منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سناتور مارک وارنر درباره امنیت سایبری، توییتر ماسک و ربات‌های قاتل قانون‌گذار • TechCrunch

سناتور مارک وارنر درباره امنیت سایبری، توییتر ماسک و ربات‌های قاتل قانون‌گذار • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سناتور مارک وارنر درباره امنیت سایبری، توییتر ماسک و ربات‌های قاتل قانون‌گذار • TechCrunch

مارک نبود اولین خودروی CES وارنر. سناتور ارشد ویرجینیا مدتها قبل از اینکه به عنوان فرماندار ایالت در سال 2002 انتخاب شود با تمام این مسائل مرتبط با فناوری همراه بود. دوران او در کلمبیا کپیتال باعث شد تا در طول سالهای شکل گیری دنیای تلفن همراه، از جمله حمایت اولیه او از یک غول مخابراتی، تا حد زیادی وارد دنیای موبایل شود. از آن زمان، Nextel.

پس از یک سال غیبت، CTA از وارنر دعوت کرد تا در پنلی با سناتورهای دیگر جکی روزن از نوادا و بن ری لوجان از نیومکزیکو شرکت کند. این برنامه بخشی از یک ابتکار گسترده تر و مداوم برای مشارکت دادن قانونگذاران در CES بود، زیرا فناوری در زندگی ما و سیاست های حاکم بر آن محوریت بیشتری پیدا می کند.

وارنر به درستی فناوری را مرکز بسیاری از کارهایی که در مجلس اعلای کنگره انجام داده، از پاسخگویی در رسانه های اجتماعی گرفته تا جنگ سرد فناوری طولانی مدت بین ایالات متحده و چین، قرار داده است. او همچنین به عنوان رئیس کمیته اطلاعات سنا خدمت کرد و از حامیان قوی قانون CHIPS بود.

ما با این سناتور در اتاق هیئت مدیره در مرکز همایش لاس وگاس نشستیم تا درباره برخی از مهم‌ترین مسائل فناوری روز، از امنیت سایبری و TikTok/Huawei گرفته تا ترن هوایی توییتر ایلان ماسک و ظهور روبات‌های قاتل بحث کنیم.

اما اولاً، به دلیل این که همه این هفته درباره این موضوع صحبت کردند، تمایل کوین مک کارتی به پارو زدن در مسیر تبدیل شدن به رئیس مجلس (توجه داشته باشید: مک کارتی در پانزدهمین رأی گیری، تقریباً شش ساعت پس از گفتگوی ما، پیروز شد).

(یادداشت سردبیر: این مصاحبه برای طولانی بودن و وضوح کمی ویرایش شده است.)

نظر کلی شما در مورد وضعیت مک کارتی چیست؟

نمی دونم چطور از پسش برمیاد من او را می شناسم زیرا به عنوان بخشی از گروه هشت با او برخورد کرده ام و صادقانه بگویم، تعامل من با او خوب بوده است. […] من کمی تعجب می کنم که او این همه امتیازاتی را که گفته بود انجام نخواهد داد، داد و از میانه روها بیشتر پس زد.

در رای دهم یا یازدهم، امتیازات بیشتری را شروع می کنید.

من می دانم که مردم می توانند از نانسی پلوسی انتقاد کنند، اما هرگز نمی توانید تصور کنید که چنین سناریویی برای او اتفاق بیفتد.

به نظر می رسد همه این را دنبال می کنند.

و اینکه دو سالگی 6 ژانویه بود. این ایده که آنها ساعت 10 شب جمعه شب می آیند.

چگونه جهشی به سیاست داشتید؟

من با علاقه به سیاست شروع کردم. من از کالج فارغ التحصیل شدم، پولی نداشتم و در جوانی برای کمیته ملی دموکرات ها و کمپین جیمی کارتر سرمایه جمع آوری کرده بودم. من کسی را به یاد می آورم که پس از باخت در مسابقه، 300000 دلار بدهی داشت. من نمی توانستم این را تصور کنم. ایده این بود که اگر من هرگز [a political career] به عنوان یک فرصت، ابتدا می روم و یک پایه مالی پیدا می کنم. در دو کسب و کار به شدت شکست خوردم. سومی تلفن های همراه بود و من به اندازه کافی خوش شانس بودم که در زمان مناسب در مکان مناسب قرار گرفتم.

