منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • طرح تحت حمایت Lyft برای تامین مالی خودروهای الکتریکی در کالیفرنیا با شکست مواجه شد • TechCrunch

طرح تحت حمایت Lyft برای تامین مالی خودروهای الکتریکی در کالیفرنیا با شکست مواجه شد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
طرح تحت حمایت Lyft برای تامین مالی خودروهای الکتریکی در کالیفرنیا با شکست مواجه شد • TechCrunch

طرح تحت حمایت Lyft برای تامین مالی خودروهای الکتریکی در کالیفرنیا با شکست مواجه شد • TechCrunch

رای دهندگان کالیفرنیا طرحی را برای مقرون به صرفه تر کردن وسایل نقلیه الکتریکی برای برخی از ساکنان رد کردند و ضربه ای به صنعت Lyft و EV وارد کرد.

پیشنهاد 30 مالیات ساکنانی را که بیش از 2 میلیون دلار در سال برای یارانه دادن به خودروهای برقی و ایستگاه های شارژ عمومی و همچنین برنامه های پیشگیری از آتش سوزی در جنگل ها دریافت می کنند، خواهد داشت. حتی با تنها 41 درصد آرا جمع آوری شده تا کنون، شکست آشکار بود. از بعدازظهر چهارشنبه، حدود 59 درصد از رای دهندگان این پیشنهاد را رد کردند.

شکست این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که چندین ایالت در تلاشی فوری برای کاهش آلودگی آب و هوا، خودروهای گازسوز را ممنوع می‌کنند.

حامی اصلی پروپ. 30 Lyft بود که بیشتر از آن پرداخت کرد 48 میلیون دلار برای حمایت از مالیات بر ثروت آینده. مخالفان این اقدام – که شامل فرماندار دموکرات گاوین نیوسام و سرمایه‌داران ریسک‌پذیر مایکل موریتز و ران کانوی می‌شد – طرح پیشنهادی 30 را “جنایت لیفت” نامیدند و آن را “طرحی برای پوشش بیشتر جیب‌های میلیاردرهای فناوری سیلیکون ولی” نامیدند.

با این حال پیشنهاد 30 شامل معافیت هایی برای شرکت های به اشتراک گذاری سواری نمی شود. برای کاهش قیمت خودروهای الکتریکی برای افراد، از جمله رانندگان اپلیکیشن‌های سواری مانند Lyft و Uber، ده‌ها میلیارد دلار جمع‌آوری می‌شود. هر دو شرکت متعهد شده اند که تا سال 2030 برقی شوند و این اقدام می تواند به آنها در دستیابی به اهدافشان کمک کند.

در اوایل سال جاری، کالیفرنیا دستور داد که تقریباً تمام وسایل نقلیه مشترک سواری تا سال 2030 الکتریکی شوند، بخشی از یک تلاش بزرگتر برای خارج کردن موتورهای احتراقی از جاده. اگرچه ایالت در حال حاضر برنامه هایی را برای کمک به پرداخت هزینه های برق رسانی اجرا می کند، Prop. 30 می تواند کمک های بیشتری ارائه دهد. بدون آن، شرکت‌های اپلیکیشن‌های سواری ممکن است مجبور شوند به هر طریقی پول بیشتری بپردازند تا رانندگان خود را تشویق کنند تا از دستورات ایالت پیروی کنند.

لیفت در بیانیه‌ای به TechCrunch، نتایج رای‌گیری را “یک شکست ناگوار برای جنبش آب و هوا” خواند. در سراسر خیابان، کمپین No on Prop 30 گفت که نتایج “به لطف رهبری شجاع فرماندار و انجمن معلمان کالیفرنیا” است.

اگرچه گزینه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر به تدریج به بازار می‌آیند، وسایل نقلیه الکتریکی به طور کلی هنوز در کمبود هستند و اکثر آنها برای اکثر مردم بسیار گران هستند. به گفته EPA، این برای آب و هوا خوب نیست، زیرا وسایل نقلیه سبک مانند خودروها و SUV ها بیش از نیمی از آلاینده های مربوط به حمل و نقل ایالات متحده را تشکیل می دهند.

در نزدک، Lyft با 2.4 درصد کاهش نسبت به روز گذشته، با 10.64 دلار بسته شد. این کاهش در مقایسه با کاهشی که سهامداران Lyft در روز دوشنبه متحمل شدند، پس از افشای زیان‌های هنگفت در آخرین گزارش سه ماهه خود، کمتر است. در اوایل این ماه، Lyft 683 کارمند یا حدود 13 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد.