منو سایت

ضربه زدن به زمین • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ضربه زدن به زمین • TechCrunch

سلام و به Max Q خوش آمدید! ما در TC HQ کار می کنیم، و به نظر می رسد که صنعت فضایی نیز همینطور است – اخبار زیادی منتشر شده است، که به معنای بسیار زیاد برای رسیدن به این موضوع است! ادامه مطلب را بخوانید.

در این نسخه:

 • با Impulse Space هماهنگ شوید
 • SpaceX پرتاب را در سال 2023 با Transporter-6 آغاز می کند
 • اخبار Momentus، سازمان تحقیقات فضایی هند و موارد دیگر

استارت‌آپ حمل‌ونقل فضایی Impulse Space اواخر امسال با یک مأموریت اشتراک‌گذاری سواری SpaceX وارد مدار می‌شود زیرا برای اولین بار به دنبال اثبات فناوری مانور مداری و سرویس‌دهی خود است.

در حالی که همیشه فشار زیادی قبل از دمو افتتاحیه وجود دارد، احتمالاً چشم‌ها بیش از حد معمول به ماموریت Impulse خواهد بود. این تنها به این دلیل است که این استارتاپ توسط تام مولر، رئیس سابق نیروی محرکه اسپیس ایکس، یک مهندس باهوش که توسعه موتور مرلین را که موشک فالکون 9 را تامین می‌کند، رهبری می‌کند – همان موشکی که ایمپالس برای رسیدن به فضا از آن استفاده می‌کند.

ایمپالس ابتدا اولین وسیله نقلیه خدمات مداری خود را برای آزمایش نیروی محرکه، تحویل محموله و میزبانی، نرم افزار، ارتباطات و قابلیت های مانور خود به فضا می فرستد. این شرکت امروز اعلام کرد که این فضاپیما که میرا نام دارد، در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی سوار بر ماموریت اشتراک‌گذاری سفر اسپیس ایکس به نام Transporter-9 خواهد شد.

موشک روی سکوی پرتاب

اعتبار تصویر: کوین دیچ/گتی ایماژ

اسپیس ایکس سه شنبه گذشته بیش از 100 محموله را با یک فالکون 9 به مدار فرستاد که ششمین ماموریت برنامه اشتراک گذاری ماهواره کوچک خود بود. اما در حالی که این شرکت موشک در حال حاضر در پرتاب ها استاد است – اسپیس ایکس تنها در سال 2022 با 61 پرتاب یک سال رکورد را به پایان رساند – برای تعداد انگشت شماری از استارت آپ های فضایی، Transporter-6 نقطه عطفی را رقم زد.

این استارت آپ ها شامل لانچر است که اولین ماموریت یدک کش فضایی خود را انجام می دهد. Magdrive که یک نمایش فناوری مقدماتی در مدار ارائه می دهد. و Epic Aerospace که برای اولین بار یک یدک کش فضایی را نیز پرتاب کردند. Transporter-6 همچنین ماهواره هایی را برای Planet Labs و Spire Global و همچنین محموله های دیگر برای مشتریان علمی، تحقیقاتی و تجاری حمل می کرد.

ضربه زدن به زمین • TechCrunch

اعتبار تصویر: شروع کننده/جان کراوس(در یک پنجره جدید باز می شود)

اخبار بیشتر از TC و فراتر از آن

 • منشاء آبی ممکن است شرح شغلی را برای یک پروژه یدک کش فضایی مخفی برای مدت طولانی باقی گذاشته باشد… Ars Technica حرف خود را می دهد. (Ars Technica)
 • ماشین های بصری یک مریخ نورد را برای شرکت رباتیک Dymon مستقر در ژاپن در دومین ماموریت خود به ماه پرواز خواهد کرد. مریخ نورد یائوکی با فرودگر Nova-C شرکت Intuitive Machines در نیمه دوم سال جاری به سمت قطب جنوب ماه حرکت خواهد کرد. (ماشین های بصری)
 • ایریدیوم با کوالکام همکاری می کند تا در سال جاری اتصال ماهواره ای را به چندین گوشی هوشمند اندرویدی جدید بیاورد. (واشنگتن پست)
 • در فضا فرودگر ماه HAKUTO-R Mission 1 دومین مدار خود را با موفقیت انجام داد کنترل مانور، نگه داشتن آن در مسیر رسیدن به ماه در بهار امسال. (فضا)
 • John Deere یک شریک ماهواره ای را نهایی کرده است زیرا شرکت ماشین آلات کشاورزی به دنبال ساخت محصول داده های مکانی خود برای کشاورزان است. (CNBC)
 • مایکروسافت و در سازمان تحقیقات فضایی هند یادداشت تفاهمی امضا کرد تا به استارت‌آپ‌های فضایی هند دسترسی رایگان به ابزارهای ابری غول فناوری بدهد. (TechCrunch)
 • ستاره شمالی زمین و فضا یک مجموعه 35 میلیون دلاری سری C را برای صورت فلکی آگاهی موقعیت فضایی خود بسته است. دور توسط دکارتی هدایت شد. (ستاره شمالی)
 • اسپیس ایکس بر اساس ایمیل‌ها، 750 میلیون دلار با ارزش 137 میلیارد دلار جمع‌آوری می‌کند که احتمالاً آندرسن هوروویتز در این دور پیشتاز است. (CNBC)
 • مدار ویرجین او به دنبال تاریخ پرتابی در 9 ژانویه برای مأموریت افتتاحیه خود از بریتانیا (و اولین پرواز فضایی بریتانیا تا کنون) است. (اسپیس نیوز)
 • ویجر کیهان شریک جدیدی برای ایستگاه فضایی خصوصی خود Starlab پیدا کرد: ایرباس دفاع و فضا. ایرباس “پشتیبانی فنی و تخصص” را برای ایستگاه فضایی، که وویجر می گوید در سال 2028 به فضا پرتاب خواهد شد، ارائه خواهد کرد (ویجر)

مکس کیو توسط من برای شما آورده شده است، آریا علمالهدایی. اگر از خواندن Max Q لذت می برید، آن را برای یکی از دوستان خود فوروارد کنید.