منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شین با کهنه‌کار علی‌بابا • TechCrunch به برند شخص ثالث می‌پرد

شین با کهنه‌کار علی‌بابا • TechCrunch به برند شخص ثالث می‌پرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شین با کهنه‌کار علی‌بابا • TechCrunch به برند شخص ثالث می‌پرد

شین با کهنه‌کار علی‌بابا • TechCrunch به برند شخص ثالث می‌پرد

شین، غول مد فوق‌العاده‌ای که جهان را طوفان کرده است، یکی دیگر از مدیران سنگین وزن را برای کمک به هدایت کشتی آورده است. اخیراً جسیکا لیو، رئیس سابق غول تجارت الکترونیک آسیای جنوب شرقی Lazada را به عنوان معاون عملیات برند جهانی خود استخدام کرده است.

بر اساس پست لینکدین Shane، لیو مسئول “مشارکت با برند جهانی” خواهد بود. با توجه به اینکه این پلتفرم بیشتر بر روی برندهای خصوصی Shein، Romwe و Sheglam تمرکز دارد، این یک پیشرفت جذاب است. TechCrunch برای جزئیات بیشتر در مورد برنامه های خود برای مشارکت جهانی با Shein تماس گرفت.

در حال حاضر نشانه‌هایی وجود دارد که شین می‌خواهد با گسترش افقی خود در لوازم خانگی، محصولات حیوانات خانگی و جاه‌طلبانه‌ترین فشارش پس از مد – لوازم آرایشی که تحت برند شگلام قرار دارد، به یک پلتفرم تجارت الکترونیک فراگیر تبدیل شود.

به گزارش پایگاه خبری چینی 36kr، پیش‌بینی می‌شود که شین در سال 2022 30 میلیارد دلار ارزش کالای ناخالص تولید کند که از انتظارات بالاتر است. در مقایسه، در سال 2021، H&M محصولاتی به ارزش 199 میلیارد کرون (19.3 میلیارد دلار) فروخت. اما تجارت کم حاشیه و پرتعداد Shein به طور فزاینده ای توسط همتای چینی اش Temu، خواهر و برادر خارج از کشور Pinduoduo تهدید می شود. طی چند ماه، Temu به فروشگاه‌های اپلیکیشن ایالات متحده رفت و هفته‌ها در صدر همه برنامه‌های رایگان قرار گرفت.

کار با مارک‌های خارجی می‌تواند به شین کمک کند تا به جای تکیه بر توسعه داخلی، دسته‌بندی محصولات را سریع‌تر افزایش دهد. شین در مدیریت شبکه وسیعی از تولیدکنندگان قراردادی استاد شده است، اما احتمالاً با دنیای پر زرق و برق برندها غریبه است. خریداران اکنون می توانند Aukey، غول الکترونیکی را که سال گذشته توسط آمازون با فروشندگان چینی ضربه خورد، در Shein پیدا کنند.

لیو با توجه به تجربه گسترده‌اش در برند شین، کاندید مناسبی برای ایجاد کسب‌وکار شخص ثالث شین به نظر می‌رسد. حرفه تجارت الکترونیکی او تقریباً دو دهه پیش با آمازون چین آغاز شد، قبل از اینکه به مدیریت بخش مد و لوکس Tmall، فروشگاه آنلاین علی بابا برای برندهای بزرگ بپردازد. دوره کاری او در لازادا، عضو Rocket Internet که توسط علی بابا خریداری شد، کمتر از دو سال به طول انجامید.

لیو تنها یکی از معدود پیشکسوتان صنعت است که اخیرا توسط Shein برای تقویت استعداد خود استخدام شده است، زیرا این شرکت به دنبال حوزه‌های رشد جدید است و برای رسیدگی به چالش‌های محیطی، اجتماعی و حاکمیتی یا ESG با فشار مواجه است. دونالد تانگ، یک بانکدار سابق سرمایه گذاری Bear Sterns، به عنوان معاون اجرایی رئیس جمهور در حالی که شرکت برای فرآیند IPO آماده می شود، پیوست. لئونارد لین، که تقریباً یک دهه را در صندوق سرمایه گذاری دولتی Temasek سنگاپور گذراند، اکنون رئیس جهانی روابط دولت شین است. در ایالات متحده، شین اخیراً اولین لابیست های خود و آدام وینستون کهنه کار دیزنی را به عنوان رئیس جهانی ESG استخدام کرد.