منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فیات ونچرز، با 25 میلیون دلار سرمایه اولیه، رویکرد “خودی” را برای سرمایه گذاری فین تک در مراحل اولیه ارائه می دهد • TechCrunch

فیات ونچرز، با 25 میلیون دلار سرمایه اولیه، رویکرد “خودی” را برای سرمایه گذاری فین تک در مراحل اولیه ارائه می دهد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فیات ونچرز، با 25 میلیون دلار سرمایه اولیه، رویکرد "خودی" را برای سرمایه گذاری فین تک در مراحل اولیه ارائه می دهد • TechCrunch

شرکای عمومی فیات ونچرز، درو گلاور و الکس هریس، همراه با شریک مدیر، مارکوس فرناندز، در مسیر یافتن و سرمایه‌گذاری در نسل بعدی استارت‌آپ‌های فین‌تک هستند و از سوابق غیرمتعارف خود برای یافتن بنیان‌گذاران به همان اندازه غیرمتعارف استفاده می‌کنند.

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر در مراحل اولیه، که در سال 2021 راه اندازی شد، اکنون با 25 میلیون دلار تعهدات سرمایه برای بستن اولین صندوق خود مسلح شده است. شرکا بر روی ایجاد خدمات مالی و استارت‌آپ‌های فین‌تک برای 90 درصد آمریکایی‌هایی که هنوز پس‌انداز کافی ندارند یا نمی‌دانند چگونه شروع به مدیریت آنچه دارند، متمرکز شده‌اند.

و آنها فقط نمی خواهند سرمایه گذاری کنند. این شرکت رویکرد منحصر به فردی را در نحوه کار با شرکت های خود در پیش گرفته است که در ابتدا بیشتر یک مشارکت بازاریابی و استراتژیک بود. زمانی که شرکا فیات را راه اندازی کردند، این اتفاق افتاد. گلاور گفت که آنها سرمایه ای برای سرمایه گذاری نداشتند، بنابراین از بنیانگذاران سهام مشورتی و حق سرمایه گذاری در نهایت خواستند.

گلاور به TechCrunch گفت که فیات بر درصد مالکیت تمرکز می کند و در شرکت هایی که شرکت در آنها سرمایه گذاری می کند بین 2 تا 2.5 درصد را به خود اختصاص می دهد. این می تواند مانند یک چک 100،000 تا 500،000 دلاری با وجوه موجود باشد تا برخی از شرکت های موفق تر را دو و سه برابر کند.

این رویکرد اولیه به نیمی از یک تجارت با مشارکت‌هایی مانند شرکت‌های وابسته، استراتژی‌ها و تأثیرگذاران تبدیل شده است و نیمی دیگر به عملکرد و رشد مربوط می‌شود.

گلاور افزود: «ما را اساساً به عنوان یک CMO کسری آماده در نظر بگیرید که می‌توانیم وارد آن شویم و به استراتژی و اجرا کمک کنیم.» “یک مدیر ارشد مدیریت مالی 400000 دلاری در سال استخدام نکنید، بلکه اجازه دهید با تیم VPs و CMOs سابق خود وارد شویم و با شما همکاری کنیم تا اکوسیستم خود را برای رشد بسازیم.”

فرناندز به TechCrunch گفت که او معتقد است این رویکرد یکی از “بزرگترین نقاط قوت و مزیت” فیات است و چیزی است که شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر معمولی یک تیم عملیاتی را استخدام می کنند تا زمانی که به صندوق سوم، چهارم یا پنجم خود می رسند، نه اولین صندوق، همانطور که فیات بود. قادر به انجام دادن

شرکا تاکنون این نوع رابطه را با بیش از 100 شرکت ایجاد کرده اند و حداقل سه ماه با آنها کار کرده اند. هریس گفت، در سال 2021، زمانی که آنها یک کسب و کار مخاطره‌آمیز رسمی‌تر ایجاد کردند، می‌گویند که بینش منحصربه‌فردی از شرکت‌ها – خوب، بد و زشت – به آن‌ها داد که به آنها کمک کرد بهترین مکان را برای استقرار سرمایه تعیین کنند.

فرناندز افزود: از هر سه سرمایه گذاری ما دو مورد از این روابط است. “این به ما یک بررسی اضافی داد تا ببینیم آیا آنها با بازار محصول مطابقت دارند یا خیر و پویایی بنیانگذاران را ببینیم، مانند اینکه آیا آنها می توانند بودجه جمع آوری کنند، استخدام کنند و بدانند که شکاف آنها کجاست. شما نمی توانید آن را از تماس ها یا اتاق های داده دریافت کنید.

سرمایه گذاران در صندوق جدید عبارتند از Invesco Private Capital که صندوق را لنگر انداخت، DAHG Capital Partners، Joint Effects LLC، Full Spectrum Capital، Temerity Capital Partners، Now Investments، Mountaineer Capital، Permit Ventures و گروهی از بنیانگذاران فین تک از جمله جاناتان آبلمن از Bestow. کایل دالی از Chime و Chinedu Eleanya از Mulberry.

برخی از سرمایه گذاری های قابل توجه در میان 22 شرکت پرتفوی فیات تا کنون شامل برنامه بانکداری نوجوانان مس است که در ماه آوریل 29 میلیون دلار جمع آوری کرد. شرکت بیمه Breeze که سال گذشته 10 میلیون دلار به دست آورد. و Sleek، یک شرکت پرداخت با یک کلیک که در اوایل سال جاری 1.7 میلیون دلار جمع آوری کرد.

علاوه بر این، خود تیم فیات دارای پیشینه متنوعی است و شرکای آن گفتند که نشان دادن این موضوع در شرکت هایی که در آنها سرمایه گذاری می کنند به همان اندازه مهم است. شصت و هفت درصد سرمایه‌گذاری‌ها در بنیان‌گذاران کم‌نماینده، 30 درصد مؤسسان زن و 40 درصد تحت رهبری اقلیت‌ها هستند.

گلاور گفت: “این واقعاً به پیشینه ما برمی گردد و این چیزی است که ما بیش از همه برای ما ارزش قائل هستیم.” مارکوس اسپانیایی تبار است، من آفریقایی آمریکایی هستم و الکس 100% مردم ما و همچنین یهودی هستند.

او در ادامه بزرگ شدن در اوکلند شرقی را با قرار گرفتن در معرض انواع طبقات اجتماعی-اقتصادی و با والدینی که عمیقاً در کنش مدنی ریشه داشتند، توصیف کرد. در همین حال، مارکوس در تگزاس و در محیطی مشابه بزرگ شد، در حالی که الکس در استاکتون بزرگ شد.

گلاور افزود: «همه ما با این طرز فکر بزرگ شدیم که روی بهترین ایده‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنیم که بیشترین تأثیر را دارند. شبکه‌هایی که ما در آن بزرگ شدیم، شبکه‌های دیگری را ایجاد کردند و به ما دسترسی می‌دهند تا برخی از بهترین بنیان‌گذاران و ایده‌هایی را که کمتر معرفی شده‌اند، ببینیم که بیشترین تأثیر را دارند.»