منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سیتی از استارت آپ هندی SaaS Lentra حمایت می کند زیرا قصد دارد در سطح بین المللی گسترش یابد • TechCrunch

سیتی از استارت آپ هندی SaaS Lentra حمایت می کند زیرا قصد دارد در سطح بین المللی گسترش یابد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سیتی از استارت آپ هندی SaaS Lentra حمایت می کند زیرا قصد دارد در سطح بین المللی گسترش یابد • TechCrunch

هند در ابتدا سال ها پیش زمانی که به عنوان یک مرکز کلیدی برای برون سپاری فرآیندهای تجاری شهرت یافت، نام خود را در دنیای فناوری به دست آورد. اکنون آن میراث با ظهور فناوری مالی تعبیه شده، با برون سپاری از نوع بسیار متفاوت، چرخش بسیار متفاوتی در فین تک پیدا کرده است. دی. ونکاتش، بنیانگذار و مدیر عامل استارت آپ قبل از TechCrunch گفت: در جدیدترین توسعه، لنترا، یک استارت آپ مالی تعبیه شده مبتنی بر هوش مصنوعی هند، یک دور سری B 60 میلیون دلاری جمع آوری کرده است که ارزش استارتاپ را بیش از 400 میلیون دلار می کند. مصاحبه.

سرمایه گذاران موجود Bessemer Venture Partners و Susquehanna International Group (SIG) با مشارکت استراتژیک Citi Ventures، یکی از شرکت های تابعه سیتی گروپ غول بانکداری سرمایه گذاری مستقر در نیویورک، این دور را رهبری کردند.

این اولین سرمایه‌گذاری Citi Ventures در خارج از هند است، و به طور کلی این دور نشان می‌دهد که اکوسیستم فین‌تک و امور مالی تعبیه‌شده در سال‌های اخیر تا چه اندازه پیشرفت کرده‌اند. لنترا که سودآور است، با سرعت بسیار بالایی در حال رشد است. در سال 2019، اولین سال فعالیت خود، 1 میلیون دلار از «نرخ مصرف سالانه» به دست آورد – اصطلاحی که به میزان درآمد لنترا بر اساس استفاده از API های خود اشاره دارد. در سال جاری، این رقم به 10 میلیون دلار رسیده و انتظار می‌رود در سال 2024 به 100 میلیون دلار برسد.

این استارت آپ مستقر در بمبئی با بانک های تجاری همکاری می کند تا خدمات اعتباری دیجیتال خود را تامین کند. HDFC Bank، Federal Bank، Standard Chartered و IDFC First Bank برخی از مشتریان اصلی آن هستند. به طور کلی، لنترا بیش از 50 مشتری دارد و از زمان راه اندازی، بیش از 13 میلیارد تراکنش و 21 میلیارد دلار وام را پردازش کرده است. ونکاتش گفت این استارتاپ تا آوریل امسال بدون استخدام یک مدیر فروش به این همه رشد دست یافته است.

ماموریت این شرکت هیچ تفاوتی با تعدادی دیگر از شرکت‌های فین‌تک ندارد که کلاه خود را برای کار کردن با ارائه‌دهندگان خدمات مالی قدیمی که ثابت کرده‌اند قادر به همگام شدن با نوآوری‌های سریع‌تر نیستند – به جای اینکه کاملاً مختل شوند و کار کنند – به میان آورده‌اند. رقبای در حال رشد و مبتنی بر فناوری.

ونکاتش گفت: «ما می‌خواهیم به بانک‌هایی که مشتریان ما هستند کمک کنیم تا بهتر وام دهند، به طور کامل بر روی یک پلتفرم دیجیتال وام دهند و همه پارامترها را بهبود بخشند.

این پارامترها برای بانک های سراسر جهان یکسان است. بله، بانک‌ها می‌خواهند وام‌های بیشتری بدهند و برای وام‌گیرندگان بالقوه بیشتری در دسترس باشند – بنابراین آنها به سمت پلتفرم‌های دیجیتالی حرکت می‌کنند تا به آنها کمک کنند تا با پیشنهادات دیجیتال اول رقابت کنند. اما بانک‌ها قبلاً بارها سوخته‌اند: آن‌ها نمی‌خواهند بار بدهی‌های بدی را در فرآیند مقیاس‌بندی متحمل شوند، بنابراین به فناوری بهتری برای بهبود روش بررسی وام‌گیرندگان نیاز دارند و همچنین در پیش‌بینی آنچه که می‌کنند، به فناوری بهتری نیاز دارند. در نتیجه می توان انتظار داشت که در ازای آن (و ضرر) دریافت کند.

فین تک چهار ساله به آنها کمک می کند تا این کار را از طریق ابزارهای مختلف وام دهی انجام دهند. Lentra Lending Cloud، که اتصالات API شخص ثالث آماده برای استفاده را به منابع داده مختلف، و همچنین سیستم مدیریت وام (LMS) و موتور قوانین کسب و کار بدون کد (BREx) با ماژول هایی که مشتریان می توانند خارج از جعبه استفاده کنند، ارائه می دهد. . این استارت‌آپ همچنین پلتفرمی به نام GoNoGo در کاتالوگ خود دارد که به بانک‌ها کمک می‌کند پس از دریافت درخواست مشتری، تعیین کنند که آیا وام باید به مشتری داده شود یا خیر.

