منو سایت

ربات یا ربات مصنوعی؟ • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ربات یا ربات مصنوعی؟ • TechCrunch

این هفته من است در بازجویی ها CES راهی دارد که شما را با لگد زدن و فریاد زدن وارد سال جدید کند، و وقتی از آن طرف بیرون می‌آیید، حرکت کردن در آن دشوار است. همانطور که گرد و غبار پاک شده است، یک چیز کاملاً واضح است: هیچ دو نفر تصور یکسانی درباره اینکه یک ربات چیست و چه نیست، ندارند.

این به خودی خود مشکلی نیست. زبان تکامل می‌یابد و فناوری نیز تکامل می‌یابد. من این هفته در پادکست Equity بودم تا در مورد CES با Haje، یکی از خبرنگاران سخت افزار ما صحبت کنم. او اظهار داشت که بسیاری از – یا حتی بیشتر – فناوری در این مرحله اساساً روباتیک هستند. به طور کاملاً قابل قبولی می توان استدلال کرد که “ربات” به عنوان یک اصطلاح بسیار گسترده تر از روشی است که ما تمایل به استفاده از آن داریم. البته، یادگیری ماشین به روشی که کمتر کسی تصور می‌کند در حال فراگیر شدن است.

نکته مثبت استفاده از شبکه تا حد امکان این است که می توان استدلال کرد که روباتیک همه جا حاضر چشم اندازی از آینده نیست. خیلی چیزها در حال حاضر اینجا هستند، و شاید این دلگرم کننده باشد. تعریف دقیق‌تر – و من ترجیح می‌دهم – شامل سطحی از خودمختاری و ادراک است. می دانید، مانند ما، اطلاعات را از منابع بیرونی می گیرید و بر اساس آن تصمیم می گیرید.

من آنقدر مقید به این تعریف نیستم که من را از پوشش داستان های دیگر در فضایی که دقیقاً در یک ردیف نیستند باز دارد. و نه چیزی که لزوماً در حیطه اختیارات من باشد. برای یک چیز، ما دو خبرنگار خودرو داریم که در کار خود بسیار خوب هستند، بنابراین آنها اولین کسانی هستند که به موضوع خودروهای خودران فکر می کنند. حقیقت این است که تعریف ما از اینکه چه چیزی واجد شرایط ربات است و چه چیزی ربات نیست نیز توسط برخی تصمیمات تحریریه هدایت می شود. همچنین می تواند متخلخل باشد.

این به راحتی می‌تواند به یک خبرنامه برای هشت میلیارد استارت‌آپ لیدار تبدیل شود، اما من واقعاً چنین چیزی را نمی‌خواهم، و گمان می‌کنم که اکثر شما هم چنین نمی‌خواهید. برای من، حداقل، در هنگام تعیین اینکه چه چیزی در این صفحات معنی دارد و چه چیزی معنا ندارد، ارزش کمی دارد که به طور دقیق به پدانتری یا ارتدکسی پایبند باشیم. اما داشتن چند نرده مفید است.

دیدن یک ماشین لباسشویی «هوشمند» در این خبرنامه ممکن است برای اولین بار چیز جدیدی باشد، اما اگر ناگهان هر هفته شروع به کوبیدن آنها به شما کنم، (به درستی) از من ناراحت می شوید. از طرف دیگر جاروبرقی های رباتیک برای بسیاری یا بیشتر افراد، از جمله من، به عنوان ربات واجد شرایط هستند. من کاملاً آنها را در اینجا پوشش می دهم، اما همچنین به اندازه کافی این کار را انجام داده ام تا بدانم که پوشاندن هر جاروبرقی رباتی در بازار راه خوبی برای از بین بردن خوانندگان است.

ربات یا ربات مصنوعی؟ • TechCrunch

اعتبار تصویر: Robosen

همه این چیزها با هم در نمایشگاهی مانند CES به جریان افتادند. برای مثال، مدتی را با ربات‌های ترانسفورماتور بسیار منظم Robosen گذراندم. اما من فکر می‌کنم اگر بخواهیم این اسباب‌بازی‌ها را با مثلاً برخی از ربات‌های عملکرد صنعتی که در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است مقایسه کنیم، به هر دو طرف ضرر می‌رساند. من – تا حدودی گستاخانه – فرض کردم که ربات ها “فناوری جالبی هستند که برای چیزهای ناخوشایند استفاده می شود.” بدیهی است که این یک اصل راهنما نیست، اما به چیزی اشاره می کند که ارزش بحث در اینجا را دارد.

