منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • روسای فناوری با کمال میل قوانین ایمنی آنلاین کودکان در بریتانیا را زیر پا می گذارند تا با اتهامات جنایی روبرو شوند • TechCrunch

روسای فناوری با کمال میل قوانین ایمنی آنلاین کودکان در بریتانیا را زیر پا می گذارند تا با اتهامات جنایی روبرو شوند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
روسای فناوری با کمال میل قوانین ایمنی آنلاین کودکان در بریتانیا را زیر پا می گذارند تا با اتهامات جنایی روبرو شوند • TechCrunch

دولت بریتانیا تأیید کرده است که با هدف جلوگیری از نقض عمدی قوانین ایمنی کودکان توسط پلتفرم‌ها، اختیارات مسئولیت کیفری مندرج در پیش‌نویس قانون ایمنی آنلاین را که در حال حاضر در پارلمان تصویب می‌شود، تمدید خواهد کرد.

نسخه فعلی لایحه ایمنی آنلاین (که قبلاً به طور قابل توجهی اصلاح شده است) که قرار است امروز برای مرحله گزارش قبل از خواندن سوم به مجلس بازگردد، شامل مسئولیت کیفری برای مدیران عاملی است که به تعهدات خود در ارائه اطلاعات به تنظیم کننده آفکام عمل نکنند. از آنها می خواهد

با این حال، دولت اکنون در برابر فشار برخی از پشتیبانان خود – و همچنین درخواست‌های فعالان آنلاین ایمنی کودکان – برای گنجاندن مقررات مسئولیت کیفری گسترده، مدیران ارشد در پلتفرم‌های تحت پوشش را به دلیل نقض مکرر تعهدات ایمنی کودکان مسئول کیفری قرار داده است.

این بدان معناست که به آفکام اختیارات بیشتری داده خواهد شد که می تواند – حداقل روی کاغذ – منجر به زندانی شدن روسای رسانه های اجتماعی شود که عمداً قوانین ایمنی کودکان را زیر پا می گذارند.

تلگراف اواخر دیروز خبر چرخش قریب الوقوع دولت را منتشر کرد و گزارش داد که میشل دانلان، وزیر امور خارجه دیجیتال، تغییراتی را در لایحه ای تصویب کرده است که مدیران ارشد شرکت های فناوری را به دلیل نقض مداوم وظایف خود مسئول کیفری می کند. مراقبت از کودک

سخنگوی دپارتمان دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش (DCMS) این توسعه را تایید کرد و به TechCrunch گفت که وزیر DCMS، پل اسکالی، امروز بعدازظهر در یک سخنرانی در پارلمان جزئیات را تشریح خواهد کرد. این تحول پس از دیدارهای بین دانلان و نمایندگان محافظه کار پشتیبان انجام می شود که در هفته های اخیر برای اصلاحیه گسترده تر برای گسترش مسئولیت کیفری مدیران ارشد فشار آورده اند.

سخنگوی DCMS گفت که نمایندگان مجلس موافقت کرده اند که اصلاحیه خود را پس بگیرند در ازای اینکه دولت اصلاحیه خود را برای تمدید مقررات مسئولیت کیفری ارائه کند.

حزب کارگر مخالف حمایت از اصلاحیه پشتیبان را نشان داده است، به این معنی که دولت می توانست با شکست شرم آور در این لایحه روبرو شود – بنابراین برای جلوگیری از شورش از آن عقب نشینی می کند.

نمایندگان محافظه‌کار پشتیبان می‌گویند این قانون برای مهار غول‌های فناوری قدرتمند و اطمینان از محافظت از کودکان در برابر قرار گرفتن در معرض محتوای مضر، به دندان‌های بیشتری نیاز دارد، با اشاره نمایندگان به بخش‌های دیگر – مانند خدمات مالی یا ساخت‌وساز – که قبلاً مسئولیت کیفری برای افراد ارشد دارند. مدیران و این سوال که چرا مدیران فنی باید پاس رایگان دریافت کنند؟

در سایر تغییرات اخیر، در اواخر سال گذشته، دولت لایحه را برای حذف بند مربوط به محتوای قانونی اما مضر – در پاسخ به نگرانی‌هایی که این قانون می‌تواند تأثیر وحشتناکی بر آزادی بیان داشته باشد، اصلاح کرد.

با این حال، این اقدام توسط مبارزان ایمنی کودکان رد شد و به نظر می رسد که به مخالفت های پشتوانه ای در مورد مسئولیت کیفری دامن زده است.