ونکاتش گفت که در هند، 90 درصد از کلاهبرداری وام از طریق سرقت هویت رخ می دهد، جایی که بازیگران بد به عنوان فردی با اعتبار بهتر برای دریافت سریع وام ظاهر می شوند. لنترا از هوش مصنوعی برای مثلث‌بندی داده‌ها برای شناسایی تلاش‌های احتمالی کلاهبرداری استفاده می‌کند.

بنیانگذار گفت: «اگر اجازه کلاهبرداری سرقت شناسه را بدهید، رویکرد یا موقعیت بانک را در قبال یک دارایی ناکارآمد یا اعتبار بد به حداقل می‌رسانید.

او ادعا می‌کند که در حالی که بانک‌ها توانسته‌اند روند وام‌دهی – درخواست، پردازش و تایید یا رد درخواست‌ها – را بین شش تا هفت روز کاهش دهند، فناوری لنترا این چرخش را به چند ثانیه کاهش داده است.

در حالی که تعدادی از استارت‌آپ‌ها تلاش می‌کنند وام‌دهی را برای بانک‌ها آسان‌تر کنند، جالب اینکه لنترا Salesforce را یکی از بزرگترین رقبای خود در زمینه وام‌دهی می‌داند.

“هدف شماره یک ما هر کسی است که از Salesforce برای اعطای وام استفاده کند. ما می رویم، آنها را رهگیری می کنیم و سپس آنها را تبدیل می کنیم.

سیتی نه تنها به بهره برداری بیشتر از اکوسیستم فناوری هند علاقه مند است، بلکه از آن برای رشد جهانی خود نیز استفاده می کند.

Everett Leonidas، مدیر و سرمایه‌گذار اصلی در آسیا و اقیانوسیه برای Citi Ventures، در بیانیه‌ای گفت: «لنترا اولین سرمایه‌گذاری فین‌تک ما در هند است و ما از توانایی تیم برای توسعه و مقیاس‌بندی راه‌حل‌های نرم‌افزاری با اصطکاک کم برای وام‌دهندگان بسیار هیجان‌زده هستیم. به عنوان یک بانک جهانی، ما مشتاقانه منتظریم لنترا محصولات و پلتفرم خود را در سطح بین المللی گسترش دهد.

ونکاتش به TechCrunch گفت که لنترا قصد دارد از این بودجه برای ادامه به‌روزرسانی پلتفرم خود، افزودن ویژگی‌های جدید و پایدارتر و سریع‌تر کردن آن استفاده کند. این استارت آپ همچنین قرار است فراتر از هند گسترش یابد و تجارت خود را در خارج از کشور ایجاد کند و با سه اقتصاد در آسیا شروع کند: اندونزی، فیلیپین و ویتنام. پس از گسترش اولیه، این استارت آپ قصد دارد تا فراتر از آسیا و به ایالات متحده گسترش یابد

بنیانگذار گفت که دفاتر سه کشور جدید آسیایی از اوایل ژانویه شروع به کار خواهند کرد.

لنترا در حال حاضر در سنگاپور حضور داشته است، زیرا در ژوئن سال جاری استارتاپ هوش مصنوعی TheDataTeam را خریداری کرد که دفتری در شهر شیر داشت. ونکاتش گفت که دفتر سنگاپور وسیله نقلیه این استارت آپ برای بهره برداری از اقتصادهای آسه آن خواهد بود.

لنترا در کنار بهبود عرضه و گسترش کسب و کار، برنامه هایی برای به دست آوردن مشاغل اضافی نیز دارد. بنیانگذار به TechCrunch گفت که برنامه‌های خرید او بر سه حوزه متمرکز است – اتوماسیون فرآیندهای رباتیک، سیستم‌های پرداخت یا راه‌حل‌هایی که نهادها و تیم‌هایی نیستند که بر روی مدل‌سازی آماری یا ساخت مدل اکتشافی در آمار کار می‌کنند.

ویشال گوپتا، شریک Bessemer Venture Partners گفت: «لنترا به وام دهندگان قدرت می‌دهد تا رویاهای میلیون‌ها نفر را با شمول مالی کارآمد و تصمیم‌گیری اعتباری تقویت کنند. ما واقعاً تحت تأثیر ترکیبی از توانایی‌های تکنولوژیکی و مزیت تجاری آن‌ها قرار گرفتیم که لنترا برای مشتریان خود به ارمغان می‌آورد. ما مشتاقانه منتظر کمک به آنها هستیم تا به چشم انداز خود مبنی بر تبدیل شدن به قابل اعتمادترین و پرطرفدارترین پلتفرم وام دیجیتال مبتنی بر فضای ابری دست یابند و مشتریان را قادر می سازد تا اعتبار را از طریق تصمیم گیری دقیق و پردازش سریع دموکراتیک کنند.”

لنترا همچنین بانک HDFC را به عنوان سرمایه گذار دارد، اگرچه در آخرین دور تأمین مالی شرکت نکرد. ونکاتش گفت که بانک می‌توانست سرمایه‌گذاری کند، اما این بار این کار را نکرد، زیرا مجبور شد به دلیل ادغام با گروه HDFC، از شرط بانک مرکزی هند مبنی بر نداشتن بیش از 10 درصد سهام در نهادهای غیرمرتبط پیروی کند.

این استارتاپ در حال حاضر بمبئی را به عنوان بازار شماره یک خود دارد و پس از آن دهلی، چنای و بنگالورو قرار دارند. این تیم 500 نفری دارد که قصد دارد برای حمایت از برنامه‌های فعلی به 800 نفر افزایش یابد.