منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • زنجبیل برای قرض دادن به شرکت های نرم افزاری از مخفی کاری شروع می کند • TechCrunch

زنجبیل برای قرض دادن به شرکت های نرم افزاری از مخفی کاری شروع می کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
زنجبیل برای قرض دادن به شرکت های نرم افزاری از مخفی کاری شروع می کند • TechCrunch

هزینه های نرم افزاری در حال تبدیل شدن به یک هدف اصلی برای کاهش است زیرا به یک آیتم بزرگتر در بودجه های سازمانی تبدیل می شود. بر اساس گزارش اخیر، مشتریان نسبت به پنج سال پیش 53 درصد بیشتر روی مجوز نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) شرط بندی می کنند. فرمان به شدت سقوط کرد. 57 درصد از تیم‌های فناوری اطلاعات در یک نظرسنجی در سال 2022 به Workato گفتند که تحت فشار هستند تا هزینه‌های نرم‌افزاری در سازمان‌های خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

کاهش هزینه‌های نرم‌افزار کاری است که گفتن آن آسان‌تر از انجام آن در شرکت‌هایی است که تیم‌ها و حتی کل بخش‌ها برای انجام کارهای خود به نرم‌افزار خاصی متکی هستند. مارک گرمزیان استدلال می کند که راه حل این است که در وهله اول از اخراج پرهیز کنید – با وام های تجاری. اما نه فقط هر وام – وام های تجاری به طور خاص برای خرید نرم افزار و زیرساخت.

قرمزیان بنیانگذار Gynger است، یک پلتفرم مستقر در نیویورک که به شرکت ها سرمایه ارائه می دهد تا نرم افزار و محصولات خدماتی را برای بسته های فناوری سفارشی خود خریداری کنند. Gynger امروز با 10 میلیون دلار بدهی از Upper90 و 11.7 میلیون دلار سرمایه اولیه به رهبری Upper90 و Vine Ventures با مشارکت Gradient Ventures (صندوق مخاطره‌آمیز متمرکز بر هوش مصنوعی گوگل)، m]x[​​vCapitalQuietCapitalandDeciensCapitalandDeciensCapitalienv[vCapitalQuietCapitalиDeciensCapital[vCapitalQuietCapitalandDeciensCapital

قرمزیان قبلاً Braze را تأسیس کرده بود که یک پلتفرم تعامل مشتری مبتنی بر ابر برای بازاریابی چند کاناله است. او می‌گوید در آنجا دید که فروش نرم‌افزار چقدر سخت است و – از طرف دیگر – خرید نرم‌افزار برای خریداران چقدر سخت است.

گرمزیان در یک مصاحبه ایمیلی به TechCrunch گفت: «با پشت سر گذاشتن این دردسرها در حالی که بودجه‌هایمان را مدیریت می‌کردیم و در مورد جریان نقدی و باند فرودگاه فکر می‌کردیم، کاستی‌های بازار SaaS کسب‌وکار به کسب‌وکار را از نزدیک تجربه کردم. “به عنوان یک بنیانگذار، شما تمام این پول را جمع آوری می کنید و بلافاصله باید سرمایه زیادی را برای ایجاد پشته فناوری خود خرج کنید. ما راهی می‌خواستیم که نرم‌افزار را با سرمایه ترکیب کنیم تا به اکوسیستم استارت‌آپ خدمت کنیم و به آن‌ها کمک کنیم تا بهترین نرم‌افزار را در کنار مقیاس‌گذاری و مدیریت جریان نقدی خود دریافت کنند.»

محصول اصلی Gynger یک مدل پذیره نویسی خودکار برای تامین مالی خرید نرم افزار و زیرساخت است. این شرکت خط اعتباری و تأمین مالی بدهی را به مشتریان سازمانی ارائه می دهد و به آنها امکان می دهد قبوض SaaS خود را از قبل پرداخت کنند در حالی که بعداً Gynger را بازپرداخت کنند. (قرمزیان می‌گوید بدهی‌های جمع‌آوری‌شده توسط گینگر برای تامین مالی آنها استفاده خواهد شد، اگرچه گینگر می‌تواند – و تا به حال – وام‌هایی را از ترازنامه خود بدهد.)

Gynger.io

اعتبار تصویر: Gynger.io

قرمزیان مزایای اصلی پلتفرم گینگر را فهرست می‌کند، از جمله دسترسی مشتریان به تخفیف‌های پیش‌پرداخت از سوی تامین‌کنندگان و امکان تقسیم پرداخت‌های یکجا در مدت سه تا ۱۲ ماه. Gynger همچنین یک داشبورد یکپارچه برای هزینه های SaaS ارائه می دهد که آنها را در یک پرداخت ماهانه ادغام می کند.

