منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فیس بوک، تیک تاک، توییتر در آزمون صداقت انتخابات کنیا شکست خوردند • TechCrunch

فیس بوک، تیک تاک، توییتر در آزمون صداقت انتخابات کنیا شکست خوردند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فیس بوک، تیک تاک، توییتر در آزمون صداقت انتخابات کنیا شکست خوردند • TechCrunch

بر اساس مطالعه جدید بنیاد موزیلا، پلتفرم های رسانه های اجتماعی فیس بوک، تیک تاک و توییتر نتوانستند به وعده های خود مبنی بر صداقت در انتخابات اوت کنیا عمل کنند. این گزارش می‌گوید برچسب‌گذاری محتوا نتوانسته است اطلاعات نادرست را متوقف کند، زیرا تبلیغات سیاسی به تقویت تبلیغات کمک می‌کند.

این مطالعه نشان داد که ساعاتی پس از پایان رای‌گیری در کنیا، این پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مملو از اطلاعات نادرست و نادرست درباره نامزدهایی بود که ادعا می‌کردند در انتخابات پیروز شده‌اند و برچسب‌گذاری توسط توییتر و تیک‌توک نادرست بود و نتوانست از انتشار این دروغ‌ها جلوگیری کند. در این بیانیه آمده است که برچسب‌های پست ناخالصی که خواستار انتخابات پیش از اعلام رسمی هستند، بر برخی احزاب بیش از سایرین تأثیر گذاشته و باعث می‌شود برنامه‌ها حزبی به نظر برسند.

فیس بوک تا حد زیادی در این جبهه شکست خورد، زیرا در طول انتخابات “هیچ برچسب قابل مشاهده ای” نداشت و به تبلیغات اجازه انتشار داد – مانند ادعاهای آدم ربایی و دستگیری یک سیاستمدار برجسته، که توسط رسانه های محلی بی اعتبار شد. فیس بوک اخیراً پست اصلی را در مورد ربوده شدن و دستگیری این سیاستمدار برجسته برچسب گذاری کرده است.

روزهای بعد از انتخابات فدرال کنیا یک دیستوپیا آنلاین بود. بیش از آن، ما به پلتفرم هایی نیاز داشتیم تا به وعده های خود عمل کنیم تا مکان های قابل اعتمادی برای اطلاعات انتخابات باشیم. در عوض، آنها دقیقا برعکس بودند: سایت‌های توطئه، شایعات و ادعاهای دروغین پیروزی. پیش از انتخابات کنیا موزیلا در جریان انتخابات 2021 آلمان نیز شکست های مشابهی را کشف کرد.

«این به ویژه با توجه به وعده‌های پلتفرم منتهی به انتخابات ناامیدکننده است. چند ساعت پس از بسته شدن نظرسنجی ها، مشخص شد که فیس بوک، تیک تاک و توییتر فاقد منابع و زمینه فرهنگی برای تعدیل اطلاعات انتخابات در منطقه هستند.

این پلتفرم‌ها قبل از انتخابات بیانیه‌هایی درباره اقداماتی که در آستانه انتخابات کنیا انجام می‌دادند، از جمله مشارکت با سازمان‌های حقیقت‌سنجی منتشر کردند.

مادونگ گفت که در بازارهایی مانند کنیا، جایی که سطح اعتماد نهادی پایین است و به چالش کشیده می‌شود، نیاز به بررسی این است که چگونه برچسب‌گذاری به‌عنوان راه‌حل (که در زمینه غربی آزمایش شده است) نیز می‌تواند در این بازارها اعمال شود.

انتخابات سراسری کنیا در سال جاری مشابه هیچ انتخابات دیگری نبود، زیرا نهاد انتخاباتی این کشور، کمیسیون مستقل انتخابات و مرزها (IEBC)، تمام داده های نتایج را در تلاش برای شفافیت در اختیار عموم قرار داد.

