منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شش 🔥 روند فناوری آب و هوا که باید در سال 2023 تماشا کنید • TechCrunch

شش 🔥 روند فناوری آب و هوا که باید در سال 2023 تماشا کنید • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شش 🔥 روند فناوری آب و هوا که باید در سال 2023 تماشا کنید • TechCrunch

شش 🔥 روند فناوری آب و هوا که باید در سال 2023 تماشا کنید • TechCrunch

با عقب نشینی 2022، سرمایه گذاران پنهان نمی کنند که به دنبال سرمایه گذاری مطمئن هستند. در یک بازار چالش برانگیز با نرخ های بهره بالاتر، این جای تعجب نیست، اما چیزی که ممکن است باعث ایجاد ابروها شود این است که سرمایه گذاران فکر می کنند این سرمایه گذاری های با کیفیت در کجا قرار دارند. این به طور فزاینده ای در فناوری آب و هوا است.

این بخش سال 2021 دیوانه‌واری را پشت سر گذاشت، و اگرچه ممکن است سال 2022 به این ارتفاعات نرسد، اما اصلاً سال بدی نبود. بر اساس داده‌های PitchBook، تا به امروز، سرمایه‌گذاران خطرپذیر 24.9 میلیارد دلار در استارت‌آپ‌های فناوری آب و هوا سرمایه‌گذاری کرده‌اند، در حالی که در سال 2021 31.9 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده است. در حالی که بسیاری از ناظران سال 2021 را دور از ذهن می دانند، این امکان وجود دارد که کاهش امسال با توجه به پتانسیل این بخش غیرعادی تر باشد. طی پنج سال، PitchBook انتظار دارد که فناوری آب و هوا به یک بازار 1.4 تریلیون دلاری برسد.

به همان اندازه که سرمایه گذاران خطرپذیر دوست دارند بگویند که تصمیمات سرمایه گذاری آنها تحت تأثیر تحولات سیاسی و ژئوپلیتیکی قرار نگرفته است، جریان معاملات در سال آینده احتمالاً به همین دلیل است.

روندهایی که امسال شروع به کار کردند واقعاً دندان های خود را در بازار فرو خواهند برد. سال با تصمیم روسیه برای حمله به اوکراین آغاز شد و تابستان امسال با تصویب قانون کاهش تورم (IRA) تغییری غیرمنتظره اما خوشایند به خود گرفت. این دو پیشرفت در کنار هم بیش از هر چیز دیگری برای شکل دادن به چشم انداز فناوری آب و هوای مدرن انجام داده اند.

بنابراین با توجه به سرمایه‌گذاران بیشتری که به دنبال فرو بردن انگشتان پای خود در دنیای آب و هوا هستند، بیایید نگاهی به جایی بیندازیم که احتمالاً پول خود را در کجا قرار می‌دهند.

نرم افزار استقرار و مدیریت انرژی های تجدیدپذیر

حمله روسیه به اوکراین بسیاری از کشورها را بر آن داشت تا نفت و گاز متجاوز را تحریم کنند. همچنین آنها را به دنبال جایگزین فرستاد. اگرچه منابع انرژی تجدیدپذیر نمی توانند برای چند ماه جایگزین این نوع تقاضا شوند، کمبود خود تحمیلی باعث شده است که بسیاری از اقتصادها در وابستگی خود به سوخت های فسیلی تجدید نظر کنند. این به نوبه خود باعث افزایش علاقه به انرژی بادی و خورشیدی و مهمتر از آن باتری‌های بزرگ شده است تا اطمینان حاصل شود که این منابع متناوب می‌توانند برق مستمر و پایدار را به شبکه ارائه دهند.

IRA موقعیت قوی انرژی های تجدیدپذیر را بیشتر تقویت کرد. این قانون اعتبارات مالیاتی را – که در پایان سال منقضی می‌شود – تا سال 2032 تمدید کرد و به توسعه‌دهندگان این امکان را داد که پروژه‌های جدید در مقیاس بزرگ را پیشنهاد و اجرا کنند. در نتیجه، Deloitte انتظار دارد که IRA تا پایان این دهه تا 550 گیگاوات برق پاک در مقیاس شهری راه اندازی کند.

با پیچیده‌تر شدن پروژه‌های انرژی تجدیدپذیر – که تا حدی توسط باتری‌ها ممکن می‌شود – توسعه‌دهندگان به نرم‌افزار و پلتفرم‌هایی برای مدیریت آنها نیاز خواهند داشت. در سال آینده، من انتظار دارم که شاهد افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به استارت‌آپ‌هایی با راه‌حل‌های نرم‌افزاری باشیم که بر منابع انرژی تجدیدپذیر و باتری‌های شبکه متمرکز هستند.

جذب مستقیم هوا

علاوه بر انرژی های تجدیدپذیر، IRA پروژه های جذب کربن را از طریق افزایش اعتبار مالیاتی نیز تقویت می کند. در حالی که همه اشکال جذب کربن از این سود می برند، من گمان می کنم که سرمایه گذاران بیشترین توجه را به جذب مستقیم هوا خواهند داشت، که به جای جذب دی اکسید کربن از گازهای خروجی، آن را مستقیماً از جو می کشد. IRA اعتبار مالیاتی تا 180 دلار به ازای هر تن متریک ارائه می دهد که افزایش قابل توجهی از 50 دلار به ازای هر تن متریک قبلا ارائه شده بود.