منو سایت

ساخت و تخریب • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ساخت و تخریب • TechCrunch

من موفق به فشار دادن شدم آثار باقی مانده از CES 2023 در Actuator هفته گذشته. خبر خوب این است که همه چیز دوباره مانند ساعت شروع می شود. اگر در هفته گذشته در مورد مسائل کاری به من ایمیل زده اید، بابت تاخیر معذرت می خواهم – من از یک ماهیتابه خارج شده ام و به دیگری رفته ام. به طور حکایتی، من می گویم که این یک مثبت خالص است. اخبار رباتیک در تعطیلات استراحت کوتاهی کرد، اما همه چیز دوباره سریع و خشمگین پیش می‌رود.

البته همه اخبار خوب نیستند. چند هفته پیش تقویم مجدداً تنظیم شد، اما متأسفانه همه بدبختی ها و تاریکی های اقتصادی با آن شروع نشد. امسال حسابی خواهد بود. هر چقدر هم که شوم به نظر می رسد، این نه چیز خوبی است و نه بد، توجه داشته باشید. علاوه بر این، پس از دو سال خوش‌بینی بی‌وقفه در مورد روباتیک و اتوماسیون، برای بسیاری باید بررسی شود.

امسال برای خیلی ها سال غرق شدن یا شنا خواهد بود. با سخت‌تر و سخت‌تر شدن رسیدن به VC، باند فرودگاه‌ها ناگهان کوتاه‌تر می‌شوند و برای اینکه استعاره را به اندازه کافی طولانی کنیم، هیچ‌کس نمی‌خواهد با کوچک شدن باند در هنگام برخاستن از زمین برخورد کند. اگر نتوانید آن دور 20 میلیون دلاری را که روی آن شرط بندی کرده اید به پایان برسانید، ناگهان با تصمیمات بسیار دشواری روبرو خواهید شد. این می تواند به شکل یک محور، بستن کمربند شدید (کاهش، نازک شدن نقشه راه)، کاوش در مورد فروش، یا بدترین سناریوهای دیگر باشد.

همه گزینه های فوق شامل تغییر وجودی برای همه افراد درگیر است. باز هم، لزوما چیز بدی نیست. برخی از شرکت‌هایی که موقعیت خوبی دارند، بهتر از این عمل خواهند کرد، به‌عنوان پیشرو آشکار در این دسته. این می تواند به معنای خرید یک شرکت کوچکتر، ترکیب تیم ها و خروج قوی تر برای آن باشد. هک، حتی کسانی که مجبور بودند اقدام بسیار ناگوار (و تغییر دهنده زندگی) کوچک کردن را انجام دهند، ممکن است در نهایت با چیزی شبیه به تمرکز مجدد در طرف مقابل ظاهر شوند.

وندی برنزه سفید / ذاتی

اعتبار تصویر: درونی؛ داخلی

همه اینها از همه مهمتر است، تا حدی به دلیل اخبار اخیر در مورد Intrinsic که فقط مهلت رای گیری هفته گذشته را از دست داد. این عجیب است. امیدوارم به زودی با تیم الفبا تماس بگیرم تا در مورد یک سری رویدادها که شامل چندین خرید و به دنبال آن کاهش 20 درصدی کارکنان در مجموع حدود 40 نفر است، بحث کنیم. مطمئناً می‌دانم که جدول زمانی خریدها و تصمیم‌گیری‌های پرسنلی همیشه کاملاً منطبق نیست.

من همیشه به شدت از این موضوع آگاه هستم که چگونه شرکت های بزرگی مانند آلفابت چنین تصمیماتی را در مورد نتایج نهایی می گیرند. واقعیت این است که توجیه تعهدات طولانی می تواند بسیار سخت تر باشد – به خصوص آنهایی که برای ماموریت اصلی شرکت ضروری تلقی نمی شوند. البته هیچکدام از اینها نباید به عنوان نفی مأموریت Intrinsic تلقی شود – کاری که این شرکت و سایر شرکت ها در فضای نرم افزار رباتیک انجام می دهند، کلیدی برای آینده استقرار صنعتی است. اگر بخواهم حدس بزنم (همانطور که طبق قرارداد متعهد هستم)، می‌توانم بگویم که این بیشتر تغییر در اولویت‌ها از سوی Alphabet است.

