شرکت حسابرسی Mazars به ​​کار اثبات ذخیره برای Binance و دیگران پایان می دهد • TechCrunch

شرکت حسابرسی Mazars به ​​کار اثبات ذخیره برای Binance و دیگران پایان می دهد • TechCrunch

شرکت حسابرسی جهانی Mazars وب سایتی را که میزبان کار اثبات ذخیره برای مبادلات ارزهای دیجیتال بود، حذف کرد. این شرکت به بلومبرگ گفت که در آینده همکاری با شرکت های رمزنگاری را در زمینه گزارش های اثبات ذخیره متوقف می کند.

Mazars در چند هفته گذشته چندین بار در اخبار کریپتو بوده است زیرا شروع به انتشار این گزارش های تبادل ارزهای دیجیتال کرده است. ایده این است که صرافی ها پس از سقوط FTX به کاربران خود اطمینان دهند. Mazars همچنین از درختان Merkle استفاده می کند تا کاربران بتوانند با وارد کردن هش بررسی کنند که آیا دارایی های رمزنگاری آنها در گزارش گنجانده شده است یا خیر.

مشتریان این موسسه حسابرسی شامل Crypto.com و Kucoin هستند. اما مشهورترین مشتری بایننس بود. Mazars هفته گذشته تأیید کرد که بایننس بیت کوین و بیت کوین های بسته بندی شده کافی برای پوشش موجودی همه کاربران صرافی تا تاریخ 22 نوامبر در ساعت 23:59 UTC در اختیار دارد.

اما زمانی که بایننس و مازارز گزارش اثبات ذخایر برای ذخایر بیت کوین صرافی را اعلام کردند، بسیاری از مردم به سرعت به این نکته اشاره کردند که این گزارش تنها بخش کوچکی از فعالیت‌های بایننس را پوشش می‌دهد.

می‌توان آن را گامی در مسیر درست دانست، اما وقتی صحبت از مدیریت بایننس با تمام دارایی‌های رمزنگاری شده در همه محصولاتش می‌شود، اهمیت چندانی ندارد. به همین ترتیب، تشخیص اینکه آیا دارایی های کاربر به درستی از موجودی خود بایننس جدا شده اند یا خیر، دشوار است.

در حالی که بایننس تصویر کامل را به اشتراک نمی‌گذارد، نمی‌توان با 100% اطمینان گفت که بایننس در حال حاضر حساب‌های کاربری را در کیف پول‌های کریپتو جداگانه بدون هیچ گونه قرار گرفتن در بازار نگه می‌دارد.

حرکت مزار به معنای اشتباه بودن گزارش ها نیست. این به سادگی به این معنی است که شرکت حسابرسی فکر نمی کند که کار با شرکت های رمزنگاری برای این گزارش ها ارزش ریسک را دارد. مردم توجه زیادی به این گزارش ها داشتند، به این معنی که اگر یکی از این مبادلات به هر نحوی شکست بخورد، مزارز شهرت خود را به خطر می اندازد.

ایجاد اعتماد به تلاش زیادی نیاز دارد و این گزارش های حسابرسی خیلی سریع پس از سقوط FTX ارائه شد. در حالی که آنها گامی در مسیر درست بودند، اثبات اینکه دارایی های مصرف کننده ایمن هستند نیاز به رویکرد دقیق تری دارد.