منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • شرکت های تولید گوشت گاو از پایداری حمایت می کنند. آیا منجر به بازارپذیری خواهد شد؟ • TechCrunch

شرکت های تولید گوشت گاو از پایداری حمایت می کنند. آیا منجر به بازارپذیری خواهد شد؟ • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
شرکت های تولید گوشت گاو از پایداری حمایت می کنند. آیا منجر به بازارپذیری خواهد شد؟ • TechCrunch

شرکت های تولید گوشت گاو از پایداری حمایت می کنند. آیا منجر به بازارپذیری خواهد شد؟ • TechCrunch

بازار برای انتظار می رود که گوشت کشت شده در آزمایشگاه که به آن گوشت کشت شده یا سلولی نیز می گویند، تا سال 2035 به 1.99 میلیارد دلار برسد و با نرخ سالانه 21.4 درصد رشد کند. گوشت گاو به عنوان بخش غالب آماده است.

بازار در ماه گذشته زمانی که سازمان غذا و داروی ایالات متحده به استارتاپ گوشت پرورش یافته Upside Foods امتیاز ایمنی داد، رونق گرفت و عملاً چیزی را که بسیاری از این شرکت‌ها برای آن تلاش می‌کنند آغاز کرد: تجاری‌سازی سریع.

FDA به این نتیجه رسید که “هیچ سوال دیگری” در رابطه با نحوه تولید مرغ خود از سلول های حیوانی پرورش داده شده توسط آپساید وجود ندارد و گفت که در حال همکاری با سایر شرکت های گوشت کشت شده در سایر مشاوره های قبل از فروش است.

با این حال، گوشت های پرورشی همچنان با هزینه ها، به ویژه در مورد گرانی تولید محصولات، دست و پنجه نرم می کنند، به این معنی که بعید به نظر می رسد به این زودی ها به قیمت برابر با گوشت های معمولی برسد. همچنین دیدگاه بسیار مهمی از طعم وجود دارد: آیا مردم واقعاً مایل به خوردن این محصولات هستند؟

در حالی که این شرکت ها روی طعم کار می کنند، آنها همچنین ادعاهایی در مورد پایداری صنعت پرورش گوشت دارند. گزارش موسسه Good Food در سال گذشته نشان داد که فرآیندهای تولید گوشت پرورشی می تواند به طور قابل توجهی گرمایش جهانی و استفاده از زمین را کاهش دهد. برای گوشت گاو، در برخی موارد، این می تواند در مقایسه با تولید گوشت گاو سنتی، بیش از 80 درصد اثرات زیست محیطی را کاهش دهد.

امروز، استارت‌آپ SCiFi Foods که 22 میلیون دلار جمع‌آوری کرد، نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل انجام‌شده توسط دانشگاه ایالتی اوهایو را فاش کرد. این نشان داد که 1 کیلوگرم همبرگر SCiFi تأثیر کمتری بر محیط زیست نسبت به گوشت گاو سنتی دارد.

همبرگر SCiFi از سلول های گوشت گاو کشت شده و مواد گیاهی مانند ایزوله آب و پروتئین سویا تشکیل شده است و تولید آن کاهش کلی انتشار گازهای گلخانه ای را به میزان 88.5 درصد نشان می دهد، در حالی که مصرف انرژی را تا 37.7 درصد، استفاده از زمین را 90.6 درصد کاهش می دهد. بر اساس بیانیه مطبوعاتی، مصرف آب 96.9٪.

این شرکت ادعا می کند که اولین شرکتی است که چنین مطالعه ای را برای اثبات ادعاهای پایداری خود انجام داده است. جاشوا مارچ، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل SCiFi، از طریق ایمیل به TechCrunch گفت: «تمام مطالعات قبلی روی گوشت‌های عمومی و غیراختصاصی (گوشت خوک، مرغ و غیره) انجام شده است. این اولین مطالعه ای است که به وضوح مزایای پایدار سلول های گوشت گاو کشت شده را با جزئیات مشخص می کند. چیزی که هیجان‌انگیزتر می‌کند، پتانسیلی است که ما می‌توانیم با استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر، آمار خود را حتی بیشتر تأثیرگذار کنیم.»