منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • روزنامه بریتانیایی گاردین می گوید که توسط باج افزار • TechCrunch ضربه خورده است

روزنامه بریتانیایی گاردین می گوید که توسط باج افزار • TechCrunch ضربه خورده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
روزنامه بریتانیایی گاردین می گوید که توسط باج افزار • TechCrunch ضربه خورده است

روزنامه بریتانیایی گاردین می گوید که توسط باج افزار • TechCrunch ضربه خورده است

روزنامه بریتانیایی گاردین تأیید کرده است که سیستم‌هایش تحت تأثیر یک «حادثه جدی فناوری اطلاعات» قرار گرفته‌اند که معتقد است احتمالاً یک حمله باج‌افزاری است.

گاردین، که سردبیر رسانه‌اش برای اولین بار این حادثه را گزارش کرد، گفت این حادثه اواخر روز سه‌شنبه آغاز شد و بخش‌هایی از زیرساخت‌های فناوری اطلاعات شرکت را تحت تأثیر قرار داد.

آنا بیتسون، مدیر اجرایی گروه رسانه ای گاردین و کاترین وینر، سردبیر، در یادداشتی به کارکنان گفتند: «در 24 ساعت گذشته یک حادثه جدی روی شبکه و سیستم های فناوری اطلاعات ما رخ داده است: «ما معتقدیم این یک حمله باج افزار است. ، اما ما همچنان به بررسی همه احتمالات ادامه می دهیم.’

در نتیجه، ناشر گفت که یک اختلال در خدمات “پشت صحنه” وجود دارد و به کارکنان گفته شد که تا پایان هفته از راه دور کار کنند. با این حال، این شرکت گفت که انتشار آنلاین تا حد زیادی تحت تأثیر قرار نگرفته است، و افزود که «مطمئن است» همچنان می‌تواند یک روزنامه چاپی در روز پنجشنبه تولید کند.

جزئیات بیشتر این حمله همچنان نامشخص است و مشخص نیست که چگونه سیستم‌های گاردین به خطر افتاده است، آیا داده‌ها به سرقت رفته است یا اینکه درخواست باج دریافت کرده است. بازیگران باج‌افزار معمولاً نفوذ می‌کنند، سپس تهدید می‌کنند که داده‌های شخصی قربانی را منتشر می‌کنند مگر اینکه باج‌خواهی پرداخت شود.

همچنین مشخص نیست که چه کسی پشت این حمله بوده است و به نظر نمی رسد که این حادثه توسط یک گروه بزرگ باج افزار ادعا شده باشد.

هنگامی که از طریق ایمیل تماس گرفت، سخنگوی گاردین – که از ذکر نام خود خودداری کرد – به سوالات TechCrunch پاسخ نداد.

سازمان‌های خبری در اطراف به هدف دائمی حملات سایبری تبدیل شده‌اند. در ماه سپتامبر، هکرها سیستم‌های داخلی نشریه تجاری آمریکایی Fast Company را نقض کردند تا اعلان‌های فشاری توهین‌آمیز را برای کاربران Apple News ارسال کنند.

نیویورک پست نیز تایید کرد که در ماه اکتبر هک شده است. با این حال، شرکت بعداً ادعا کرد که این “رفتار غیرمجاز” تقصیر یک کارمند سرکش بوده است، اما از بیان اینکه روزنامه چه مدرکی دارد که نشان دهد کارمند مقصر بوده است، خودداری کرد.