یک سخنگوی Intrinsic به TechCrunch گفت:

مدیریت ذاتی تصمیم دشواری برای رها کردن تعدادی از اعضای تیم ما گرفته است. ما این خبر را مستقیم به آنها دادیم. ما کاملاً از دشواری این کار آگاه هستیم و فعال ترین پشتیبانی ممکن را ارائه می دهیم. این تصمیم با توجه به تغییرات در اولویت‌بندی و جهت‌گیری استراتژیک بلندمدت ما اتخاذ شد. این تضمین می‌کند که Intrinsic می‌تواند به تخصیص منابع به ابتکارات با اولویت ما، مانند ساختن نرم‌افزار و پلتفرم هوش مصنوعی، ادغام خریدهای استراتژیک اخیر Vicarious و OSRC (واحد تجاری Open Robotics) و همکاری با شرکای کلیدی در صنعت ادامه دهد. اگرچه اجرای فوق العاده دشوار است، اما معتقدیم این تصمیم برای ادامه ماموریت ما ضروری است.

بدون شک از نظر من تصمیم سختی بود. از جمله، این نوع رای اعتمادی نیست که یک شرکت جوان امیدوار است کسب کند. اما Intrinsic افراد باهوش زیادی را در کارنامه دارد – حتی بعد از این خریدها بیشتر – و علیرغم اخراج، Alphabet مطمئناً منابع عظیمی دارد اگر و زمانی که دوباره آن شیر آب را باز کند.

ربات اطلس شرکت Boston Dynamics می پرد

اعتبار تصویر: Boston Dynamics (تصویر اصلاح شده)

خبر دیگری که در بالا می خواستم به آن بپردازم، اخبار دیروز بوستون داینامیکس بود. یک چیز مطمئن است – شرکت ماساچوست ویدیو بدی می‌سازد. این هفته چندین مورد کاهش یافت و گراپلرهای جدیدی برای اطلس معرفی شد. این ربات انسان نما از زائده های جدید خود برای کمک به یک سایت ساخت و ساز موقت استفاده می کند. در اینجا یک تفکیک از BD آمده است:

  • توانایی اطلس برای بلند کردن و جابجایی اشیاء با اندازه‌ها، مواد و وزن‌های مختلف (تخته چوبی و کیف ابزار) با حفظ تعادل با بهبود قابلیت‌های حرکت و احساس امکان‌پذیر است. برای این ویدئو، تیم گیره های کمکی را با یک انگشت ثابت و یک انگشت متحرک نصب کردند. این دسته های ساده برای کاربردهای سنگین طراحی شده اند و اولین بار در ساموئل آدامز ظاهر شدند [Super Bowl] تجاری که در آن اطلس بشکه ای را بالای سر خود نگه داشته است.
  • سیستم های کنترل بهبود یافته برای پرش 180 درجه در حالی که تخته چوبی را نگه می دارید.
  • انجام پرش چرخشی در حین پرتاب کیسه ابزار. برای انجام این کار، تیم کنترل کننده پیش بینی مدل (MPC) را گسترش داد تا حرکت جفت شده ربات و جسم را با هم توضیح دهد.
  • فشار دادن جعبه چوبی از روی سکو به این معنی بود که اطلس باید انرژی کافی برای سقوط جعبه بدون جدا شدن از سکو تولید کند.
  • حرکت نهایی اطلس، یک چرخش چند محوری 540 درجه، به حرکت ربات تقارن می‌افزاید و آن را به مهارتی بسیار دشوارتر از پارکور قبلی تبدیل می‌کند.

من هشدار می دهم که هیچ چیزی که Boston Dynamics نشان می دهد نباید به عنوان چیزی بیش از اثبات مفهوم خوانده شود. این موضوع در مورد اطلس، که یک ربات تحقیقاتی است، دو برابر صادق است. البته اخطار اینجا این است که مالک جدید هیوندای بود زیاد این محصولات را به شدت تجاری سازی کنید. برای مثال، تصور برخی از فرزندان مولدتر اطلس که در اطراف کارخانه های خودروسازی خود کمک می کنند، دور از ذهن به نظر نمی رسد.

مطمئناً اطلس برتری قابل توجهی نسبت به انسان نما جهانی موعود (در معرض خطر؟) تسلا دارد. باید دید این رقم نیز روی چه چیزی کار می کند. بیشتر از همه، من مشتاقانه منتظر یک بحث تازه و پر جنب و جوش در مورد ایجاد ربات ها به تصویر خودمان هستم.

