منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سال بزرگی برای صنعت فضایی بود. 2023 حتی بزرگتر خواهد بود • TechCrunch

سال بزرگی برای صنعت فضایی بود. 2023 حتی بزرگتر خواهد بود • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سال بزرگی برای صنعت فضایی بود. 2023 حتی بزرگتر خواهد بود • TechCrunch

یک سال پرفروش دیگر برای صنعت فضایی رو به پایان است. در واقع، ممکن است سال 2022 باشد بر موفقیت آمیزترین سال برای فضا در خاطرات اخیر – حداقل از سال 1969. رشته تاریخی اسپیس ایکس، پرتاب سیستم پرتاب فضایی و بازگشت کپسول اوریون، نمایش های فنی بزرگ، ماموریت کاملا خصوصی ایسپیس در ماه… این یک کار مهم بود. سال

وجود دارد زیاد به قدری که سال آینده ممکن است از این سال به عنوان بزرگترین صنعت فضایی پیشی بگیرد. اما هنوز سؤالات زیادی باقی مانده است، به ویژه در مورد چشم انداز کوتاه مدت اقتصادی، تداوم بی ثباتی ژئوپلیتیکی و برخی زمان بندی های اعلام شده که ممکن است محقق شوند یا نشوند. در اینجا پیش بینی های ما برای صنعت فضایی در سال 2023 است.

1. فشار شروع بیشتر

به نظر می رسد واضح است که فشار فزاینده ای بر بازار راه اندازی وجود خواهد داشت زیرا خودروهای نسل بعدی بیشتری آنلاین می شوند. ما فقط به موشک‌های سنگین‌برنده نمی‌پردازیم – مانند استارشیپ اسپیس ایکس و ولکان اتحاد پرتاب یونایتد – بلکه طیف کاملی از وسایل نقلیه پرتاب کوچک‌تر و متوسط ​​سنگین را که برای هزینه کم و سرعت بالا تلاش می‌کنند، ارائه می‌کنیم. اینها عبارتند از Terran 1 شرکت Relativity، Astra’s Rocket 4، ABL Space Systems RS1، Rocket Factory Augsburg’s One و ریزپرتابگر Orbex Prime. همانطور که در بالا ذکر شد، جدول زمانی صنعت فضایی بسیار فشرده است (و این هشدار برای کل پست اعمال می شود)، اما حداقل تعداد انگشت شماری از موشک های جدید احتمالا برای اولین بار در سال آینده پرواز خواهند کرد.

اثبات خودروهای جدید قیمت‌ها را کاهش می‌دهد و موجودی را افزایش می‌دهد، به این معنی که عرضه‌ها و تاریخ‌های بیشتری برای نگرانی‌های خصوصی و دولتی در دسترس است – و بازیکنان فعلی باید سخت تلاش کنند تا پیشروی خود را حفظ کنند.

2. تحولات عمده از انگلستان، چین و هند

صحنه فضایی بین المللی به رشد خود ادامه خواهد داد. در حالی که انتظارات زیادی از اروپا وجود دارد، ما توجه خود را به بریتانیا، چین و هند معطوف کرده ایم. از بریتانیا، ما انتظار داریم که اولین پرتاب فضایی این کشور را با ماموریت “Start Me Up” Virgin Orbit از بندر فضایی کورنوال ببینیم. ما همچنین از سازمان تحقیقات فضایی هند و همچنین استارتاپ Skyroot در آنجا انتظار فعالیت زیادی داریم. چین سال 2022 بزرگی داشت – از جمله تکمیل ایستگاه فضایی خود در مدار و فرستادن چندین خدمه تایکونوت – و پیش‌بینی می‌کنیم که در سال آینده کاهشی وجود نداشته باشد زیرا این کشور به دنبال همگامی با رشد صنعتی آمریکا است.

به سختی می توان گفت که تمرکززدایی از فضای خصوصی فراتر از تعداد انگشت شماری از ارائه دهندگان اصلی و مکان های پرتاب چه تاثیری بر صنعت خواهد داشت، اما مطمئناً به تنوع پروژه ها و سهامدارانی که وارد مدار می شوند کمک خواهد کرد.

3. تداوم رشد ارتباطات ماهواره ای و رصد زمین

دو تصویر ماهواره ای، یکی ابرطیفی، اطلاعات بیشتری را نشان می دهد.

اعتبار تصویر: پیکسل

مانند پرتاب، در سال آینده نیز صور فلکی ماهواره‌ای بزرگ و کوچکتر شاهد خواهیم بود که بر صنایع ارتباطات ماهواره‌ای و رصد زمین (EO) فشار خواهد آورد. فقط دو مثال: پروژه طولانی‌مدت انتظار کویپر آمازون احتمالا اولین پرتاب خود را در سال آینده خواهد دید و Pixxel شش ماهواره تصویربرداری فراطیفی با وضوح بالا را در نیمه دوم سال پرتاب خواهد کرد.