متن اصلاحیه دولت هنوز منتشر نشده است، اما یک سخنگوی DCMS تاکید کرد که مسئولیت کیفری تمدید شده فقط در مورد نقض مکرر وظایف ایمنی کودکان در قانون اعمال می شود – هدف را به عنوان پیمانکاران توصیف می کند که “تقلبانه رفتار می کنند” و “با اراده”. تحقیقات آفکام و اجرای ایمنی کودکان را نادیده بگیرید.

بنابراین اگر بخواهید نوعی «سلب مسئولیت ایلان ماسک» است.

اصلاحیه پیشنهادی نیمکت عقب از این فراتر می رفت – مسئولیت کیفری را افزایش می داد هر نوعی نقض تعهدات ایمنی کودک بنابراین به نظر می رسد که دولت امتیازی را با کاهش مسئولیت فقط به اشتباه عمدی به دست آورده است. و سخنگوی DCMS پیشنهاد کرد که اصلاحیه “هدفمندتر و متناسب با خطرات” از آنچه توسط نمایندگان شورشی پیشنهاد شده بود، بود.

سخنگوی DCMS گفت: «در صورتی که مدیران ارشد به طور مکرر و آگاهانه و عامدانه تذکرات اجرایی Ofcom را در رابطه با وظایف ایمنی فنی خود نادیده بگیرند، مسئولیت ایجاد خواهد شد» و افزود: «این با سایر مفاد مسئولیت مدیر ارشد که در حال حاضر در قانون در جاهای دیگر هستند… مسئولیت یک مدیر ارشد در صورت عدم ارائه اطلاعات آفکام زمانی که آن را درخواست کرده است، اکنون در صورتحساب است.

ما مطمئن هستیم که این امر بر جذابیت بریتانیا به عنوان مکانی برای سرمایه گذاری تأثیری نخواهد گذاشت.» زیرا روسای فناوری مسئول و واکنش پذیری را که روی اطمینان از ایمن بودن پلتفرم های خود متمرکز هستند مجازات نمی کند. این در مورد این است که مردم عمدا و با میل مخالف آنچه آفکام به آنها می گوید برای ایمن تر کردن سایت های خود برای کودکان انجام دهند.”

بنابراین به مدیران فناوری اطمینان بیشتری در مورد اینکه چه زمانی می توان از آن استفاده کرد، می دهد. و… مثل همیشه، با جریمه هایی که در صورتحساب است – با قدرت آفکام برای جریمه آنها، قدرت آفکام برای مسدود کردن دسترسی به سایت ها [that break the law]، اینها طیفی از قدرت ها هستند که آفکام دارد و کاملاً واضح است که فقط در بدترین حالت از آنها استفاده خواهد کرد. در موارد شدید که نیاز به استفاده از این قدرت‌ها دارد، این کار را انجام می‌دهد، اما گزینه‌های زیادی برای او وجود دارد که قبل از آن نقطه از آن استفاده کند.

از آنجایی که مهلت اصلاحات در مجلس عوام به پایان رسیده است، اصلاحیه دولت در مورد این لایحه زمانی که بررسی در ماه آینده به مجلس اعیان منتقل می شود، ارائه می شود – بنابراین جزئیات کامل باقی مانده است.

ما از DCMS پرسیدیم که آیا مقررات افزایش مسئولیت کیفری مدیریت ارشد فقط برای پلتفرم‌های بزرگ‌تر (به اصطلاح سرویس‌های «دسته 1») اعمال می‌شود یا اینکه آیا همه خدمات در محدوده هستند (به طور بالقوه ده‌ها هزار شرکت و/یا افراد حقوقی که ارائه می‌کنند. خدمات مصرف کننده به مصرف کننده) با این خطر روبرو خواهد شد – اما سخنگوی نمی تواند تأیید کند که این تغییر در حال حاضر چقدر گسترده خواهد بود.

در حالی که فعالان ایمنی کودکان احتمالاً از تغییر نظر دولت برای تشدید مسئولیت کیفری روسای فناوری استقبال می کنند، گروه های حقوق دیجیتال احتمالاً در مورد خطرات آزادی بیان محتاط تر هستند و گروه هایی مانند ORG نیز نسبت به تأثیر قوانینی که محدودیت‌های سنی اجباری را بر روی وب‌سایت‌ها برای دسترسی کاربران به محتوای آنلاین و حریم خصوصی افراد اعمال می‌کند.