ساخت و تخریب • TechCrunch

تصویر یک پهپاد نمونه درخت ETHZ در حال عمل. اعتبار تصویر: ETHZ

در اینجا یک قطعه سرگرم کننده از دیوین در مورد یک پهپاد توسط دانشمندان سوئیسی است که برای جمع آوری “DNA خارجی” از بالای درختان طراحی شده است. این به معنای دور زدن و جمع‌آوری شواهدی مانند پوست، پر و مدفوع است تا مشخص شود چه حیواناتی در آن منطقه آویزان شده‌اند. دوین اینجا:

این پهپاد کمی شبیه به یک چراغ مدرنیستی به نظر می رسد، با یک قاب چوبی زیبا و صفحه پلاستیکی ساخته شده، و نوارهایی از نوار چسب یا “پنبه مرطوب” که بر روی سطوح پایینی آن نصب شده است. هنگامی که به یک موقعیت عموماً مطلوب هدایت می شود، روی شاخه ای حرکت می کند تا نمونه برداری شود و هر حرکتی مانند تاب خوردن یا پریدن را با همگام سازی رویکرد خود نظارت می کند. هنگامی که تماس برقرار می کند، با فشار کافی فشار می آورد تا باعث شود مواد eDNA آزاد به باندها منتقل شوند، اما نه آنقدر که شاخه را از مسیر خارج کند. اساساً به درخت تکیه می دهد.

ساخت و تخریب • TechCrunch

اعتبار تصویر: اکنون

این هفته، شرکت آلمانی United Robotics Group هفته گذشته اعلام کرد که در حال خرید رباتیک موبایل اسپانیایی و آنتاگونیست استارتاپ/جوجه تیغی برای بازی های ویدیویی، Robotnik Automation است. URG از جایگاه قوی این شرکت در بازارهایی مانند کره، ژاپن، چین، سنگاپور، ایالات متحده، فرانسه، آلمان و ایتالیا به عنوان انگیزه اصلی خرید یاد کرد.

توماس لینکنهیل، مدیر عامل شرکت یونایتد رباتیک می گوید:

ما با Robotnik به عنوان شریک استراتژیک خود کار می کنیم و من خوشحالم که این شرکت را به گروه ما ملحق می کند. ما از 70 متخصص رباتیک بسیار با تجربه، به ویژه در تحقیق و توسعه و نرم افزار بهره مند خواهیم شد. این سرمایه گذاری از ما در توسعه برنامه های کاربردی اضافی برای CobiotX، نسل سوم ربات های انسان نما حمایت می کند. ما مشتاقانه منتظر همکاری با تیم مدیریت محلی پیرامون روبرتو گوزمن و رافائل لوپز هستیم که از ابتدا شرکت را رهبری کرده اند. ما در استفاده از هم افزایی بسیار مطمئن هستیم.»

اگر اینجا در Actuator HQ به یک چیز علاقه داریم، آن استفاده از هم افزایی است.

و در نهایت برای یک هفته، من سعی می کنم راهی پیدا کنم تا تیم T&E را متقاعد کنم که من را برای یک هفته به پیتسبورگ برگردانند تا کارخانه غیرانتفاعی “Robotics Factory” را بررسی کنم. با پشتیبانی CMU و شبکه رباتیک پیتسبورگ، این مکان قطعا مکانی برای تماشا در سال آینده است.

به گزارش وب سایت رسمی:

The Robotics Factory، مجموعه ای از برنامه های رباتیک به رهبری Innovation Works و شبکه رباتیک پیتسبورگ، بخشی از کمک هزینه ۶۳ میلیون دلاری Build Back Better Regional Challenge است که توسط اداره توسعه اقتصادی ایالات متحده (EDA) به همکاری اقتصاد جدید در جنوب غربی پنسیلوانیا اعطا شده است. کارخانه رباتیک استارت آپ های رباتیک را در منطقه پیتسبورگ می سازد، تسریع می بخشد و مقیاس می دهد.

ساخت و تخریب • TechCrunch

اعتبار تصویر: Bryce Durbin/TechCrunch

باشه برگرد سر کار من من یک سری داستان در حال توسعه دارم که در Actuators آینده ظاهر خواهند شد. با ثبت نام در اینجا اولین نفری باشید که آنها را می بینید.