منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سونی و هوندا Afeela، برند مشترک خودروهای برقی خود را در نمایشگاه CES • TechCrunch رونمایی کردند

سونی و هوندا Afeela، برند مشترک خودروهای برقی خود را در نمایشگاه CES • TechCrunch رونمایی کردند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سونی و هوندا Afeela، برند مشترک خودروهای برقی خود را در نمایشگاه CES • TechCrunch رونمایی کردند

سونی و هوندا Afeela، برند مشترک خودروهای برقی خود را در نمایشگاه CES • TechCrunch رونمایی کردند

نزدیک به یک سال پس از طرح مشترک سونی و هوندا برای تولید و فروش خودروهای الکتریکی، این دو شرکت نمونه اولیه ای را با نام تجاری Afeela رونمایی کردند.

این سدان چهار در روز چهارشنبه روی صحنه CES عرضه شد، زمانی که کنیچیرو یوشیدا، مدیر عامل سونی، در مورد فلسفه تحرک این شرکت صحبت کرد، که اولویت ساخت خودروهایی است که قابلیت‌های خودران دارند و تبدیل به فضایی برای سرگرمی می‌شوند.[s]”

یوشیدا گفت که اولین پیش سفارش های Afeelas برای نیمه اول سال 2025 برنامه ریزی شده است و فروش آن از همان سال آغاز می شود. محموله های اولیه در بهار 2026 به مشتریان در آمریکای شمالی تحویل داده می شود.

سونی و هوندا قبلاً گفته بودند که خودروی برقی جدید در ابتدا در کارخانه هوندا در آمریکای شمالی ساخته می‌شود و از قابلیت‌های رانندگی خودکار سطح 3 در شرایط محدود برخوردار خواهد بود. سطح 3 خودمختاری به این معنی است که خودرو می تواند در موقعیت هایی مانند ترافیک رانندگی کند، اما زمانی که سیستم درخواست می کند یک راننده انسانی باید مسئولیت را بر عهده بگیرد.

سونی امروز جزئیات جدیدی را در مورد طراحی خودرو فاش کرد، از جمله ادغام رسانه های خارجی در جلوی خودرو، که به آن اجازه می دهد با سایر کاربران جاده ارتباط برقرار کند و اطلاعات مرتبط را به اشتراک بگذارد.

یوشیدا گفت: «ما قصد داریم این امکان را بررسی کنیم که چگونه رسانه ها می توانند یک تعامل متحرک سرگرم کننده و هیجان انگیز ایجاد کنند.

یوشیدا گفت که نمونه اولیه همچنین مجهز به 45 دوربین و سنسور در داخل و خارج خودرو برای اطمینان از ایمنی و امنیت است. حسگرهای داخل کابین وضعیت راننده را برای جلوگیری از تصادف کنترل می کنند.

یوشیدا گفت که Afeela همچنین دارای بهترین سرگرمی در کلاس برای مشتریان خواهد بود. Sony-Honda JV یک موتور بازی سازی گرافیکی رایانه ای سه بعدی، Unreal Engine Epics Games را در وسایل نقلیه خود ادغام می کند تا نه تنها سرگرمی های داخل خودرو، بلکه ارتباطات و ایمنی را نیز تجسم کند.

“داخل علاوه بر این به فیلم ها، بازی ها، و موسیقی، wه من پیش بینی می کنم آ جدید در کابین تجربه استفاده كردن مال ما تجربه و تخصص بر UX و بر رابط کاربری یوشیدا گفت.

کیم لیبرری، مدیر ارشد فناوری اپیک گیمز، گفت که طبیعی‌ترین راه برای تجسم داده‌های مهم در خودرو از طریق زوم تعاملی بصری عکس‌های واقعی است، که Unreal Engine بهترین کار را انجام می‌دهد.

در آینده، این خودرو به مقصد نسل بعدی ارتباطات اجتماعی تبدیل خواهد شد. نه تنها برای ساکنان، بلکه برای شبکه دوستان و همکارانشان. لیبرری روی صحنه در CES گفت: این به ادامه زندگی دیجیتالی ما تبدیل خواهد شد.

برای انجام تمامی محاسبات مورد نیاز برای رانندگی خودکار و قابلیت‌های سیستم کمک راننده پیشرفته، تله‌ماتیک خودرو و آنچه ما انتظار داریم یک سیستم سرگرمی اطلاعاتی فریبنده باشد، خودروهای Afeela بر اساس فناوری سیستم روی یک تراشه کوالکام ساخته می‌شوند. شاسی دیجیتال اسنپدراگون.