منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سهیل سامیر، مدیر عامل فین‌تک BharatPe هند از سمت خود کناره‌گیری می‌کند • TechCrunch

سهیل سامیر، مدیر عامل فین‌تک BharatPe هند از سمت خود کناره‌گیری می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سهیل سامیر، مدیر عامل فین‌تک BharatPe هند از سمت خود کناره‌گیری می‌کند • TechCrunch

سهیل سامیر، مدیر عامل فین‌تک BharatPe هند از سمت خود کناره‌گیری می‌کند • TechCrunch

سهیل سامیر، مدیر اجرایی BharatPe، اواخر این هفته شغل اصلی خود را ترک خواهد کرد زیرا این استارتاپ فین‌تک هندی پس از برکناری بنیانگذار خود در سال گذشته به اتهام سوء استفاده از بودجه شرکت، در تلاش برای هدایت کشتی است.

استارت آپ مستقر در دهلی نو، با حمایت Sequoia India، Tiger Global، Coatue، Dragoneer و Ribbit Capital، گفت که سامیر در 7 ژانویه به سمت مشاور استراتژیک خواهد رفت و نالین نگی، مدیر مالی فعلی، به عنوان مدیر عامل موقت این سمت را بر عهده خواهد گرفت.

ما نیاز به اختصاص زمان و منابع را برای یافتن رهبری که به منجنیق کردن BharatPe به ارتفاعات جدید ادامه می دهد درک می کنیم و از تعهد سهیل و نالین سپاسگزاریم. راجنیش کومار، رئیس BharatPe، در بیانیه‌ای گفت: ما مشتاقانه منتظر حمایت از نالین نگی در نقشش به عنوان مدیرعامل موقت هستیم، زیرا در مأموریت خود برای توانمندسازی میلیون‌ها شرکت کوچک و متوسط ​​با مجموعه‌ای از محصولات مالی در سطح جهانی پیش می‌رویم.

این اقدام به دنبال موسس BharatPe، اشنییر گروور صورت می‌گیرد که سال گذشته پس از یک درگیری عمومی نسبتاً عجیب با هیئت مدیره استارت‌آپ که ادعا می‌کرد از سرمایه‌های شرکت سوء استفاده کرده است، مجبور به استعفا شد. این استارتاپ همچنین از گروور و همسرش مادوری جین برای 10.7 میلیون دلار غرامت در ماه گذشته شکایت کرد.

سمیر در نیمه دوم سال 2021 به عنوان مدیرعامل شرکت کرد. با تیره شدن روابط بین این دو، گروور ادعا کرد که سمیر به یک “عروسک خیمه شب بازی در هیئت مدیره” تبدیل شده است، در حالی که استارت آپ به بررسی اتهامات کلاهبرداری علیه گروور می پردازد.

روزنامه Mint هند اولین بار در اوایل روز سه‌شنبه از خروج سمیر خبر داد.

خروج سامیر آخرین مورد از یک رشته شکست در فین‌تک هندی است که زمانی با کد QR و راه‌حل‌های پرداخت تاجر، رقابت شدیدی را برای متصدیان فعلی ایجاد کرد. BharatPe که زمانی 2.85 میلیارد دلار ارزش داشت و تا به امروز بیش از 580 میلیون دلار جمع آوری کرده بود، همچنان درگیر درام پیرامون برکناری بنیانگذار خود و دعواهای عمومی با او است.

راجنیش کومار، رئیس سابق بانک دولتی هند، در دو سال گذشته تلاش کرده است تا تیم‌های مدیریتی و رهبری این استارت‌آپ را اصلاح کند، اما اینکه آیا شرط‌بندی او نتیجه خواهد داد یا خیر هنوز مشخص نیست.