منو سایت

ضد آدام نویمان – TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ضد آدام نویمان – TechCrunch

بر اساس گزارش‌هایی که در اوایل این هفته منتشر شد، آدام نویمان، یکی از بنیان‌گذاران بحث‌برانگیز WeWork، در حال ایجاد شبکه گسترده‌ای از املاک مسکونی است که – ما فرض می‌کنیم – می‌توان آن‌ها را به صورت بسیار منعطف به افرادی که این کار را انجام می‌دهند اجاره داد. آنها نمی‌خواهند در یک مکان یا اجاره‌نشین محدود شوند، اما به عنوان «شهروندان جهان» زندگی کنند. این چشم انداز پشت یک شرکت قبلی بود که نیومن تأسیس کرد، WeLive، یک شاخه کوتاه مدت از شرکت بسیار شناخته شده او، WeWork، و این ایده ای است که در دنیای کار از راه دور پس از Covid-19، منطقی تر از همیشه.

در اینجا نحوه صحبت نویمان با گاردین در مورد این ایده در سال 2016 آمده است: «این یک روش جدید زندگی خواهد بود، روز از نو، هفته به هفته، ماه به ماه، سال به سال. شما شهروند جهانی جهان خواهید بود. اگر عضو یکی هستید، عضو همه آنها هستید.

این ایده آنقدر به موقع است که ممکن است یک کارآفرین سریالی دیگر حتی در نسخه خود جلوتر باشد – حتی اگر قبلاً نام او را نشنیده باشید. او بیل اسمیت، 36 ساله، بنیانگذار شرکت سه ساله، 600 نفره، منعطف و اجاره ای مبله The Landing است.

اسمیت که پیراهن های دکمه دار را به تی شرت های گرافیکی ترجیح می دهد، از بسیاری جهات ضد نویمان است. در حالی که درام واقعی نویمان با سرمایه گذارانش تبدیل به خوراک یک سریال تلویزیونی شد، اسمیت، با هیاهوی کمی، پول زیادی را برای حامیانش به ارمغان آورد. اسمیت پس از جمع‌آوری سرمایه از دوستان و خانواده برای یک شرکت کارت‌های قابل شارژ مجدد ویزا در 20 سالگی، این لباس را به شرکت بانکی Green Dot به مبلغ ده‌ها میلیون دلار فروخت. استارت آپ بعدی او، Shipt، یک شرکت تحویل همان روز که اسمیت در سال 2014 تأسیس کرد، در سال 2017 به قیمت 550 میلیون دلار به Target فروخته شد.

اسمیت – بر خلاف نویمان که مقدار زیادی از WeWork را با قیمتی بسیار غیر واقعی به سافت بانک فروخت – در مورد سرمایه گذاری خطرپذیر نیز محافظه کار بود. شیپت قبل از فروش 65 میلیون دلار از شرکت ریسک پذیر Greycroft و دیگران جمع آوری کرد، اما اسمیت همچنان مالک نیمی از شرکت بود. نتیجه ای که او اکنون آن را «تغییرگر بازی» می نامد، به او اعتماد به نفس و سرمایه کافی داد که اکنون حداقل 15 میلیون دلار از پول خود را در لندینگ سرمایه گذاری کرده است که یک سوم آن متعلق به اوست. (طبق گزارش فوربس، لندینگ تا به امروز 237 میلیون دلار از سرمایه گذاری خطرپذیر با ارزش 475 میلیون دلار، از جمله از گریکرافت، جمع آوری کرده است. در همین حال، Flow، که هنوز راه اندازی نشده است، به تازگی 350 میلیون دلار سرمایه از اندرسن هوروویتز با ارزش 1 گزارش شده جمع آوری کرده است. میلیارد دلار.)

جدای از چنین تفاوت‌هایی، به نظر می‌رسد هر دو فرصت بسیار مشابهی را برای ایجاد بستری دنبال می‌کنند که هرکسی که مایل به پرداخت حق بیمه کوچک است بتواند به آن بپیوندد تا سبک زندگی بسیار انعطاف‌پذیری داشته باشد.

این یک بازی حدس‌آمیزی است که نویمان می‌تواند چه چیزی را از یک عضو دریافت کند، اگرچه می‌توان تصور کرد که بر اساس ظاهر اکثر مکان‌های WeWork، یک زیبایی‌شناسی از نوع SoHo با قیمت آن دریافت کند. در مورد لندینگ، حق عضویت 199 دلار در سال است و اجاره 30 تا 40 درصد بالاتر از مبلغی است که خود لندینگ به مالکان ساختمان برای اجاره فضای خود می پردازد. اما در ازای حداقل یک تعهد شش ماهه، یک عضو لندینگ می‌تواند در تعداد فزاینده‌ای از مکان‌ها – از جمله تامپا، آستین و لاس وگاس – زندگی کند که لندینگ آپارتمان‌هایی را اجاره کرده است. اعضا اجاره‌های کاملاً مبله را دریافت می‌کنند (لندینگ دارای مبلمان بی‌ضرر خود است که در ویتنام ساخته شده و برای کاهش هزینه‌ها به ایالات متحده ارسال می‌شود). و طولانی ترین عضوی که باید در یک مکان بماند؟ فقط یک ماه

پس از خواندن یک قطعه (بسیار خوب) فوربس در مورد کسب و کار در اوایل این هفته، از اسمیت خواستیم تا در مورد برخی از سوالات خودمان توضیح دهد، از جمله اینکه چه درس هایی از تماشای آدام نویمان از دور آموخته است. می توانید این گفتگو را در اینجا بشنوید. به جز، ویرایش شده برای طول، زیر را دنبال کنید.

