منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فین تک Pezesha کنیایی 11 میلیون دلار با حمایت بانک جهانی زنان، IOG مادر Cardano – TechCrunch جمع آوری می کند.

فین تک Pezesha کنیایی 11 میلیون دلار با حمایت بانک جهانی زنان، IOG مادر Cardano – TechCrunch جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فین تک Pezesha کنیایی 11 میلیون دلار با حمایت بانک جهانی زنان، IOG مادر Cardano - TechCrunch جمع آوری می کند.

دسترسی به منابع مالی همچنان یکی از محدودیت‌های کلیدی برای رشد کسب‌وکارهای کوچک است و داده‌ها نشان می‌دهند که شکاف مالی 330 میلیارد دلاری برای کسب‌وکارهای کوچک وجود دارد که 90 درصد از مشاغل در آفریقا را تشکیل می‌دهند.

این همان شکافی است که فین‌تک مالی جاسازی‌شده کنیا، Pezesha به دنبال گسترش آن به نیجریه، رواندا و آفریقای فرانسوی زبان پس از یک دور بدهی 11 میلیون دلاری آمریکا قبل از سری A به رهبری زنان شرکای سرمایه بانکی جهانی II با مشارکت صندوق فین‌تک Verdant Frontiers است. ، cFund و سازنده بلاک چین Cardano Input Output Output Global (IOG). این دور همچنین شامل 5 میلیون دلار بدهی از Talanton و Verdant Capital Specialist Funds بود.

استراتژی رشد جدید فین‌تک از برنامه آن پیروی می‌کند تا از عرضه‌های مالی تعبیه‌شده خود فراتر از بازارهای فعلی، از جمله اوگاندا و غنا استفاده کند تا به شکاف بودجه‌ای که میلیون‌ها شرکت خرد، کوچک و متوسط ​​(MSME) در آن بازارها را تحت تأثیر قرار می‌دهد، رسیدگی کند.

Pezesha که در سال 2017 توسط Hilda Moraa تأسیس شد، یک زیرساخت وام دیجیتالی مقیاس‌پذیر ایجاد کرده است که موسسات مالی سنتی و غیرسنتی را قادر می‌سازد تا سرمایه در گردش را به شرکت‌های کوچک و متوسط ​​ارائه دهند.

“فرصت و تاثیر در حل مشکلات سرمایه در گردش برای SMEها بسیار زیاد است. [We are] رسیدگی به علت اصلی، که مسائل عدم تقارن اطلاعاتی است، برای اطمینان از کیفیت و مسئولیت پذیری وام. Moraa، مدیرعامل نیز به TechCrunch گفت: Pezesha این مشکل را از طریق فناوری امتیازدهی اعتباری قوی مبتنی بر API حل می‌کند.

Pezesha فین تک کنیایی 11 میلیون دلار با حمایت بانک جهانی زنان، سازنده Cardano IOG جمع آوری می کند.

Pezesha از موسسات بانکی محلی و بین المللی، HNWI و DeFi برای نقدینگی اضافی برای وام های بعدی استفاده می کند.. اعتبار تصویر: من راه می روم

فین‌تک با شرکت‌های شریکی مانند Twiga و MarketForce کار می‌کند که APIهای امتیاز اعتباری خود را در پلتفرم‌های خود ادغام می‌کنند تا مشتریان خود را قادر به دریافت پیشنهادات وام بلادرنگ کنند.

Pezesha گفت که در حال حاضر با بیش از 20 شرکت شریک کار می کند که تا به امروز به بیش از 100,000 کسب و کار وام داده است. انتظار می رود که این تعداد تا قبل از پایان سال افزایش یابد زیرا 10 شرکت دیگر با زیرساخت های آن ادغام می شوند. فین تک قادر به ارائه وام تا سقف 10000 دلار با نرخ بهره تک رقمی و دوره بازپرداخت یک ساله است.

پزشکی در نظر دارد با استفاده از موسسات بانکی محلی و بین المللی، افراد دارای ارزش خالص بالا و تامین مالی غیرمتمرکز، هر سال یک فرصت سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری برای مشاغل ایجاد کند.

مورا، بنیان‌گذار دو باری که Pezesha را پس از خروج موفقیت‌آمیز از Weza Tele در سال 2015 راه‌اندازی کرد، گفت: «ما در حال ساختن برای آینده هستیم و این به معنای استفاده از نوآوری‌های جدید برای نقدینگی اضافی است که به ما امکان می‌دهد وام‌های مقرون‌به‌صرفه به شرکت‌های کوچک و متوسط ​​ارائه دهیم.

چارلز هاسکینسون، یکی از بنیانگذاران IOG و Cardano، ضمن اظهار نظر در مورد سرمایه گذاری آنها در Pezesha، در بیانیه ای گفت: «تسهیل انتقال سرمایه به بازارهای نوظهور برای حمایت از رشد اقتصادی و ایجاد شغل، وعده اصلی بلاک چین و ارزهای دیجیتال است. چشم انداز ما بر استفاده از فناوری متمرکز شده است تا مردم در سراسر جهان راحت تر وام بگیرند و به روشی منظم به یکدیگر وام دهند. این سرمایه گذاری در Pezesha یک نقطه عطف مهم است و ما هیجان زده هستیم که بخشی از داستان رشد آنها باشیم.

سرمایه گذاری IOG در Pezesha به شرح زیر است پیام قبلی که این دو شرکت برای ساختن یک سیستم عامل مالی همتا به همتا برای آفریقا شریک شده اند.

Pezesha فین تک کنیایی 11 میلیون دلار با حمایت بانک جهانی زنان، سازنده Cardano IOG جمع آوری می کند.

اعتبار تصویر: من راه می روم

مورا گفت که همکاری با شرکای استراتژیک مانند کاردانو بازار نقدینگی بدهی را باز می کند و سرمایه مقرون به صرفه ای را برای رشد همه بخش های اقتصاد ارائه می دهد.

فین‌تک قصد دارد فرصت‌های اعتباری بیشتری را برای کارآفرینان زن که همچنان توسط بخش بانکداری رسمی مسدود شده‌اند، باز کند.

کریستینا «سی جی» جوهاس، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری، گفت: «پزشا به حل مشکل سرمایه در گردش در آفریقا از طریق زیرساخت‌های اعتباری قوی خود اختصاص دارد و این سرمایه‌گذاری به آن‌ها اجازه می‌دهد تا طیف وسیعی از محصولات مالی ارائه شده به ویژه برای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​متعلق به زنان را گسترش دهند.» مدیریت دارایی بانکداری جهانی زنان.

Pezesha فاش نکرد که در گذشته چقدر جذب کرده است، اما Moraa خاطرنشان کرد که 20٪ از سرمایه گذاری اولیه آن قبل از شروع در سال 2017 توسط فرشتگان محلی انجام شده است. فین‌تک که در سال گذشته هفت رقم را افزایش داد، Seedstarts، GreenHouse Capital و Consonance Investment Managers را در میان چندین سرمایه‌گذار خود به حساب می‌آورد.

مورا گفت: «ما مدل کسب‌وکار درستی داریم، سودآور هستیم و همچنان به دنبال سرمایه‌گذارانی هستیم که با اهداف و ارزش‌های ما همسو باشند».