منو سایت

عرشه 10 میلیون دلاری Rootine • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
عرشه 10 میلیون دلاری Rootine • TechCrunch

اگر می گفتید برای من، اینکه شرکتی که 70 دلار در ماه برای مولتی ویتامین ها دریافت می کند، می تواند یک دور 10 میلیون دلاری جمع آوری کند، من می خواهم که رسیدها را ببینم و در واقع بسیار کنجکاو هستم که عملکرد آن را ببینم. به نظر می رسد امروز روز شانس من است!

Rootine این شرکت است و بنیانگذاران آن به اندازه کافی مهربان بودند که گروه خود را با من در میان بگذارند. بیایید دریابیم که سرمایه گذاران در این استارتاپ چه دیدند.

این شرکت برای اولین بار در پوشش TechCrunch به عنوان بخشی از شتاب دهنده Techstars در سال 2018 ظاهر شد. آنتونی ها گزارش داد که این شرکت 1500 مشتری پرداخت کننده در اروپا دارد و به دنبال گسترش به ایالات متحده است. به نظر می رسد این یک سفر طولانی بوده است که سرانجام نتیجه داده است.

عرشه Rootine 30 امین بازی من است – زمان می گذرد! اگر خواندن امروز برای شما کافی نیست، می توانید بقیه آنها را اینجا ببینید.


ما به دنبال عرشه‌های منحصربه‌فرد بیشتری برای نابودی هستیم، بنابراین اگر می‌خواهید عرشه‌های خود را ارسال کنید، در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است.


در این عرشه اسلاید می شود

روتین دک از 29 اسلاید تشکیل شده است، و تیم به من گفت هیچ حذفی یا ویرایشی وجود ندارد – این چیزی است که سرمایه‌گذاران هنگام ارائه آن‌ها دیدند!

 1. پوشش شیشه ای
 2. اسلاید خلاصه
 3. اسلاید خلاصه کشش
 4. اسلاید تیم
 5. اسلاید “چرا”.
 6. اسلاید زمینه بازار
 7. اندازه بازار و مسیر بازار در حال کاهش است
 8. اسلاید مشکل
 9. اسلاید راه حل
 10. “جامعه تجربه اعضا را افزایش می دهد” – اسلاید انجمن
 11. اسلاید مدل کسب و کار
 12. مولتی ویتامین دقیق – اسلاید محصول
 13. “پشتیبانی شده توسط انواع آزمایشات آزمایشگاهی خانگی” – اسلاید محصول
 14. “فاکتور شکل نوآورانه برای محصولات غذایی” – اسلاید محصول
 15. اسلاید فناوری
 16. “بازخورد” – اسلاید محصول
 17. اسلاید چگونه کار می کند – نتایج اعضا را ردیابی کنید
 18. اسلاید نتایج مشتری (“عضو”).
 19. لغزنده دستگیره محصول
 20. اسلاید کشش مشتری
 21. اسلاید کشش مشارکتی
 22. اسلاید منظره رقابتی
 23. اسلاید ویژن
 24. اسلاید نقشه راه محصول
 25. اسلاید پیش بینی درآمد
 26. اسلاید توسعه بازار
 27. مشاوران کشویی
 28. اسلاید برای استعلام و استفاده از وجوه
 29. اسلاید اطلاعات تماس

سه چیز برای دوست داشتن

عرشه اسلاید Rootine یک کلاس کارشناسی ارشد است. هر چیزی را که در یک عرشه انتظار دارم را پوشش می دهد. عمیق‌تر از آنچه من می‌خواهم به محصول می‌رود، اما وقتی دوباره آن را بررسی کردم، چیز زیادی نمی‌توانم از این عرشه برای ساخت آن حذف کنم. زیاد بهتر. اتفاقاً چیز زیادی نیست که اضافه کنم. این یک نشانه عالی است. بیایید نگاهی به برخی از نکات برجسته بیندازیم.

اسلاید بپرسید.

با تفاوتی قابل توجه، در تجربه من، اسلاید “پرسش و استفاده از وجوه” رایج ترین اسلاید خراب در عرشه های زمینی است. این یکی بی‌نقص نیست، اما خوشحالم که وجود دارد، زیرا به هدایت مکالمه درباره اتفاقات بعدی کمک می‌کند.

عرشه 10 میلیون دلاری Rootine • TechCrunch

[Slide 28] استفاده عالی از دارایی های اسلاید. اعتبار تصویر: روتین

ای کاش شرکت در این اسلاید چقدر پول جمع آوری می کرد تا زمینه بیشتری به آن بدهد. اما این در کنار موضوع است. من عاشق وضوح اینجا هستم. افزایش 3 برابری ARR و عضویت و راه اندازی هشت محصول جدید مجموعه ای عالی از اهداف است. ای کاش شرکت ضرب الاجل ها را در نظر می گرفت (بله، 3 برابر ARR…اما چه زمانی؟)، و «استخدام کلیدی» و «تیم‌های در حال گسترش» بیش از حد نرم هستند. اما اکثر استارت آپ ها هیچ کدام از این موارد را شامل نمی شوند، بنابراین بسیار خوب است.

اما یک جزئیات کوچک: 30٪ رشد، 40٪ فناوری، 20٪ جامعه، 20٪ عملیات. اوه من این واقع گرایی را دوست دارم که همه چیز در استارتاپ ها می تواند بیش از بودجه باشد، و به حکمت جمع آوری بیش از آنچه فکر می کنید نیاز دارید اعتقاد دارم، اما مطمئن هستم که اکثر سرمایه گذاران ترجیح می دهند از سرمایه برای جمع کردن 100% استفاده کنند.