اسباب‌بازی‌های ربات‌های عجیب و غریب و حواس‌پرتی در نمایشگاه‌هایی مانند CES سرفصل اخبار را به خود اختصاص خواهند داد. ما این را درک می کنیم. آنها برای ترافیک خوب هستند و سرگرم کننده هستند. من در مورد بسیاری از آنها نوشته ام و احتمالاً در آینده که موارد واقعاً جالبی از راه می رسند به این کار ادامه خواهم داد. یکی دیگر از دلایل جذب مردم این است که آنها بیشتر شبیه یک ربات ایده آل افلاطونی هستند. ربات های اسباب بازی شبیه چیزی هستند که ما در مورد یک ربات فکر می کنیم باید دیدن هر چه در نهایت به تأثیر داستان های علمی تخیلی بر ادراک عمومی فکر می کنید، مهم است که بدانید هرگز از بین نخواهد رفت.

با این حال، همانطور که ربات‌ها بخش بزرگ‌تری از زندگی روزمره ما می‌شوند، تاثیر آن به طور فزاینده‌ای از گفتگو خواهد بود. برای دیدن آواتار جدید در تئاتر با همه ظواهرش مبلغی غیر خدایی پرداخت کردم. چیزی که مرا – و احتمالاً شما هم – جلب کرد این بود که ربات‌های نظامی ایالات متحده در پاندورا چقدر شبیه روبات‌هایی هستند که امروزه در جهان وجود دارند. می خواهید تاریخ خود را مسخره کنید؟ نام ببرید که هر روبات در یک فیلم علمی تخیلی از کجا الهام گرفته است.

به طور قابل پیش بینی، نوشتن رباتیکی که من در هفته گذشته انجام دادم، عمدتاً حول محور CES می چرخید، زیرا صادقانه بگویم، تقریباً تمام کارهایی که در این هفته انجام دادم حول محور CES می چرخید. هیچ کس هرگز نگفته است که زندگی یک ویرایشگر سخت افزار آسان است، دوستان.

اما دو و نیم خبرنامه بیش از حد کافی پوشش خبری این نمایش است، بنابراین اجازه دهید چند مورد از بهترین داستان های CES را مرور کنیم، درست است؟

یک بازرس کارخانه رباتیک از Mineral.

اعتبار تصویر: معدنی

شرکت دیگری در این هفته آزمایشگاه های “Moonshot” Alphabet X را تکمیل کرد. دو سال پس از بیرون آمدن از مخفی کاری، Mineral اکنون شرکت Alphabet خودش است. جنبه رباتیک عمدتاً حول محور جمع‌آوری داده‌ها در اینجا می‌چرخد، محصولات زراعی را زیر نظر می‌گیرد تا اطلاعات مفید عمیق و غنی را برای کشت پایدارتر و کارآمدتر به کشاورزان ارائه دهد.

الیوت گرانت، مدیر عامل شرکت می‌گوید: «پس از پنج سال انکوباتور فناوری ما در X، کارخانه مهتاب آلفابت، Mineral اکنون یک شرکت آلفابت است. “ماموریت ما کمک به کشاورزی پایدار در مقیاس بزرگ است. ما این کار را با توسعه یک پلتفرم و ابزارهایی انجام می دهیم که به جمع آوری، سازماندهی و درک اطلاعاتی که قبلاً شناخته نشده یا درک نشده در مورد دنیای گیاهان کمک می کند – و آن را مفید و کاربردی می کند.

ربات یا ربات مصنوعی؟ • TechCrunch

اعتبار تصویر: من ربات هستم

این را در زیر فایل کنید: بهترین ظاهر نیست. ربات های خانگی و حریم خصوصی به ناچار به منصه ظهور می رسند. بررسی MIT تصاویری از Roomba جمع آوری کرد که در نهایت به رسانه های اجتماعی راه یافت. iRobot پاسخ داد که تمام عکس ها با رضایت کاربر گرفته شده است. این یک بحث بسیار مهم است زیرا ما ربات ها و تجهیزات ورزشی با دوربین را به خانه های خود می آوریم. و احتمالاً به عنوان یک استدلال قانع کننده علیه آمازون برای تصاحب شرکت ذکر خواهد شد.

یکی از کاربران آن را “نقض آشکار توافق از سوی آنها” نامید […and] سوال بزرگی که بلافاصله در اینجا به ذهن خطور می کند این است که وقتی این نوع فناوری را به خانه خود دعوت می کنید، چه انتظاری معقول از حریم خصوصی دارید؟

ربات یا ربات مصنوعی؟ • TechCrunch

اعتبار تصویر: Bryce Durbin/TechCrunch

برای این هفته همین است. کمی کوتاه است، اما تمام تلاشم را می‌کنم تا آخر هفته بخوابم و هفته آینده این زمان با شما تماس بگیرم. در ضمن، لطفاً اگر قبلاً مشترک نشده اید، در اینجا در Actuator مشترک شوید.