منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سهام خصوصی بر 10 معامله برتر M&A شرکت در سال 2022 غالب است • TechCrunch

سهام خصوصی بر 10 معامله برتر M&A شرکت در سال 2022 غالب است • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سهام خصوصی بر 10 معامله برتر M&A شرکت در سال 2022 غالب است • TechCrunch

این معاملات تقریباً 154 میلیارد دلار بود

سهام خصوصی بر 10 معامله برتر M&A شرکت در سال 2022 غالب است • TechCrunch

بامزه بود سال در M&A فناوری شرکت‌ها، با بیشتر فعالیت‌ها از شرکت‌های سهام خصوصی: با کاهش ارزش سهام فناوری در طول سال، این شرکت‌ها شروع به جستجوی معامله کردند. آنها دیدند که شرکت‌هایی که موقعیت‌های بسیار مثبتی داشتند در شرایط بی‌رحمانه بازار سال 2022 به شدت کم‌ارزش شدند.

اما عجیب این است که سال با اعلام مایکروسافت آغاز شد که اکتیویژن بلیزارد را با قیمت خیره کننده 69 میلیارد دلار در ژانویه خریداری کرد و پس از آن در آوریل فروش توییتر به ایلان ماسک به قیمت 44 میلیارد دلار انجام شد. با این حال، هیچ یک از آن معاملات در این لیست قرار نگرفت – آنها در واقع شرکت های شرکتی نیستند. اما آنها قول خود را نشان دادند و دلارهای کلان امسال سرازیر شدند.

پس از تخفیف آن تراکنش‌ها، دو معامله برتر همچنان شامل شرکت‌هایی می‌شود که دارایی‌های مطلوب را با دلارهای کلان جمع‌آوری می‌کنند، اما بسیاری از 10 معامله برتر تحت سلطه این نگرانی‌های سهام خصوصی هستند، با توما براوو سه تا از 10 برتر و Vista Equity Partners در دو مورد. . بر اساس گزارش Crunchbase، توما در سال 2022 شش معامله چند میلیارد دلاری و ویستا سه معامله امضا کرده است. این تعداد زیادی اقدام در یک سال است.

در نظر بگیرید که گوگل با خرید Mandiant به قیمت 5.4 میلیارد دلار و اینتل که Tower Semiconductor را با همین قیمت خریداری کرد، حتی در لیست قرار نگرفتند. امسال، حداقل 6 میلیارد دلار قیمت نیاز داشت تا حتی به 10 رتبه برتر برسد. این رقم در مقایسه با 5.4 میلیارد دلار در سال گذشته و 3.5 میلیارد دلار در سال 2020 افزایش یافته است. معاملات امسال در مجموع 153.9 میلیارد دلار در مقایسه با 121 میلیارد دلار در سال 2021 و 165 میلیارد دلار در سال 2020 بوده است. سالی که در آن تعداد زیادی از شرکت های تولید تراشه در دوره تثبیت صنعت دست به دست شدند.

ما شاهد یکسری معاملات جزئی بودیم – یعنی در پول M&A جزئی. – همانطور که شرکت‌ها استارت‌آپ‌های کوچک‌تری را جذب کردند. این قراردادها در این لیست قرار نگرفتند، اما شامل خرید کارخانه Process Analytics Factory توسط Celonis به قیمت 100 میلیون دلار و خرید Snowflake برای خرید Streamlit به مبلغ 800 میلیون دلار بود. بسیاری از معاملات دیگر به قدری کوچک بودند که شرکت ها مجبور به افشای قیمت خرید نشدند، مانند خرید Envizi توسط IBM یا خرید Solvvy توسط Zoom.

در سال جاری چندین معامله بزرگ بر روی تاک به پایان رسید، به طوری که انویدیا پس از اینکه تحت نظارت شدید نظارتی قرار گرفت، از پیشنهاد 40 میلیارد دلاری خود برای خرید Arm عقب نشینی کرد. علاوه بر این، پس از اینکه سرمایه گذاران این معامله را رد کردند، Zendesk از تلاش خود برای خرید Momentive، شرکت پشت سر SurveyMonkey، به مبلغ 4.1 میلیارد دلار صرف نظر کرد. در نهایت، Zendesk خریداری خواهد شد و در لیست ما قرار خواهد گرفت.

چندین معامله در این لیست، از جمله دو مورد اول، با نظارت شدید نظارتی روبرو هستند، بنابراین باید دید که آیا همه این معاملات به خط پایان می‌رسند یا به انویدیا می‌پیوندند تا از هزینه‌های مبارزه با یک نهاد دولتی اجتناب کنند، چه در ایالات متحده، انگلستان یا اتحادیه اروپا این ممکن است میراث واقعی M&A سال 2022 باشد، اما فقط زمان مشخص خواهد کرد.

بدون مقدمه، در اینجا 10 معامله برتر M&A شرکت در سال 2022 آمده است:

10. OpenText Micro Focus را به مبلغ 6 میلیارد دلار خریداری می کند
در این طرح چیز مهمی نیست – یک شرکت نرم‌افزاری قدیمی که یک شرکت نرم‌افزار قدیمی را می‌خرد – و اگر منصفانه باشیم، خود Micro Focus طی سال‌ها مجموعه‌ای از عناوین قدیمی از جمله Borland و Novell را به دست آورده است. همچنین در سال 2016 با HPE در قراردادی 8 میلیارد دلاری شریک شد. همانطور که در مورد معامله در زمان اعلام آن اشاره شد، این کار کمتر به ساخت کاتالوگ با محصول سازگار بود تا فقط رشد آن. با این حال، برای شماره 10 لیست امسال خوب بود.