منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سواری نرم با رباتیک در فونیکس و آستین • TechCrunch

سواری نرم با رباتیک در فونیکس و آستین • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سواری نرم با رباتیک در فونیکس و آستین • TechCrunch

سواری نرم با رباتیک در فونیکس و آستین • TechCrunch

کروز خدمات تاکسی روباتیک خود را در فونیکس و آستین راه اندازی می کند و ضرب الاجل خود را برای ورود به دو بازار جدید تا قبل از پایان سال 2022 تعیین می کند. این شرکت تحت حمایت جنرال موتورز تاکنون تنها خدمات حمل و نقل خود را در سانفرانسیسکو انجام داده است. خدمات تجاری بدون راننده به طور کامل در تابستان راه اندازی شد.

هم در فونیکس و هم در آستین، ما اولین سواری پولی خود را برای عموم مردم تکمیل کردیم. توییت کرد کایل وگت، مدیرعامل کروز. درست مانند SF، ما با یک منطقه خدمات کوچک شروع کردیم و به تدریج گسترش خواهیم داد. اما از آنجایی که ما قبلاً این کار را در SF انجام داده‌ایم، در این شهرهای جدید بسیار سریع‌تر اتفاق می‌افتد.»

این اعضای عموم، «دوستان و خانواده» کارمندان کروز خواهند بود، که در ابتدا تنها کسانی هستند که به خدمات سواری این شرکت دسترسی دارند. اعضای عموم مردم نوبت خود را خواهند داشت، اما کروز جدول زمانی برای افتتاح این سرویس ارائه نکرد. سخنگوی کروز در اواخر اکتبر لیست انتظار آستین و فینیکس را باز کرد و باید زمانی که وسایل نقلیه کافی برای پاسخگویی به تقاضا داشته باشد، سفرهای خود را آغاز کند.

کروز مناطق خدمات اولیه خود را در این دو شهر و همچنین زمان فعالیت خود را فاش نکرده است. همچنین مشخص نیست که آیا سواری‌هایی که کروز در ابتدا ارائه می‌کند کاملاً بدون راننده خواهد بود یا یک اپراتور انسانی در ابتدا پشت فرمان خواهد بود.

شرکت AV باید با Waymo در فونیکس مبارزه کند، که اخیراً منطقه خدمات مرکز شهر خود را دو برابر کرده و سفرهای فرودگاهی خودران را برای عموم مردم باز کرده است. از سال 2018، Waymo یک سرویس تاکسی رباتیک تجاری را در منطقه فونیکس، به‌ویژه چندلر، اجرا می‌کند.

وگت مشتاق بود جشن بگیرد که چگونه سالها طول کشید تا در سانفرانسیسکو راه اندازی شود، اما تنها هفته ها برای گسترش به قلمرو جدید.

او در توییتی نوشت: «در آستین، ما از زیرساخت صفر (بدون نقشه، امکانات شارژ، وسایل نقلیه آزمایشی و غیره) به یک سرویس سواری بدون راننده کاملاً کاربردی در حدود 90 روز رسیدیم. ما در کروز سرمایه‌گذاری زیادی بر روی ابزارهای کارآمد مهندسی می‌کنیم، بنابراین جمع‌آوری داده‌ها برای آموزش مجدد فقط چند هفته طول کشید. [machine learning] مدل ها و ببینید که عملکرد اهداف ما را برآورده می کند. این فرآیند به طور فزاینده ای خودکار می شود و در برخی موارد نیازی به مداخله مهندس ندارد.”

هیجان پیشرفت های تکنولوژیکی را کنار بگذاریم، هنوز هیچ سیستم خودمختاری کامل نیست، و کروز به معنای واقعی کلمه در برابر موانع قرار دارد.

ویدئوها و تصاویری در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که نشان می دهد ربات کروز ترافیک را مسدود می کند، در تقاطع ها توقف می کند و تعامل عجیبی با مجریان قانون دارد. هفته گذشته، اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه پس از اطلاع از حوادثی که در آن رباتیک کروز “ممکن است در هنگام کار در جاده های عمومی دچار ترمز ناگهانی یا بی حرکتی نامناسب شده باشد، تحقیقاتی را در مورد این شرکت آغاز کرد.”