اکثر تخمین‌ها نشان می‌دهند که هم سات‌کام و هم EO در طول دهه رشد بیشتری را تجربه خواهند کرد، بنابراین انتظار نداریم که شرکت‌کنندگان جدیدتر بازیکنان موجود را حذف کنند. اما ما فکر می‌کنیم که ما شاهد پذیرش بیشتر، مثلاً استارلینک یا سرویس‌های نشسته به سلول در اینجا روی زمین، و همچنین اهمیت بیشتری برای فناوری‌های رصد زمین در بخش‌هایی مانند کشاورزی و معدن و درک تغییرات آب و هوا خواهیم بود.

4. مدیریت سرمایه به تعیین برندگان و بازندگان کمک خواهد کرد

فضای اقتصاد کلان بد است. تورم بالا، نرخ بهره بالا و ریسک گریزی شدید به این معنی است که پول نقد از همیشه گران تر است. ما شاهد کاهش اندکی این روند هستیم، اما نه به طور کامل، بنابراین پیش‌بینی می‌کنیم که مدیریت سرمایه یک عامل تعیین‌کننده بزرگ برای بقای استارت‌آپ‌ها خواهد بود. سرمایه گذاران همچنین بیش از هر زمان دیگری به دنبال تمایزهای فنی و پتانسیل واقعی بازار خواهند بود.

Emily از Root Ventures: “یک چیزی که بازار کمی تغییر کرده است این است که وقتی شما در حال انجام بررسی دقیق فنی هستید، فکر می کنم مهمتر از همیشه این است که شرکتی که از آن حمایت می کنید تفاوت و مزیت فنی بسیار واضحی داشته باشد.” هنریکسون در اوایل این ماه در جریان TC Sessions روی صحنه گفت: Space.

به‌ویژه در صنعت فضایی، شاهد کاهش واقعی سرمایه‌گذاری در سال 2022 بودیم. بسیاری از شرکت‌های فضایی که از طریق ادغام SPAC عمومی شدند، همچنان عملکرد ضعیفی دارند. در سال 2023، همه چیز در مورد مدیریت بدهی، نفخ نهادی (و احتمالاً، متأسفانه، کاهش بیشتر) و مدیریت سرمایه خواهد بود.

5. فضانوردان خصوصی به اعداد بی سابقه خواهند رسید

Blue Origin راه اندازی شاتنر و خدمه

اعتبار تصویر: ماریو تاما / کارکنان / گتی ایماژ

خصوصی … فضانوردان؟ ده سال پیش این عبارت بی معنی بود. اما نه بیشتر: تنها در سال 2022، نزدیک به 20 نفر با موشک نیو شپرد شرکت Blue Origin به فضای زیرمدار رفتند و چهار نفر در ماموریت Axiom Space Ax-1 به ایستگاه فضایی بین‌المللی پرواز کردند. در سال آینده، انتظار داریم این ارقام حتی بیشتر شود. نه تنها Polaris Dawn، برنامه پرواز فضایی خصوصی جرد ایزاکسون میلیاردر، اولین ماموریت خود را انجام خواهد داد. Axiom دومین پرتاب خصوصی خود را در اوایل سال آینده به ایستگاه فضایی بین المللی انجام خواهد داد.

در سال 2021، بلیط فضا به سختی وجود داشت. در سال 2022 به سادگی غیرعادی شد. در سال 2023 احتمالاً از شنیدن آن خسته خواهیم شد! انتظار داشته باشید که در مورد نقطه عطف بزرگ بعدی در گردشگری فضایی، ایستگاه‌های فضایی قابل دسترسی خصوصی، نیز در سال آینده بیشتر بشنوید، اما تا زمانی که شرکت‌ها متوجه نشوند که چگونه می‌توانند این کسب و کار را انجام دهند، انتظار حرکت بزرگی را نداشته باشید.

6. فعالیت بیشتر در ماه و فضای سیسلونار

امسال با ماموریت 1 ایسپیس، اولین ماموریت فرودگر ماه تماماً با بودجه خصوصی و ساخته شده در جهان به پایان می رسد. اما این تنها آغاز است. در سال آینده، شاهد فرودگرهای بیشتری باشید که به ماه می‌روند – ما نگاهی به فرودگر Blue Ghost متعلق به Firefly Aerospace و Peregrine متعلق به Astrobotic داریم – و حتی زیرساخت‌های بیشتری در حال حرکت به فضای سیسلونار.

هرچه بیشتر شرکت‌های فناوری قمری اهداف خود را پیش ببرند، آنهایی که این کار را نمی‌کنند، برجسته‌تر می‌شوند. ادغام و تملک در این فضا جای تعجب نخواهد داشت.

7. با ادامه بحران زنجیره تامین، تاکید بیشتر بر تولید آمریکایی

پیش‌بینی نهایی ما گسترده‌تر است، اما پیامدهای مهمی برای صنعت فضایی دارد. ما می بینیم که سرمایه گذاران و بنیانگذاران تاکید بیشتری بر زنجیره های تامین داخلی و تولید در سال 2023 دارند، و این احتمالاً در صورتی تشدید می شود که روابط بین ایالات متحده و دولت های خارجی – به ویژه چین – بیشتر بدتر شود.