منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شریک جدید اعلام کرد – TechCrunch – Clearco کارکنان بین‌المللی را با انصراف از حضورش کاهش می‌دهد

شریک جدید اعلام کرد – TechCrunch – Clearco کارکنان بین‌المللی را با انصراف از حضورش کاهش می‌دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شریک جدید اعلام کرد - TechCrunch - Clearco کارکنان بین‌المللی را با انصراف از حضورش کاهش می‌دهد

Clearco مستقر در تورنتو تامین کننده سرمایه فین تک برای شرکت های آنلاین، در حال بازگشت به گسترش بین المللی است که زمانی به عنوان آینده شرکت معرفی می شد. یک ماه پس از تعدیل 25 درصد از کل کارکنان خود، Clearco دور دیگری از تعدیل نیروها را انجام می دهد و حضور بین المللی خود را در بریتانیا، آلمان، ایرلند و استرالیا لغو می کند.

مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران میشل رومانوف به TechCrunch از طریق ایمیل می گوید که Clearco مجبور شده است حدود 60 کارمند دیگر را از تیم های بین المللی اخراج کند. آخرین کاهش نیروی کار تنها یک قدمی است که Clearco در چند ماه گذشته انجام داده است، از جمله دورهای قبلی اخراج، تا عملیات تجاری خود را در بحبوحه تغییر صحنه تجارت الکترونیک تنظیم کند. مانند سایر کارمندان اخراج شده توسط شرکت، افرادی که تحت تأثیر قرار گرفته اند، حقوق پایان کار، فرصت دو ساله برای اجرای عدالت و حمایت شغلی دریافت خواهند کرد.

با کاهش نیروی کار بین المللی Clearco، مشتریان جهانی آن اکنون به Outfund، یک سرمایه گذار تجارت الکترونیکی که در بریتانیا و استرالیا فعالیت می کند، روی خواهند آورد. Clearco “مشارکت استراتژیک” را به عنوان شراکتی توصیف می کند که در آن مشتریان بین المللی آن – که شامل استرالیا، بریتانیا، آلمان و هلند هستند – اکنون می توانند برای پشتیبانی به Outfund مراجعه کنند. رومانو گفت که مشتریان از طریق توافق نامه ارجاع به Outfund ارجاع خواهند شد، به این معنی که Clearco از شراکت درآمد کسب خواهد کرد. Clearco می گوید Outfund متعهد شده است که در سال 2022 500 میلیون پوند در مشاغل کوچک سرمایه گذاری کند.

در همین حال، Clearco برای تمرکز بر دو بازار بزرگ خود بازخواهد گشت: ایالات متحده و کانادا که هر دو 80 درصد از تجارت آن را تشکیل می دهند. برای درک مقیاس، Clearco بیش از 3.2 میلیارد دلار در شرکت های سراسر جهان سرمایه گذاری می کند، اما تنها 429 میلیون دلار – یا 13٪ – از این فعالیت در شرکت هایی خارج از این دو بازار اصلی است. این شرکت سال گذشته با Firepower همکاری کرد تا قابلیت چک نویسی خود را برای حمایت از هر دو بازار گسترش دهد.

این حرکتی است که برای کسانی که از تک‌شاخ تحت حمایت سافت‌بانک پیروی می‌کنند چندان تعجب‌آور نیست.

زمانی که کلارکو در ماه جولای یک چهارم کارکنان خود را کاهش داد، رومانوف در آن زمان گفت که در حال بررسی گزینه های استراتژیک برای عملیات بین المللی خود است. به گزارش Independent.ie، Clearco در ماه ژوئن به آلمان گسترش یافت اما تنها سه ماه پس از ورود به بازار و اعلام برنامه‌های خود برای استخدام بیش از 100 کارمند، 10 درصد از کارکنان خود را در ایرلند نیز کاهش داد.

Clearco رقابت های بین المللی زیادی از جمله Pipe، Divibank، Uncapped و Wayflyer دارد. با وجود فضای شلوغ، Clearco تلاش کرده است رشد جهانی را با سرمایه جدید سرمایه گذاری کند. رومانوف گفت: “تقاضای زیادی در راستای رشد اقتصادی که در طول همه گیری در تجارت الکترونیک شاهد بودیم وجود داشت.”

او گفت: “ما واقعاً در مورد رشد خود هیجان زده و جاه طلب بودیم.” ما به سادگی هیچ راهی برای پیش بینی شرایط کلان اقتصادی فعلی نداشتیم، که صراحتاً در اروپا بدتر از ایالات متحده به نظر می رسد. علاوه بر کاهش رشد تجارت الکترونیک، به این معنی بود که ما به طور ناگهانی با بادهای مخالف قابل توجهی در سطح بین المللی مواجه شدیم که به سادگی شش ماه پیش وجود نداشت.

رومانو اولین بنیان‌گذاری نیست که در چند ماه گذشته چندین دور اخراج را پشت سر هم انجام داده است. رابینهود، روی عرشه، جمینی و هاپین همان لیست هشدار دهنده را تشکیل می دهند.

این کارآفرین که سال‌ها پیش با شریک سابقش اندرو دسوزا این کسب‌وکار را تأسیس کرد، گفت: «احتمالاً قبل از تصمیم‌گیری سریع در مورد استخدام، بیشتر درنگ می‌کند، حتی اگر به نظر می‌رسد همه نشانه‌ها در بازار به آن اشاره می‌کنند». “

او افزود: “میل به ایجاد یک تیم شگفت انگیز برای حمایت از رشد سریع در سریع ترین زمان ممکن و نیاز به محتاط بودن و فکر کردن در درجه اول به پایداری و ثبات، تعادل بسیار ظریفی است.” من سایر بنیان‌گذاران را تشویق می‌کنم تا حد امکان فعال باشند، به‌ویژه در تصمیم‌گیری‌های دشوار.»

در مورد آینده Clearco، به نظر می رسد تمرکز بیشتر و ساده سازی در راه است. رومانوف اذعان می کند که این محصول همیشه “ساده ترین برای درک” نبوده است و تغییراتی در ابزارهای تامین مالی مبتنی بر درآمد آنها وجود دارد. این شرکت آخرین بار در ژوئیه 2021 پول سرمایه گذاری خطرپذیر را جمع آوری کرد، یک دور 215 میلیون دلاری به رهبری SoftBank Vision Fund II. این رویداد مالی تنها چند هفته پس از تکمیل آخرین دور مالی Clearco انجام شد، دور 100 میلیون دلاری که ارزش آن را پنج برابر کرد و به 2 میلیارد دلار رساند.