خانه‌های رسانه‌ای، احزاب نامزدهای اصلی ریاست‌جمهوری – دکتر ویلیام روتو (رئیس‌جمهور کنونی) و رایلا اودینگا، و شهروندان منفرد شمارش‌های موازی انجام دادند که نتایج متفاوتی را به همراه داشت که بیشتر باعث شد.[ed] سردرگمی و اضطراب در سراسر کشور

“این اضطراب لجام گسیخته در فضاهای آنلاینی که در آن دروغ و اطلاعات نادرست رشد می کند خانه خود را پیدا کرده است: ادعاهای نادرست و نادرست در مورد برنده شدن نامزدها، اظهارات تایید نشده مربوط به شیوه های رای گیری، حساب های جعلی و تقلید آمیز شخصیت های عمومی…”

مادونگ افزود که پلتفرم ها زمانی مداخلات را اجرا کردند که خیلی دیر شده بود و بلافاصله پس از انتخابات پایان یافتند. این در حالی است که در کشورهایی مانند کنیا، که نتایج سه انتخابات اخیر در دادگاه به چالش کشیده شده است، زمان و تلاش بیشتری برای مقابله با اطلاعات نادرست و اطلاعات نادرست مورد نیاز است.

تبلیغات سیاسی

این مطالعه همچنین نشان داد که فیس‌بوک به سیاستمداران اجازه می‌دهد تا 48 ساعت قبل از روز انتخابات تبلیغات کنند و این قانون کنیا را نقض می‌کند که موظف است کمپین‌ها دو روز قبل از انتخابات پایان یابد. این نشان داد که مردم هنوز هم می توانند تبلیغات بخرند و متا قوانین سخت گیرانه تری را در کنیا نسبت به بازارهایی مانند ایالات متحده اعمال می کند.

مادونگ همچنین چندین آگهی حاوی نتایج و پیام‌های زودهنگام انتخابات را شناسایی کرد، چیزی که متا گفت اجازه نمی‌دهد و موضوع ایمنی را مطرح کرد.

در این بیانیه آمده است: «هیچ یک از آگهی‌ها برچسب‌های هشداردهنده نداشتند – پلتفرم متا فقط پول تبلیغ‌کننده را گرفت و به آن‌ها اجازه داد اطلاعات تأیید نشده را به مخاطبان پخش کنند.

«هفت آگهی را به سختی می توان خطرناک در نظر گرفت. اما آنچه که ما شناسایی کردیم، همراه با یافته‌های محققان دیگر، نشان می‌دهد که اگر یک پلتفرم نتواند محتوای توهین‌آمیز را در محیطی که قرار بود کنترل‌شده‌ترین محیط آن باشد، شناسایی کند، در این صورت باید این سؤال مطرح شود که آیا اصلاً هیچ گونه حفاظتی در این پلتفرم وجود دارد یا خیر. در این گزارش آمده است.

متا به TechCrunch گفت که “برای اطمینان از رعایت قوانین انتخاباتی مربوطه به تبلیغ کنندگان متکی است”، اما اقداماتی را برای اطمینان از انطباق و شفافیت، از جمله بررسی افرادی که تبلیغات ارسال می کنند، در نظر گرفته است.

ما به طور گسترده ای برای انتخابات کنیا در سال گذشته آماده شدیم و مجموعه ای از اقدامات را برای ایمن نگه داشتن و آگاه نگه داشتن مردم به اجرا گذاشتیم – از جمله ابزارهایی برای شفاف کردن تبلیغات سیاسی تا مردم بتوانند آنها را مورد بررسی قرار دهند و مسئولین را مسئول بدانند. سخنگوی متا گفت: ما در استانداردهای تبلیغاتی خود روشن می کنیم که تبلیغ کنندگان باید از رعایت قوانین انتخاباتی مربوطه در کشوری که می خواهند در آن تبلیغ کنند، اطمینان حاصل کنند.

موزیلا از پلتفرم‌ها می‌خواهد که در مورد اقداماتی که روی سیستم‌های خود انجام می‌دهند شفاف باشند تا نشان دهند چه چیزی برای جلوگیری از اطلاعات نادرست و شروع مداخلات به اندازه کافی (قبل از برگزاری انتخابات) کار می‌کند و سپس پس از دریافت نتایج اعلام شده به تلاش‌ها ادامه دهند.