شما پیشینه فناوری دارید، اما من فکر می کنم کمبود دانش فنی در رهبران به طور کلی و در دولت به طور کلی وجود دارد. با توجه به اینکه فناوری چقدر بر هر قانون تأثیر می گذارد، برای سرعت بخشیدن به کنگره چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

فکر می کنم مردم تلاش می کنند. خبر خوب این است که بیشتر مسائل فناوری بر روی زنجیره لیبرال-محافظه کار نمی افتد. جمله ی خسته ی من این است که «بیشتر آینده-گذشته است تا چپ-راست». من فکر می کنم که گاهی اوقات پیدا کردن ائتلاف ها را آسان تر می کند. با هواوی و نیمه هادی ها – من آنها را در هر دو مورد توجه قرار داده ام – که رقابت فناوری امنیت ملی است. اگر ما با چین درگیری داشته باشیم، فکر نمی‌کنم این کسی باشد که بیشترین ناو هواپیمابر و هواپیما را دارد. این خواهد بود که چه کسی بر ماهواره ها تسلط دارد، آیا می توانید برق را خاموش کنید؟

اگر یک رسانه ارتباطی دارید که توسط حزب کمونیست چین که 100 میلیون کودک دارد به نام TikTok اداره می شود، ممکن است هرگز مجبور به درگیری نشوید. فکر می کنم مردم این را درک می کنند و یک نگرانی داوطلبانه دو حزبی در مورد چین و امنیت ملی وجود دارد. هر دو باعث می شوند اعضا تمایل بیشتری به یادگیری در مورد فناوری داشته باشند و متوجه شوند که این چیزی است که باید روی آن تمرکز کنیم. اما این تکامل است.

به هواوی اشاره کردید. شاید ساده‌لوحانه فکر می‌کردم که وقتی ترامپ از قدرت خارج شد، در لیست چهره‌ها و مسائل دیگر عقب‌نشینی‌هایی وجود خواهد داشت. این چیزها محکم سر جای خود باقی ماندند.

هواوی تهدیدی برای امنیت ملی است. هوآوی از این که من یک مرد بی سیم هستم را ترساند. من در دنیایی با موتورولا، AT&T و نورتل، اریکسون، نوکیا، سامسونگ بزرگ شدم. شما برگردید و تمام شرکت های آمریکای شمالی از بین رفته اند. ناگهان، نه تنها شما یک شرکت چینی دارید، بلکه چینی‌ها قوانین پایه را برای اتحادیه بین‌المللی مخابرات و همه این نهادهای استانداردی که ما بر آن‌ها تسلط داشتیم، وضع می‌کنند و بعد آنها منطقه را زیر آب می‌برند. ما شروع به گفتن به سایر کشورها کرده ایم که هواوی یک چالش است. اما ما هیچ جایگزینی نداشتیم.

شما در مورد زیرساخت ها صحبت می کنید.

بله هواوی ارزان است و محلول سوپ تا آجیل است. اما یکی از چیزهایی که به نظر من بسیار مثبت است این است که حتی شرکت های اروپایی که مسیر هواوی را طی کرده اند، برخی از نسخه های استخراج و تعویض را انجام می دهند. من فکر می کنم درک این موضوع که این شرکت های چینی خطرات امنیت ملی را به همراه دارند، فراتر از آمریکا رفته است.

آیا زمان آن رسیده است که یک بحث جدی در مورد قوانین مربوط به پلیس و روبات های قاتل شروع کنیم؟

صادقانه بگویم، احتمالاً به اندازه کافی به آن فکر نکرده ام. استفاده از فناوری بدون هیچ گونه حفاظ – من فکر می کنم که ما در حال اشتباه کردن با ایده “بیرون رفتن و نوآوری، شکستن چیزها” هستیم.

