منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • رشد کارکنان کاهش می یابد زیرا استارتاپ ها برای بدترین سناریوها آماده می شوند • TechCrunch

رشد کارکنان کاهش می یابد زیرا استارتاپ ها برای بدترین سناریوها آماده می شوند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
رشد کارکنان کاهش می یابد زیرا استارتاپ ها برای بدترین سناریوها آماده می شوند • TechCrunch

رشد کارکنان کاهش می یابد زیرا استارتاپ ها برای بدترین سناریوها آماده می شوند • TechCrunch

جدیدترین عناوین دارند تحت سلطه اعلامیه های کاهش کارکنان عمده در صنعت فناوری و به ویژه در غول هایی مانند متا، آمازون و توییتر بود. اما این فقط نام‌های بزرگ نیستند که از تعداد پرسنل خود عقب‌نشینی می‌کنند – شرکت‌های خصوصی SaaS به طور مشابه نزدیک به نیم سال است که استخدام و تعدیل نیرو را اجرا می‌کنند.

این تعجب آور نیست زیرا VC ها شروع به اصرار برای تمرکز بیشتر بر کارایی سرمایه و “قاعده 40” در اوایل تابستان امسال کردند، زیرا مشخص شد که ذهنیت “رشد به هر قیمتی” در حال از بین رفتن است و هدف گسترش آن است. باند برای مقاومت در برابر طوفان

برای درک بهتر نوسانات تعداد کارمندان در بازار خصوصی، تعداد 150 استارتاپ خصوصی B2B Enterprise SaaS را از سری A تا سری C در صنایع مختلف طی 24 ماه به صورت برنامه‌ریزی ردیابی کردیم.

در اینجا نکات برجسته تحقیق ما آمده است:

شرکت ها برای گسترش باند، رشد کارکنان خود را کاهش دادند

تعداد افراد در طول چهار ماه گذشته هر ماه با نرخ متوسط ​​حدود 2 درصد در مقایسه با 10 درصدی که قبلاً شاهد بودیم افزایش یافته است. علاوه بر این، صدک 25 استارت‌آپ‌ها کاهش تعداد کارکنان را نشان می‌دهد که نشان می‌دهد بسیاری از شرکت‌ها در حال انجام اقدامات شدید برای گسترش باند خود هستند.

برای شرکت‌هایی با ترازنامه قوی، حامیان قوی، و تناسب کم با فرسودگی شغلی/بازار محصول، اکنون بهترین زمان برای استخدام کارکنان مهم است.

این یک شاخص بد است زیرا استارت‌آپ‌ها برای چالش‌های کلان اضافی و رویدادهای تجدید ارزیابی آماده می‌شوند.

دور دیگری از اخراج کارکنان احتمالا اوایل سال آینده است

اگر فضای کلان بهبود نیابد، پس از جلسات هیئت مدیره شرکت ها در سه ماهه چهارم (معمولاً در ژانویه یا فوریه) منتظر موج دیگری از کاهش مشاغل خواهیم بود.

بسیاری از شرکت‌ها پیش‌بینی‌های CY ’23 خود را مورد بحث قرار می‌دهند، و تعداد کارکنان همیشه اهرمی برای گسترش باند است، زیرا می‌تواند تا 80 درصد از هزینه‌های یک استارت‌آپ را تشکیل دهد. با توجه به اینکه بسیاری از شرکت‌ها تعداد کارکنان خود را حفظ کرده‌اند، ممکن است شاهد باشیم که مجبور به اخراج افراد برای کاهش فرسودگی شغلی شوند.

استخدام سختگیرانه از می 2022 آغاز شد

شرکت‌های خصوصی دقیقاً در می 2022 شروع به ترمز زدن کردند و شرکت‌های بیشتری شروع به کار هماهنگ کردند، همانطور که در محدوده باریک‌تر سرعت تعداد کار بین چارکی که بسیار فشرده شده بود، اما اکنون در حال تثبیت است، مشهود است.

منابع انسانی و شرکت های تدارکاتی شاهد شدیدترین کاهش بودند

از آنجایی که این خدمات در سراسر صنعت کاهش یافته است، شرکت های فناوری که متخصصان منابع انسانی و زنجیره تامین را هدف قرار می دهند، شاهد شدیدترین کاهش در رشد تعداد کارمندان بوده اند. با این حال، تمام پروفایل های مشتری ردیابی شده تمایل به کاهش تلاش های استخدام داشتند.

استعدادهای زیادی در دسترس است

نکته مثبت، این زمان بسیار خوبی برای شرکت‌های متناسب با بازار محصول (و سرمایه‌گذاران حامی) است تا استعدادهای مناسب را استخدام کنند، زیرا فناوری‌های بزرگ در حال کوچک شدن هستند و بازار پر از استعدادهای استثنایی است.

از رشد تهاجمی تعداد کارمندان تا حفظ

تا آوریل، اکثر شرکت‌ها به شدت استخدام می‌کردند، با افزایش تعداد کارکنان ماهانه بیش از 10 درصد و صدک 75 در حدود 20 درصد.

در مقابل، میانه فعلی +1٪ و صدک 75 +4٪ است.

این روند نزولی از اردیبهشت ماه آغاز شده و تا امروز ادامه دارد. محدوده بین ربعی همچنان به باریک شدن ادامه می‌دهد، و میانه در نهایت به سمت تعداد مساوی کارمند می‌رود (یعنی جایگزین ساییدگی طبیعی است اما فراتر از آن استخدام نمی‌شود). صدک 25 در حدود اوت وارد قلمرو انقباض شد، اما هر دو صدک 10 و 25 از آن زمان به عقب کشیده شده اند.

رشد کارکنان کاهش می یابد زیرا استارتاپ ها برای بدترین سناریوها آماده می شوند • TechCrunch

اعتبار تصویر: ادی آکرمن

اکنون که صحنه را آماده کرده ایم: