منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • رئیس جمهور نیجریه محمدو بوهاری قانون استارتاپ نیجریه را امضا کرد • TechCrunch

رئیس جمهور نیجریه محمدو بوهاری قانون استارتاپ نیجریه را امضا کرد • TechCrunch

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
رئیس جمهور نیجریه محمدو بوهاری قانون استارتاپ نیجریه را امضا کرد • TechCrunch

رئیس جمهور نیجریه محمدو بوهاری قانون استارتاپ نیجریه را امضا کرد • TechCrunch

در ماه مه گذشته، ریاست جمهوری نیجریه لایحه استارتاپ های نیجریه را با همکاری گروهی از رهبران فناوری نیجریه و چندین نهاد دولتی برای نظارت بر نحوه عملکرد و همکاری استارتاپ ها و تنظیم کننده ها در اکوسیستم فناوری چند میلیارد دلاری راه اندازی کرد.

این لایحه امروز به امضای رئیس جمهور محمد بوهاری رسید. این خبر مشخص شد از طریق توییت توسط عیسی پانتمی، وزیر ارتباطات و اقتصاد دیجیتال کشور. او همچنین اشاره کرد که لایحه ای که اکنون قانون استارتاپ های نیجریه نامیده می شود، 2022 توسط کابینه وی و دفتر رئیس ستاد این کشور ارائه شده است.

قبل از موافقت رئیس جمهور امروز، قانون استارتاپ نیجریه از زمان ارائه پیش نویس آن به ریاست جمهوری و شورای اجرایی فدرال کشور (FEC) در اکتبر گذشته، بازخوانی های مختلفی را پشت سر گذاشته است.

در اینجا جدول زمانی کوتاهی از این لایحه قبل از تبدیل شدن به قانون آمده است: FEC آن را در ماه دسامبر تأیید می کند. رئیس جمهور این لایحه را در ماه فوریه به مجلس ملی می فرستد و یک ماه بعد توسط سنای نیجریه دریافت می شود. در ماه ژوئیه، سنا این لایحه را تصویب کرد و به قرائت سوم در مجلس نمایندگان منتقل شد.

شورای نوآوری و کارآفرینی دیجیتال این لایحه را مدیریت خواهد کرد. این سازمان متشکل از رئیس‌جمهور، رئیس بانک Apex نیجریه، نمایندگان انجمن مشورتی استارت‌آپ، مدیرکل تنظیم‌کننده اطلاعات و فناوری نیجریه و سایر مقامات کلیدی دولتی است. آنها بر هدایت سیاست و اجرای اهداف لایحه نظارت خواهند داشت، که شامل تقویت همکاری بین استارت آپ ها و سیاست گذاران می شود – و اطمینان از اینکه قوانین و مقررات نیجریه واضح، برنامه ریزی شده و برای اکوسیستم فناوری کار می کنند.

لایحه استارت‌آپ‌های نیجریه برای ایجاد محیطی مناسب برای استارت‌آپ‌های نیجریه‌ای برای راه‌اندازی و توسعه محصولات خود و جلوگیری از اتفاقات ناگوار گذشته مانند ممنوعیت استفاده از دو چرخ و ارزهای دیجیتال در آینده تهیه شد.

چندین کشور آفریقایی لوایح مشابهی را در چند سال گذشته با اهداف مشابه منتشر کرده اند. اینها شامل تونس، کنیا، سنگال و اتیوپی است.

بر اساس پیش‌نویس سال گذشته، این لایحه به دنبال رسیدگی به سه چالش اصلی استارت‌آپ‌های نیجریه‌ای است: فقدان محیط مناسب، چارچوب نظارتی نامشخص و حمایت ناکافی از محتوای محلی. محتوای دیگر این قانون شامل اصرار بر حمایت و مشوق هایی مانند معافیت های مالیاتی، مشوق ها برای جذب سرمایه خارجی و دسترسی به فهرست انحصاری فرصت های تامین مالی محلی به رهبری نهادهای دولتی و خصوصی، از جمله صندوق 10 میلیارد پوندی از سوی دولت فدرال است.

مصاحبه بعدی با اسوالد اوسرتین گوبادیا، دستیار ویژه رئیس جمهور در زمینه تحول دیجیتال، نگاهی دقیق تر به قانون و معنای آن برای استارت آپ ها در نیجریه خواهد داشت.

این یک داستان در حال توسعه است…