منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • غول های فناوری ایالات متحده می گویند قانون رقابت توصیه شده هیئت هندی “مطلق گرایانه و واپس گرایانه” است • TechCrunch

غول های فناوری ایالات متحده می گویند قانون رقابت توصیه شده هیئت هندی “مطلق گرایانه و واپس گرایانه” است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
غول های فناوری ایالات متحده می گویند قانون رقابت توصیه شده هیئت هندی "مطلق گرایانه و واپس گرایانه" است • TechCrunch

غول های فناوری ایالات متحده می گویند قانون رقابت توصیه شده هیئت هندی "مطلق گرایانه و واپس گرایانه" است • TechCrunch

یک گروه صنعتی با نفوذ که نماینده گوگل، متا و آمازون در میان سایر شرکت‌های فناوری است، نسبت به قانون رقابت دیجیتال توصیه شده توسط هیئت پارلمانی هند که به دنبال تنظیم اقدامات ادعایی ضدرقابتی آنها است، ابراز نگرانی کرده و این پیشنهاد را ماهیت “مطلق‌گرایانه و قهقرایی” خواند. در آخرین تشدید تنش ها بین غول های فناوری ایالات متحده و دهلی نو.

کمیته دائمی امور مالی پارلمان ماه گذشته توصیه کرد که دولت قانون رقابت دیجیتالی را تصویب کند تا شیوه‌های تجاری ضد رقابتی شرکت‌های فناوری بزرگ را در پلتفرم‌هایشان تنظیم کند و آنها را از تبلیغ ترجیحی برندهای خود یا عدم پشتیبانی از سیستم‌های شخص ثالث منع کند. این پانل گفت که قانون رقابت نه تنها برای کشور ما و اقتصاد نوپای آن، بلکه برای کل جهان یک موهبت خواهد بود.

گروه صنعتی Asia Internet Coalition در بیانیه ای اعلام کرد که قانون رقابت دیجیتال پیشنهادی می تواند به نوآوری دیجیتال در هند آسیب برساند و می تواند بر سرمایه گذاری تجاری در هند تأثیر بگذارد و “هزینه های نامتناسب” برای مصرف کنندگان در بازار جنوب آسیا داشته باشد. این گزارش افزود: گزارش ارائه شده توسط این کمیته ماهیت تجویزی، مطلق و قهقرایی دارد.

هیئت هندی ماه گذشته گفت که توصیه آن از نظر سیستمی برای ضد انحصار مهم است و هشدار داد که غول‌های فناوری “نباید پیشنهادات خود را بر پیشنهادات رقبای خود ترجیح دهند” هنگامی که به عنوان واسطه در بازارهای عرضه و فروش عمل می‌کنند.

توصیه هیئت پارلمانی به قانون پیشنهادی بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا و قانون نوآوری و انتخاب آنلاین آمریکا و قانون بازار برنامه باز اشاره می کند.

گروه صنعتی AIC گفت که هر دو AICOA و OAMA «به دلیل اختلاف نظرهای اساسی و نگرانی در مورد پیامدهای ناخواسته برای مصرف کنندگان، رشد و نوآوری نتوانستند به حمایت دو حزبی دست یابند. به طور خلاصه، هیچ اتفاق نظری وجود ندارد که قانون پیشین به سبک DMA راهی برای رسیدگی به نگرانی‌های رقابتی بالقوه در فضای دیجیتال باشد.»

هند دومین بازار اینترنتی بزرگ جهان است و در دهه گذشته بیش از 75 میلیارد دلار سرمایه گذاری از شرکت هایی مانند گوگل، متا، آمازون و فروشگاه های سرمایه گذاری Sequoia، Lightspeed، SoftBank و Tiger Global جذب کرده است. دهلی نو در طی سه سال گذشته تعدادی تغییر سیاست را برای ایجاد مسئولیت پذیری و انصاف بیشتر در مورد نحوه عملکرد شرکت های فناوری در این کشور تحت فشار قرار داده و پیشنهاد کرده است که بسیاری از غول های ایالات متحده را متزلزل کرده است.

دهلی نو با چندین تغییر سیاست دیگر وارد سال 2023 می شود، از جمله قانون مخابرات که کنترل دولت را بر شرکت های اینترنتی سخت تر می کند.

ما از دولت می خواهیم که ابتدا نظارت کند که آیا این تحولات نظارتی در خارج از کشور منجر به مزایایی بیشتر از هزینه ها می شود یا خیر. به طور خاص، ذکر این نکته ضروری است که دولت اخیراً دو لایحه مهم را پیشنهاد کرده است. ائتلاف اینترنتی آسیا گفت: قانون حفظ حریم خصوصی دیجیتال و قانون اصلاح رقابت (CAB) که هر دو به دنبال حمایت از مصرف کنندگان، حفظ رقابت و تشویق نوآوری های تکنولوژیکی هستند، با تمرکز ویژه بر بازارهای دیجیتال.

بر این اساس، بسیار مهم است که قبل از ارائه پیشنهادهای قانونی جدید، ابتدا تأثیرات این دو لایحه بر اکوسیستم دیجیتال را درک کنیم.»

ساندار پیچای، مدیر اجرایی گوگل ماه گذشته گفت که هند دوره مهمی را سپری می‌کند، زیرا چندین مقررات کلیدی را تهیه می‌کند و گفت که از اینترنت باز و متصل بهره خواهد برد.