منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • رئیس WhatsApp Pay India پس از تنها چهار ماه حضور در صدر را ترک می‌کند • TechCrunch

رئیس WhatsApp Pay India پس از تنها چهار ماه حضور در صدر را ترک می‌کند • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
رئیس WhatsApp Pay India پس از تنها چهار ماه حضور در صدر را ترک می‌کند • TechCrunch

رئیس WhatsApp Pay India پس از تنها چهار ماه حضور در صدر را ترک می‌کند • TechCrunch

وی گفت که رئیس واتس‌اپ پی هند، وینی چولتی، این شرکت را ترک کرده است.

چولتی در سپتامبر سال جاری پس از جدایی منش مهاتمه که از آمازون به واتس اپ پیوست و پس از یک سال و نیم در متا به گروه تجارت الکترونیک بازگشت، نقش اصلی واتس اپ پی را در هند بر عهده گرفت.

چولتی در لینکدین نوشت: «در حالی که به ماجراجویی بعدی خود می‌روم، قویاً معتقدم که واتس‌اپ این قدرت را دارد که پرداخت‌های دیجیتال و گنجاندن مالی در هند را به طرز شگفت‌انگیزی متحول کند، و مشتاقانه منتظرم که در سال‌های آینده پتانسیل خود را ببینم. پست.

واتس اپ که بیش از 500 میلیون کاربر در هند جمع آوری کرده است، در تلاش است تا از بازار پرداخت موبایلی در حال رشد این کشور استفاده کند. Google Pay، PhonePe و Paytm از Walmart در حال حاضر بازار را رهبری می‌کنند، در حالی که واتس‌اپ از ارائه خدمات پرداخت به 100 میلیون کاربر منع شده است.

به گفته Credit Suisse، بازار پرداخت هند در خطر است، که تخمین زده می‌شود در دو تا سه سال آینده به ارزش 1 تریلیون دلار برسد، در حالی که به گفته Credit Suisse، در سال 2020 حدود 200 میلیارد دلار است. گوگل و PhonePe بیش از 85 درصد از سهم بازار را در UPI شبکه پرداخت محلی کنترل می کنند.

هند در اوایل این ماه اعلام کرد که تا 31 دسامبر 2024، در یک تمدید غیرمنتظره ضرب الاجل که به گفته تحلیلگران، یک پیروزی بزرگ برای رهبران فعلی بازار است، کنترل سهم بازار را بر روی بازیکنان فعال در شبکه پرداخت محلی اعمال نخواهد کرد.

متا در ماه‌های اخیر شاهد چندین خروج برجسته در هند بوده است زیرا این شرکت برخی تغییرات داخلی را ایجاد کرده است. آجیت موهان، رئیس سابق Meta India، شرکت را در پایان اکتبر ترک کرد تا به رقیب اسنپ بپیوندد و به عنوان رئیس کسب و کار این شرکت جوان در آسیا و اقیانوسیه بپیوندد. آبهیجیت بوز، رئیس واتس اپ هند و راجیو آگاروال، رئیس سیاست عمومی متا هند ماه گذشته از سمت خود کناره گیری کردند.

این شرکت ساندیا دواناتان را به عنوان رئیس جدید تجارت هند منصوب کرده است. در نقش جدید خود، دواناتان به دن نیری، نایب رئیس متا آسیا-اقیانوسیه گزارش می دهد. مدیران ارشد این شرکت در هند قبلاً مستقیماً به مدیریت ایالات متحده گزارش داده بودند.

متا به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

این بدان معنا نیست که واتس اپ اقدام تهاجمی در کشور انجام نمی دهد. متا که 5.7 میلیارد دلار در پلتفرم های جیو سرمایه گذاری کرده است، در حال همکاری نزدیک با این شرکت هندی برای ادغام تجارت الکترونیک با خرده فروشی در این کشور است.