سریع حرکت کنید، چیزها را بشکنید.

فکر می کنم مشکلات واقعی ایجاد کرد. این یکی از مسائلی است که من مطرح کرده‌ام که باید در سازمان‌های استاندارد در سراسر جهان مشارکت کنیم. شما ارزش های خود را بر اساس شفافیت یا حفاظت از حریم خصوصی می سازید. فکر می کنم اگر فناوری را با هوش مصنوعی ترکیب کنید، گاهی انسان را از تصمیم گیری خارج می کنید. این مرا می ترساند. چگونه می خواهید آن نرده ها را از قبل قانون گذاری کنید؟ ما در آن خیلی خوب نیستیم. ما معمولاً قوانین را بعد از واقعیت تصویب می کنیم و برای من تکان دهنده است که هنوز هیچ کاری در شبکه های اجتماعی انجام نداده ایم.

این موضوعی است که می خواستم با آخرین اخبار توییتر به آن بپردازم.

من یکی از حامیان بزرگ ایلان ماسک هستم، به خصوص با Space X.

به عنوان یک مبتکر فناوری.

بله، نگرانی من از او در توییتر این نیست که ترامپ را دوباره به توییتر بازگردانم، اما چون منبع واقعی ثروت او تسلا است، آیا او برای منبع تمام باتری هایش تا این حد به حزب کمونیست چین وابسته خواهد بود. اگر به نظرات او در مورد ساختار نظارتی در چین نگاه کنید، همه چیز مثبت است. و نظرات او در مورد زیرساخت ها در اروپا یا آمریکا به طور کلی منفی است. من نگران تأثیر لغو هستم.

بنابراین نگرانی این است که آیا او از این به عنوان بستری برای ترویج این ایده ها استفاده می کند؟

اگر توییتر به طور ناگهانی نظرات منفی در مورد حزب کمونیست در چین را ممنوع کند، نگران خواهم شد.

اختلافی پیش آمد [prior to Musk purchasing Twitter] در مورد “آزادی بیان” و نحوه اعمال آن در یک پلتفرم که توسط یک شرکت بخش خصوصی اداره می شود. اگر این شرکتی است که او مالک آن است، این وظیفه اوست.

من فکر می کنم شما می توانید محدودیت هایی برای بخش 230 قائل شوید. من از آزادی بیان حمایت می کنم. فکر نمی کنم لزوماً مجاز به تقویت آن هشت میلیارد بار باشید.

آیا FTC باید در مورد خریدها و انحصارهای بالقوه تهاجمی تر باشد؟

بله برخی هستند که استدلال می کنند که ما به قانون بیشتری نیاز نداریم، آنها فقط نیاز به بررسی دقیق دارند. فکر می‌کنم می‌توان از برخی از معاملاتی که مجاز بود جلوگیری کرد. فکر می کنم در دراز مدت منطقی بود. شما این نظر را دادید که شرکت های فناوری یک ابزار مجازی هستند. من بر این عقیده هستم – و به هیچ وجه یک متخصص ضد انحصار نیستم – که قیمت مصرف کننده تنها چیزی است که…

انگیزه های صرفا سرمایه داری.

بله، اما همچنین، چگونه قیمت را اندازه گیری می کنید؟ مردم می گویند “فیس بوک رایگان است، گوگل رایگان است”. این رایگان نیست. من نمی گویم از نظر اخلاقی اشتباه است که آنها داده های ما را بگیرند و از آنها درآمدزایی کنند –

من آن را خواهم گفت

من از آن مهربان ترم اما مردم باید بدانند که چه ارزشی دارد.

و آنها باید بدانند که از چه داده هایی صرف نظر می کنند.

صحیح صحیح برای من دیوانه کننده است که ما هرگز قانون حفظ حریم خصوصی داده ها را در این کشور نداشته ایم.

درباره CES 2023 در TechCrunch بیشتر بخوانید