شما تخمین می زنید که شاید 10 درصد از 40 میلیون آمریکایی که اکنون در آپارتمان زندگی می کنند می توانند خانه های مبله و انعطاف پذیر را برای اقامت در یک دهه انتخاب کنند. چگونه به این تخمین رسیدید؟

وقتی به تمام جنبه های دیگر زندگی ما در دهه گذشته فکر می کنید، نحوه زندگی ما کاملاً تغییر کرده است. اما آپارتمان نشینی معمولاً یک فرآیند آفلاین و بسیار قدیمی است. آزادی، انعطاف و راحتی زیادی در مدل فعلی وجود ندارد. . و بسیاری از 40 میلیون نفری که آنها امروز استخدام می کنند بین 20 تا 40 سال سن دارند و خواهان این انعطاف هستند.

شما “انعطاف پذیری” را به حد افراط می رسانید. این به عنوان یک مصرف کننده جذاب است، اما از منظر تجاری، چگونه آن را منطقی می کنید؟

ما در تلاش برای ایجاد یک برند تعطیلات یا تجارت مسافرتی نیستیم. افرادی که با Landing زندگی می کنند به این سبک زندگی و زندگی پلت فرم ما متعهد هستند، که به ما امکان می دهد اشغال واقعاً بالایی داشته باشیم. و اگر بتوانید از اشغال بالا اطمینان حاصل کنید، می توانید این محصول را با قیمتی مقرون به صرفه برای تعداد زیادی از افرادی که مدت طولانی اقامت دارند، تهیه کنید.

مردم چقدر تمایل دارند در یک مکان بمانند؟

در حال حاضر افراد به طور متوسط ​​حدود شش ماه در یک مکان می مانند.

آیا شما هر نوع تعمیر خانه انجام می دهید؟ قبل از اینکه Landing را شروع کنید، سعی داشتید یک بازار از نوع خدمات خانگی بسازید.

ما نمی کنیم. بازسازی خانه توسط شرکت هایی انجام می شود که دارای املاکی هستند که ما در آن هستیم. ما نظافت و این نوع خدمات را ارائه می دهیم. هر چند حق با شماست. اولین شرکتی که ایجاد کردم [after Shipt] به نوعی یک سرویس خانه دربان برای صاحبان خانه بود و ما آن را برای حدود یک ماه آزمایش کردیم و بسیار سریع شکست خورد و تصمیم گرفتیم از آن به جایی که اکنون فرود است حرکت کنیم.

شما از داده ها استفاده می کنید تا بفهمید که چگونه هزینه های خود را کاهش دهید، از جمله تنظیم قیمت ها بر اساس مکان و فصل. آیا می توانید کمی بیشتر در مورد نوع داده هایی که پردازش می کنید و نحوه استفاده از آنها به اشتراک بگذارید؟ به همین ترتیب، زمانی که مشتریان خود در داخل یک واحد هستند، چقدر می توانید از آنها دریافت کنید؟

ما باید بدانیم مردم کجا می‌خواهند زندگی کنند تا بتوانیم منابع موجود و آماده داشته باشیم، بنابراین به محله‌هایی که مردم به دنبال آن هستند نگاه کنیم. چه زمانی از سال می خواهند در آنجا زندگی کنند. و با چه سرعتی می خواهند حرکت کنند، و ما از این اطلاعات برای افزایش تلاش های خود برای تحویل استفاده می کنیم.

ما همچنین مراکز توزیع و شبکه تحویل آخرین مایل خود را داریم و از داده ها برای تعیین محل سرمایه گذاری در آن سمت کسب و کار استفاده می کنیم. برخی از زمان‌های سال ممکن است تقاضای زیادی برای جابه‌جایی در بخش‌های خاصی از فونیکس وجود داشته باشد، در حالی که در بخش‌های دیگر سال شاهد افزایش تقاضا در میامی هستیم و ما باید اقلام فیزیکی آماده ارسال در آن مناطق داشته باشیم تا مردم بتوانند حرکت کنند. خیلی سریع

نرم افزار شما قبل از امضای قرارداد اجاره با صاحبخانه، یک آپارتمان را فهرست می کند، سپس مستاجر را پیدا می کنید. هنگامی که آن مستاجر با شما قرارداد اجاره امضا کرد، شما اجاره نامه را با صاحبخانه امضا می کنید و آپارتمان را مبله می کنید. اینطوری میشه؟

بله، بنابراین چیزی که ما ایجاد کرده‌ایم اولین مدل درخواستی برای ساخت تجهیزاتی مانند این است. یک جامعه آپارتمانی واحدها را در سایت ما فهرست می کند، سپس فناوری و زیرساخت عملیاتی را برای ایجاد “فرود” در عرض چند روز ایجاد کردیم، که بسیار ساده به نظر می رسد، اما زمانی که به همه چیزهایی که برای مبله و ایجاد نیاز دارید فکر می کنید بسیار پیچیده است. یک خانه کامل از مبل شما در کنار ظروف نقره.

