منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • صنعت امنیت سایبری اسرائیل در سال 2022 چقدر خوب عمل کرد؟ • TechCrunch

صنعت امنیت سایبری اسرائیل در سال 2022 چقدر خوب عمل کرد؟ • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
صنعت امنیت سایبری اسرائیل در سال 2022 چقدر خوب عمل کرد؟ • TechCrunch

صنعت امنیت سایبری اسرائیل در سال 2022 چقدر خوب عمل کرد؟ • TechCrunch

رتبه بندی های عظیم و دورهای مالی 2021 فضای کمی برای خوش بینی در مورد وضعیت صنعت امنیت سایبری اسرائیل در سال 2022 باقی نگذاشتند و حس امنیت را در سه ماهه اول سال جدید القا کردند. در حالی که سایر بخش‌ها با گذشت سال شروع به احساس نوسانات و جریان در حال تغییر بازار کردند، سرمایه همچنان آزادانه به سمت امنیت سایبری جریان می‌یابد، و این باور را بیشتر تقویت می‌کند که این یک لبه انعطاف‌پذیر فناوری است، از نوسانات بازار مصون است و نمی‌تواند شوکه شود. کاهش می یابد

پس از بسته شدن کتاب در سال 2022 در این هفته، به جرات می توان گفت که خوش بینی تا حدودی نابجا بود. در نگاهی به گذشته، سال 2021 را می توان به عنوان یک ناهنجاری طبقه بندی کرد که صنعت را به رکود کشاند، با ارزش گذاری های متورم بیش از درآمد واقعی و دورهای تأمین مالی با سرعتی ناسالم افزایش یافت. پیامدهای این مارپیچ در تجزیه و تحلیل سال 2022 ما از داده های مالی و M&A برای اکوسیستم امنیت سایبری اسرائیل مشهود است.

SOCN 2022 Infographic: State of Cybernation 2022

اعتبار تصویر: YL Ventures (در یک پنجره جدید باز می شود)

در سال 2022، کل بودجه برای استارت آپ های امنیت سایبری در اسرائیل به شدت 64 درصد کاهش یافت، از 8.84 میلیارد دلار در سال 2021 به 3.22 میلیارد دلار در سال جاری، و تعداد دورهای تأمین مالی از 135 در سال 2021 در سال 94 کاهش یافت. در مقایسه با کل بودجه در سال 2020 2.75 میلیارد دلار در 109 دور تأمین مالی)، به نظر می رسد که سال 2021 یک ضربه بزرگ در رادار بود و این صنعت از جایی که در سال 2020 متوقف شد، ادامه می یابد.

بیشتر سرمایه‌ای که به صنعت امنیت سایبری اسرائیل سرازیر شده است، مستقیماً به دور اولیه استارت‌آپ‌های اولیه سرازیر شده است.

مرحله اولیه بودجه را دریافت می کند

داده های ما نشان می دهد که بیشتر سرمایه که من کردم هجوم امنیت سایبری در سال جاری مستقیماً به یک حوزه کاملاً متمایز سرازیر شد: دور اولیه استارت آپ های امنیت سایبری در مراحل اولیه. میانگین دور دانه برای سال 2022 در واقع رکورد سال 2021 (7 میلیون دلار) را شکست و به 9 میلیون دلار رسید. به طور کلی، بودجه بذر در سال جاری 65 درصد افزایش یافته است، از 233 میلیون دلار در سال 2021 به 384 میلیون دلار در سال 2022.

این مقدار خیره کننده سرمایه اختصاص داده شده به مراحل اولیه ساخت شرکت، نشان دهنده اعتماد مداوم سرمایه گذاران به پتانسیل صنعت امنیت سایبری برای نوآوری و ایجاد راه حل برای تهدیدات حاد فزاینده است.

وضعیت سایبرناسیون 2022: روندهای تامین مالی

اعتبار تصویر: YL Ventures (در یک پنجره جدید باز می شود)

به‌علاوه، دشواری افزایش دورهای سری A در سال جاری را نشان می‌دهد، زیرا آستانه سرمایه‌گذاران برای این دوره‌ها با توجه به بحران اقتصادی افزایش یافته است. اگرچه تعداد دورهای سری A از سال 2021 تقریباً بدون تغییر باقی مانده است (30 دور در سال گذشته و 24 دور در سال 2022)، سرمایه گذاران ترجیح داده اند از دور اولیه استارتاپ هایی حمایت کنند که از همان ابتدا به طور پایدار و محتاطانه رشد خواهند کرد.

وضعیت ملت سایبری: رشد بذر برای استارت‌آپ‌های کمتر

اعتبار تصویر: YL Ventures (در یک پنجره جدید باز می شود)

ایرن رزنیکوف، مدیر توسعه شرکت ها و شرکت های سنتینل وان می گوید: «سرمایه گذاران می دانند که سرمایه گذاری اولیه پایه روشنی دارد زیرا هزینه های ساخت یک شرکت کاهش نیافته است. آن‌ها می‌دانند که ساختن یک شرکت از ابتدا و اطمینان از رسیدن آن به دور سری A با حداکثر بلوغ و در عین حال رسیدن به تمام معیارهای آن هزینه دارد. در عین حال، سرمایه‌گذاران از تیم‌های مؤسس انتظار دارند که اهداف روشنی را برای دستیابی به سری A تعیین کنند و به دنبال دستیابی به تناسب محصول با بازار در مراحل اولیه با تعامل سریع‌تر با مشتریان بالقوه باشند.

این اعتماد بین بنیانگذاران امنیت سایبری مشترک است که علیرغم نوسانات بازار امسال، همچنان به پتانسیل ایجاد چیزی معنادار برای حفاظت از شرکت و تداوم کسب و کار اعتقاد دارند. اسلاویک مارکوویچ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Descope، یک استارت آپ مخفی که خدماتی را برای توسعه دهندگان اپلیکیشن در فضای احراز هویت ایجاد می کند، می گوید: «استارتاپ های در مراحل اولیه به بهترین وجه برای پاسخگویی به نیازهای در حال تغییر یک بازار با محدودیت مالی مجهز هستند.

«یک اقتصاد فشرده معمولاً با افزایش تقلب و حملات سایبری همراه است. پذیرش و تبدیل مصرف‌کننده در این بازار بسیار حیاتی‌تر شده است، زیرا کسب‌وکارها به دنبال راه‌حل‌هایی هستند که استرس را برای مشتریان نهایی خود کاهش دهند تا از هرگونه منبع ریزش جلوگیری کنند. ایجاد تیم‌هایی در شرکت‌های اولیه که بر حل این مشکلات تمرکز می‌کنند، به جذب علاقه سرمایه‌گذاران ادامه خواهد داد.»

بازگشت جانبازان سایبری