبار تصویر: کارنو