آیا توسعه نرم افزار تمرکز اصلی شماست؟

یک جزء فناوری عظیم در فرود وجود دارد. ما کل پلت فرمی را ایجاد کردیم که کسب و کار ما را هدایت می کند، همه چیزهایی که در سایت ما می بینید، از کشف و رزرو خانه تا تجربه پس از ورود، از جمله نحوه ورود شما به ساختمان و [ensuring all your needs are met] تا زمانی که شما آنجا زندگی می کنید اینها همچنین برنامه هایی هستند که تیم های خدمات میدانی ما از آنها استفاده می کنند. این فناوری است که مراکز توزیع و شبکه تحویل آخرین مایل ما را نیرو می دهد. بنابراین مقدار قابل توجهی از فناوری وجود دارد که باید برای اجرای این تجارت بسازیم. این چیزی نیست که بتوانید فقط از قفسه بخرید.

آیا اصلاً روی ساختمان هایی با فضاهای عمومی تمرکز می کنید؟ اینکه چگونه مردم به معنای واقعی کلمه جریان پیدا می‌کنند و با هم جمع می‌شوند، تمرکز آدام نویمان بود، و من حدس می‌زنم که همچنان با شرکت او Flow باشد. در دنیایی که افراد کمتری وارد دفاتر می شوند، آیا این موضوع در هنگام نگاه کردن به ساختمان ها مورد توجه قرار می گیرد؟

ما به جامعه بیشتر از سطح محله فکر می کنیم نه فقط در سطح دارایی. اگر به جامعه مسکن معمولی فکر کنید، ممکن است 250 واحد وجود داشته باشد، بنابراین تعداد افراد زیادی نیست و [they] یک گروه بسیار متنوع با علایق منحصر به فرد خواهد بود. بنابراین ما بیشتر در سطح محله به این موضوع فکر می کنیم و به عنوان مثال، جامعه ای را بین افرادی که این سبک زندگی را در بخشی از میامی انتخاب کرده اند ایجاد می کنیم.

شما با صاحبان آپارتمان قراردادهای یک ساله امضا می کنید. چرا آن فضاها را کمی بیشتر قفل نکنید و امیدواریم اجاره بهتری قفل کنید؟

البته می‌توانیم برای انجام معاملات چندساله تلاش کنیم، اما به نظر من بهتر است که تعهدات اجاره‌ای در شرکت بسیار کم باشد. ما نقطه مقابل مدل WeWork خواهیم بود که در آن تعهدات اجاره بسیار کمی داریم. و ما می توانیم انعطاف پذیر باشیم زیرا تغییراتی در بازارها وجود دارد. [Also]، با گذشت زمان ما با مالکان شریک خواهیم شد تا این محصول را به ساختمان آنها بیاوریم و واقعاً یک محصول اجاره Landing نخواهد بود. آنها به سادگی به پلت فرم فرود می پیوندند. آنها با استفاده از فناوری و استانداردهای ما کار خواهند کرد، و این مدل نخواهد بود، لندینگ آن را اجاره می‌کند و متعهد به آن اجاره است.

بنابراین آیا Landing به نوعی به یک شرکت SaaS سازمانی تبدیل خواهد شد؟

احتمالاً داشتن یک مؤلفه SaaS بهترین راه برای توصیف آن است، بله.

به عنوان یک دانش آموز این فضا، آیا درس های دیگری از WeWork وجود دارد که شما آن ها را تکرار کنید یا از آنها اجتناب کنید؟

WeWork و Landing واقعاً مشاغل متفاوتی هستند – اداری در مقابل مسکونی فقط یک مقوله کاملاً متفاوت است. اما چیزی که من واقعاً آموخته ام، و نه مستقیماً از WeWork، بلکه به طور کلی، این است که اقتصاد واحد یک کسب و کار حیاتی است. در روزهای اولیه هر شرکتی، شما سعی می کنید اقتصاد واحد را درک کنید. اما به ویژه در این مورد، ما باید خیلی سریع بر اقتصاد واحد مسلط می شدیم. ما پنج یا شش سال فرصت نداشتیم که آن را مانند بسیاری از مشاغل مصرف کننده دیگر ثابت کنیم، و فکر می کنم این به این دلیل است که مردم WeWork را دیدند و همه چالش ها را در آنجا دیدند.