برخی از گزینه های سفارشی سازی با Gynger وجود دارد. مشتریان می توانند انتخاب کنند که در ازای تخفیف یک سال کامل به تامین کنندگان پرداخت کنند، یا برای مثال، حساب های موجود را گسترش دهند و تصمیم بگیرند که می خواهند Gynger از طرف آنها کدام قراردادها را تامین کند. قرمزیان می‌گوید الگوریتم تصمیم‌گیری گینگر به نقدینگی، نرخ سوخت و درآمد نگاه می‌کند تا مشخص کند که یک شرکت چقدر سرمایه واجد شرایط است.

بازار مالی جایگزین در حال انفجار است زیرا بادهای مخالف اقتصاد کلان شرکت ها را به دنبال اشکال غیرکاهنده سرمایه سوق می دهد. قرمزیان معتقد است که Gynger با شرکت‌های فین‌تک مانند Pipe و Capchase رقابت تنگاتنگی دارد، که هر دوی آنها به کسب‌وکارهای خارج از سهام و بدهی‌های مخاطره‌آمیز کمک مالی می‌کنند. اما او خاطرنشان می کند که بسیاری از وام دهندگان بر خرید مطالبات یک شرکت (یعنی وجوه، کالاها و خدمات بدهی) و اعطای وام در مقابل درآمد سالانه آنها تمرکز می کنند. اگرچه Gynger درآمد را در تصمیم گیری های وام خود در نظر می گیرد، شرکت نیازی به داشتن آن ندارد.

گرمزیان گفت: «شرکت‌ها در هر اندازه می‌توانند از Gynger بهره ببرند، اما ما شاهد موفقیت خاصی با شرکت‌های پیش از سری B بوده‌ایم. با Gynger، هر شرکتی با هر اندازه ای می تواند بدون رقیق شدن به سرمایه دسترسی داشته باشد، نرم افزار و زیرساخت های مورد نیاز خود را برای اداره تجارت خود خریداری کند و طبق شرایط خود پرداخت کند.

وام دادن به یک شرکت بدون درآمد ممکن است خطرناک به نظر برسد. و وب‌سایت گینگر این پلتفرم را به عنوان راهی برای عرضه‌کنندگان برای فروش قیمت‌های بالاتر به مشتریان، با استفاده از تأمین مالی انعطاف‌پذیر به عنوان انگیزه‌ای برای خریدهای بزرگ‌تر، که به نظر می‌رسد ریسک‌پذیر است، معرفی می‌کند.

اما داریان شیرازی از Gradient Ventures گفت که معتقد است جینجر رویکردی سنجیده برای تخصیص سرمایه دارد.

شیرازی در بیانیه‌ای افزود: «مدل نرم‌افزار صورت‌حساب سالانه در محل در حال تحول است و ما معتقدیم که Gynger راه‌های جدیدی را برای شرکت‌ها ارائه می‌کند تا نرم‌افزاری را که به بهترین وجه متناسب با وضعیت مالی آنها باشد، خریداری کنند». «بسیاری تلاش کرده‌اند تا مدل پذیره‌نویسی را برای تأمین مالی نرم‌افزاری نوآوری کنند، اما فرصت واقعی چند میلیارد دلاری ارائه بی‌شمار گردش کار پرداخت و تأمین مالی بر اساس نیازهای مشتری است. Gynger در نحوه پرداخت و خرید نرم افزار مشتریان انقلابی ایجاد کرده است و ما از شراکت با آنها هیجان زده هستیم.

به گفته گارتنر، با توجه به اینکه انتظار می‌رود هزینه‌های جهانی فناوری اطلاعات تا پایان سال 2022، 4 درصد رشد کند و به 4.5 تریلیون دلار برسد، وام دادن برای هزینه‌های نرم‌افزاری به نظر می‌رسد، به کنار ریسک‌ها، وام دادن برای هزینه‌های نرم‌افزاری یک شرط مطمئن برای یک مدل تجاری است. این مطمئناً یک بازار آدرس پذیر بزرگ و رو به رشد است.

قرمزیان می گوید تا به امروز، گینگر قراردادهای SaaS را از 1000 تا 1 میلیون دلار از فروشندگانی از جمله Airtable، Google Cloud Platform، Amazon Web Services، Slack و Zoom تامین مالی کرده است. او از افشای درآمد گینگر خودداری کرد، اما گفت که این شرکت 13 نفره از نظر جریان نقدی “فوق العاده سالم” است.