به عنوان یک استارت‌آپ، درسی که در اینجا وجود دارد این است که نشان دهید که در اطراف خود شفافیت دارید چرا شما در حال جمع آوری پول هستید و همچنین آنچه را که با پول بدست خواهید آورد. بسیار نادر است که هر یک از این موارد را به وضوح مشاهده کنید – و این به معنای واقعی کلمه تمام هدف یک زمین بازی است. مثال روتین بالا نقطه شروع خوبی است. آن را مال خودت کن؛ خوبش کن

گرفتن انبوه

روتین چند اسلاید کششی در عرشه خود دارد (یکی که باعث نارضایتی من می شود، اما ما به آن خواهیم رسید)، اما من دوست دارم که چگونه شماره های خود را به روش های مختلف تغییر می دهد تا نشان دهد که شرکت چقدر خوب کار می کند. اسلاید 19 یک چنگال واقعا عالی را نشان می دهد:

عرشه 10 میلیون دلاری Rootine • TechCrunch

[Slide 19] لعنتی، بتمن. اعتبار تصویر: روتین

افزایش 18 برابری در دو سال از نظر عینی قوی است. فقدان اعداد در محورها کمی تقلب است (چرا ‽)، اما روند واضح است، پس این دلگرم کننده است. اسلایدی که من واقعاً می‌خواهم Rootine را برای آن جشن بگیرم، اسلاید “خلاصه” خیلی زودتر در عرشه است. اسلاید 2:

عرشه 10 میلیون دلاری Rootine • TechCrunch

[Slide 3] داستان را با خلاصه ای از معیارها شروع کنید. اعتبار تصویر: روتین

من طرفدار یک اسلاید خوب تجاری هستم. من از ناهماهنگی ها کمی گیج شده ام. TechCrunch گزارش داد که این شرکت در سال 2018 حدود 1500 مشتری داشت، بنابراین “راه اندازی” در سال 2019 عجیب به نظر می رسد. همچنین نشان دادن اعداد پیش بینی شده به عنوان بخشی از اسلایدها خطرناک است. داشتن آن در دو رنگ (آبی برای اعداد “واقعی” و شاید خاکستری برای اعداد پیش بینی شده) ممکن است منصفانه تر به نظر برسد.

همچنین می خواهم جزئیات بیشتری در مورد اعداد پشت اعداد ببینم. هزینه های کسب، حاشیه ها و همه اعدادی که کسب و کار را به جلو می برند. به خصوص در مورد سری A، جایی که یک شرکت به صراحت خود را برای رشد آماده می کند، خوب است که تفکیک دقیق تری از عملکرد معیارهای مختلف کلیدی در طول زمان داشته باشیم.

هزینه جذب مشتری (CAC) در طول زمان چگونه تکامل یافته است؟ هزینه اولیه هر مشتری و ارزش تخمینی طول عمر هر مشتری چگونه تغییر کرده است؟ در مورد بهای تمام شده کالای فروخته شده (COGS) و غیره چطور؟ به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، این جایی است که من زمان زیادی را صرف بررسی دقیق خود می‌کنم، بنابراین منطقی است که بیشتر – اگر نه همه – را به عنوان بخشی از ارائه درج کنم. اگر خود را آماده رشد می‌دانید، اعدادی را برای حمایت از آن نشان دهید!

به‌عنوان یک استارت‌آپ، به این فکر کنید که چگونه می‌توانید از اعداد و ارقام شرکت خود برای بیان داستان کارهایی که انجام داده‌اید و کارهایی که قرار است انجام دهید، استفاده کنید. اگر اعداد معناداری دارید که واقعاً رشد شرکت شما را نشان می دهد – از آنها برای رسیدن به این نقطه کمک کنید. کاری که شما انجام می دهید دشوار است. لاف زدن، لاف زدن

راه رسیدن به یک میلیارد دلار

عرشه 10 میلیون دلاری Rootine • TechCrunch

[Slide 25] این یک ادعای جسورانه است. اعتبار تصویر: روتین

کل هدف یک استارتاپ این است که مقیاس فوق العاده سریعی داشته باشد. منحنی نمایی که روتین در این منحنی نشان می دهد چشمگیر به نظر می رسد و من از هیجان سرمایه گذاران تعجب نمی کنم. من همچنین مشکوک هستم که سرمایه گذاران بپرسند چگونه در این لحظه. من فکر می کنم که ادعای تبدیل شدن به یک تجارت 1 میلیارد دلاری در عرض شش سال جسورانه و هیجان انگیز است. اما او با دریافت ها بهترین ظاهر را نشان داد.

من در بالا به این اشاره کردم. من دوست دارم اعدادی را ببینم که این منحنی تهاجمی را هدایت می کنند. شک و تردید به کنار؛ اگر بازی VC را انجام می‌دهید و سرمایه رشد را افزایش می‌دهید، این دقیقاً همان ادعایی است که باید بتوانید داشته باشید، با اطمینان و ارقام پشتیبان آن.

در ادامه این حذف، به سه چیز که Rootine می‌توانست بهبود ببخشد یا متفاوت انجام دهد، همراه با پلتفرم کاملش می‌پردازیم!